Spuštění Android APK na RPi Zero 2W

Spuštění Android APK na RPi Zero 2W
« kdy: 05. 09. 2024, 23:08:11 »
Dobry vecer vespolek,


zas se jednou poustim do neceho, co by se urcite nemelo delat :-)

Otazka je tentokrat uplne obecna, mam Android APK aplikaci (nikterak narocnou, slouzi jen k ovladani nestandardniho zarizeni pres Bluetooth; bezi bez problemu na velmi starem telefonu s Android 7).

Android jako primarni OS na Raspberry neni mozny, nutne musim bezet na 64-bit Bookwormu (headless, pristup pres TigerVNC, x11).

RPi Zero 2 W ma na Bookwormu pouze 417 MB vyuzitelne pameti, pri provozu s primarni aplikaci byva neco odswapovano, ale pres 150 MB volne RAM si to porad dokaze udrzet.



Waydroid vyzaduje Wayland, coz veci ponekud komplikuje (narocnejsi na pamet, nutnost nejakyho alternativniho VNC reseni, ktery umi bezet headless).
Anbox je mimo aktivni vyvoj.


Jsou nejake alternativy, ktere by dokazaly bezet na X11?


Jako jo, muzu se z Raspberry pripojovat pres VNC na ten Androidi telefon, jenze to udrzuje zaplej displej, coz je samozrejme problem stran vydrze baterky. To uz bych musel zas resit nakej rovnak na ohejbak typu Y-split USB kabel pro rozdeleni napajeni a dat, at se to muze krmit z jine powerbanky... bleh.



Diky za napady.


Re:Spuštění Android APK na RPi Zero 2W
« Odpověď #1 kdy: 06. 09. 2024, 15:04:32 »
APK reversnout a zjistit co to vola za API.
API volani implementovat v normalnim jazyku, eg.: Python.
A pustit to na Rpi.
Profit?

Ps.:
Je APK volne dostupne ke stazeni? A co to je za zarizeni, co nejvic konkretne.
« Poslední změna: 06. 09. 2024, 15:06:59 od MrWhite69 »

jnnj

Re:Spuštění Android APK na RPi Zero 2W
« Odpověď #2 kdy: 06. 09. 2024, 17:38:19 »
jste si tou nutností zapnutého displeje jist?

nemám vyzkoušen termux::boot, ale hrál jsem si s termux::api a ssh jsem se připojil na android telefon a přes commandy zavibroval telefonem, rozsvítil LED diodu, vypsal SMS.. a to na zhasnutém displeji.

termux::boot by měl nahodit skript při startu telefonu, je tam example disable-wake-lock a taky tam nahodíte sshd nutný k vzdálenému připojení.

Za mě tohle je míň práce než zmíněné reverzní inženýrství. Za chvilu máte vyzkoušeno.

Re:Spuštění Android APK na RPi Zero 2W
« Odpověď #3 kdy: 06. 09. 2024, 22:45:01 »
APK reversnout a zjistit co to vola za API.
API volani implementovat v normalnim jazyku, eg.: Python.
A pustit to na Rpi.
Profit?

Ps.:
Je APK volne dostupne ke stazeni? A co to je za zarizeni, co nejvic konkretne.
Aplikace je ke stazeni treba tady https://apkpure.com/xuando/com.gecko.smartcamera
Tezko rict, jestli samotna aplikace muze byt k necemu uzitecna bez prislusneho zarizeni (Konova S3, resp. Konova G1).

Z ubuntu to vubec nevidim (to vsak muze byt dano tim, ze dongl, co mam na masine s Ubuntu, umi pouze BT 3.0), ve Windows (BT 4.1 nedokazu sparovat (Try connecting your device again)). Na Androidu to funguje pouze, pokud to naparuju primo v te aplikaci; pri pokusu to sparovat primo v nastaveni mi to zarve nespravnej PIN/passkey a odmitne se sparovat.

Jakym zpusobem tady zkusit reverse engineering, netusim. Nad ramec mych znalosti a nevim, zda by mi v tomto mohlo byt bez pristupu k fyzickemu zarizeni vubec pomoci.



jste si tou nutností zapnutého displeje jist?
Pri postupu, ktery jsem aplikoval - ciste pouziti teto aplikace jako VNC serveru https://apkpure.com/droidvnc-ng-vnc-server/net.christianbeier.droidvnc_ng - si tim jistej jsem.
To funguje jako normalni interaktivni VNC, cokoliv udelam vzdalene, vidim na displeji, cokoliv udelam na displeji, vidim vzdalene, zhasnu displej = nic nevidim.
Tedy nejede to v rezimu "VNC virtual host" jako mi jede prave treba to RPi, kde mam ve VNC obsah, do nejz mi nikdo nezasahuje a nemam zadnej vystup na displej.


Asi tady narazim na problemy dane tim, ze pod kapotou Androidu nejsem moc zbehly, protoze si oproti mym zvyklostem zije naprosto vlastnim zivotem.
V Termuxu jsem se pred casem pokousel rozbehat normalni Linux (a mit to namisto Raspberry), ale v praxi to byla takova pakarna, ze jsem z toho mel hodiny hlavu v pejru (treba totalni ignor klasicke routovaci tabulky, ktera sice jakoze existuje, ale vlastne nikoho nezajima, protoze Android ma nejake svoje namespacy a kde co, kterezto je nejprve nutno do te hlavni routovaci tabulky dostat a pak to teprv fungovat zacne), ze jsem se na to radsi vykvaknul a sehnal prave RPi s normalnim Linuxem.


Samo, nabizela by se varianta dostat normalni Linux primo na ten telefon. Displej/touchscreen mne fakticky nezajima, potrebuju, aby to umelo cellular/LTE, Wi-Fi, BT a vse si muzu resit vzdalene pres Wireguard; jako bonus bych mel k dispozici 2 GB pameti a ne jen 500 MB jako u Raspberry, takze bych si tam mohl doprat treba i ten Wayland a rozbehnout si normalni Waydroid.
Jenze pro MT6375P jaderna podpora moc neni, nejbliz jsem se dostal prave s LineageOS 14 (zalozenym prave na Android 7). Past vedle pasti. Nakonec se ten USB Y-kabel tvari jako docela racionalni a jednoduche reseni :D

f

Re:Spuštění Android APK na RPi Zero 2W
« Odpověď #4 kdy: 07. 09. 2024, 00:42:24 »
jste si tou nutností zapnutého displeje jist?
Pri postupu, ktery jsem aplikoval - ciste pouziti teto aplikace jako VNC serveru https://apkpure.com/droidvnc-ng-vnc-server/net.christianbeier.droidvnc_ng - si tim jistej jsem.
To funguje jako normalni interaktivni VNC, cokoliv udelam vzdalene, vidim na displeji, cokoliv udelam na displeji, vidim vzdalene, zhasnu displej = nic nevidim.
Tedy nejede to v rezimu "VNC virtual host" jako mi jede prave treba to RPi, kde mam ve VNC obsah, do nejz mi nikdo nezasahuje a nemam zadnej vystup na displej.

To, ze to neumite, jeste neznamena, ze to nejde. Ovladam vzdalene pres scrcpy haldu Android zarizeni a vse, co ma display, ho umi vypnout a prenaset obraz dal - https://github.com/Genymobile/scrcpy/blob/master/doc/device.md#turn-screen-off


Re:Spuštění Android běží i bez displeje
« Odpověď #5 kdy: 07. 09. 2024, 20:51:50 »
jste si tou nutností zapnutého displeje jist?


Hele, mně když se vysere smartphone(něco se tam totálně zahltí) pokusem otevřít obrázek (jen ten typ)ze sdílené složky , pár sekund se děsně seká, vím, Že jsem v p**deli, utíkám pro háj***ír a kabel,pak se kousne,za pár sec zhasíná displej, zčerná, tváří se jak cihla, nedovolá se nikdo .  Tlačitka nic.

Ale on to nevzdavá, stále běží, ping funguje , reverzní sshd taky ,adb taky
 .. .. . . .Což lze dokázat
Takže po připojeni USB a killnutí galerie najednou ožije , přijde smršť notifikací a. Infodialogů jako UI systému přestalo reagovat, galerie byla ukončena atd.


Případně varianta 2  : dá se to samo do pořádku   v horizontu 15min až 2 hodiny
« Poslední změna: 07. 09. 2024, 20:55:10 od mikesznovu »