Datový tarif od O2 - zjištění IP

Datový tarif od O2 - zjištění IP
« kdy: 15. 07. 2024, 19:22:25 »
Mám předplacenou datovou kartu na 1 rok, která je umístěna v modemu. Problém je v tom, jak mám u takovéhoto vzdáleného zařízení zjistit jeho aktuální IP adresu. Je možno se k tomuto údaji nějak přes web O2 dostat? Nikde tam nic takového nevidím...


Re:Datový tarif od O2 - zjištění IP
« Odpověď #1 kdy: 15. 07. 2024, 19:51:38 »
Mám předplacenou datovou kartu na 1 rok, která je umístěna v modemu. Problém je v tom, jak mám u takovéhoto vzdáleného zařízení zjistit jeho aktuální IP adresu. Je možno se k tomuto údaji nějak přes web O2 dostat? Nikde tam nic takového nevidím...

na netu jsou sluzby jako myip, whatsmyipaddress apod. ale je to k hovnu.

Re:Datový tarif od O2 - zjištění IP
« Odpověď #2 kdy: 15. 07. 2024, 20:31:34 »
Zkuste se někam zalogovat třeba přes ssh nebo jít na web, kde vidíte logy ... vlastně i tady uvidíte u příspěvku svou IP adresu.
Mimochodem zkoumám, zda stačí who.is nebo bgp.tools ... tady v Evropě je to asi jedno?

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Datový tarif od O2 - zjištění IP
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2024, 20:37:11 »
Svojí IP uvidíte na stránce www.mojeip.cz, ale to je fuk, pokud se tam potřebujete přihlašovat z venku, na 90% to nepůjde, protože jste za nějakým dementním NATem a stejnou IP sdílí další zákazníci, třeba i 50.

Možnosti:
- připojovat se přes IPv6, to by tak 50/50 mohlo fungovat
- zaplatit si veřejnou IP adresu, která se bude po každém restartu měnit
- zaplatit si statickou IP adresu, která se po restartu nemění

Služby jako DynDNS umí zajistit automatické spojení doménového jména a dynamické adresy, takže byste se připojoval na kurovejesurovec.dyndnssluzba.cz třeba https://kurovejesurovec.dyndnssluzba.cz/

Další možností je dát za modem Synolgoy, to umí tyhle věci zařídit automaticky, takže byste se připojoval na něco jako www.mojesynology.com/Trautemberk přímo do interní sítě.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:Datový tarif od O2 - zjištění IP
« Odpověď #4 kdy: 15. 07. 2024, 21:06:36 »
U O2 je možnost veřejné IPv4 pouze u paušálních tarifů, a to lze dokonce mít i dynamickou IPv4 bez příplatku, viz obr. níže. U předplacených karet bohužel smůla, tam je pouze neveřejná IPv4 za NAT.



Re:Datový tarif od O2 - zjištění IP
« Odpověď #5 kdy: 15. 07. 2024, 21:07:43 »
IPv6 u mobilniho O2 pripojeni nelze pouzit pro spojeni iniciovana zvenku. IPv6 je bohuzel bezpodminecne za firewallem.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Datový tarif od O2 - zjištění IP
« Odpověď #6 kdy: 15. 07. 2024, 22:13:58 »
IPv6 je bohuzel bezpodminecne za firewallem.

Béééézva :-D
Takovou službu chceš :-D

Re:Datový tarif od O2 - zjištění IP
« Odpověď #7 kdy: 15. 07. 2024, 22:32:32 »
U O2 vidíte svou IP v mojeO2 pouze pokud si platíte veřejnou statickou.
Jestli Vám jde o vzdálené připojení na kamery / senzory na chalupě zvolte už hotovou službu bez komplikací.

Nejlehčí možnost jak na vzdálené připojení je skrze VPN výrobců routerů kteří takovou službu mají.
Mikrotik má backtohomeVPN zdarma (převážně pro telefon) ale nastavit jejich router potřebuje znalost a je to pouze pro vybraná zařízená tj. všechny nové arm + pár dalších. Takže HEX S, GR750, hap AC z druhé ruky je vám k ničemu.

Jak zmínil "CPU" synology má podobnou službu a princip bude stejný a zřejmě i uživatelsky pohodlnější. Prohlédněnte i ostatní výrobce kdo nabízí a za kolik.

Další možnost je zerotier ale opět zaleží co máte za router či jiná zařízení (RPi) kde by se to dalo spustit.
Dále DDNS kterou já osobně nepreferuji, přišla mi nespolehlivá (někdy to prostě nešlo bez zjevného důvodu) ale to z ní nedělá špatnou službu pro občasné použití.

U IPv6 jen doplním, že se jedná ještě navíc o dynamickou což věci ještě více komplikuje.

Ještě by se možná dal vyjednat nějaký port na zákaznické podpoře ale šance neuspěchu je vyšší než 99%, podle mě zracený čas.

Pokud máte zájem o specifickou funkci co požaduje tak to uveďte, jinak se dají pouze navrhnou všeobecná řešení.