Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin

Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« kdy: 30. 07. 2024, 12:49:08 »
Chtěl bych trošku diverzifikovat svoje příjmy, ale neustále nevím, jak se dostat ke kšeftům jako je nějaká trvalá správa sítě pro někoho freelance apod.
Vím, že to chce každý dělat, co mi dělá ovšem největší problém je, najít nějakého ideálního klienta, nebo si ho představit, a pochopit jak se k němu dostat.
Všechno podobného rázu co jsem kdy měl byla vždy jen nějaká náhoda přes nějaké kontakty. Vím, že hodně lidí v IT sní že si dá reklamu na Google AdWords "spravuji sítě" a zakázky se hned poženou, ovšem z mojí zkušenosti ne.

Další věc je, že jako kontraktor nechci, aby moji klienti věděli, že třeba hledám i jiné zakázky, i když jim prakticky do toho nic není, mohli by nabít dojmu, že se jim nebudu plně věnovat.

Řekl bych, že už nad tím uvažuji 10 let a ještě jsem na nic nepřišel.


Re:Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« Odpověď #1 kdy: 30. 07. 2024, 13:38:55 »
a hledani prace klasicky a v pruvodnim dopise jim nabitnout to delat na ico?

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« Odpověď #2 kdy: 30. 07. 2024, 15:23:42 »
Taky bych raději dělal pro víc než jednu firmu, ideálně někde pro někoho v USA/UK/Irsko za dobrý peníze ale nějak bez úspěchu :-(

Ale spousta lidí okolo mě je na tom ještě mnohem hůř...a spousta taky mnohem lépe.

EDIT:
BTW, jsou platformy, kde firmy nabízí jednorázové zakázky, ale je tam hrozná konkurence různých Pakošů a Indů.
90% jsou trash, ale 10% jsou dobří a problém je, že 10% z miliardy je prostě pořád hodně...
« Poslední změna: 30. 07. 2024, 15:26:32 od CPU »

RDa

  • *****
  • 2 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« Odpověď #3 kdy: 30. 07. 2024, 17:11:28 »
Dalsi co chce pecene holuby rovnou do huby :D

Me prijde celkem problem treba to, ze chces spravovat nekomu site, ale nemas dostatecne knowhow, abys byl vubec nejaka samostatna jednotka, ktera proste tyto sluzby dokaze nabidnout sam za sebe - a mit pak primy deal se zakaznikem. Takze to lepsis agenturou a kontraktorstvim.

A druhy problem - jako potencialni zakaznik fakt nechci nejakeho cucaka ktery bude vytezovat knowhow z mych premises, aby to udelal stejne nebo lepe pak u me konkurence.

Re:Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« Odpověď #4 kdy: 30. 07. 2024, 19:42:24 »
Taky bych raději dělal pro víc než jednu firmu, ideálně někde pro někoho v USA/UK/Irsko za dobrý peníze ale nějak bez úspěchu :-(

Taky mi přijde, že to chce každý



L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« Odpověď #5 kdy: 30. 07. 2024, 21:14:27 »
Já kdybych hledal pro firmu nějakého externího partnera na správu sítí, tak by mě dost zajímalo, jak má řešenou zastupitelnost. Což v jednom člověku vyřešíš těžko.

alex6bbc

  • *****
  • 1 616
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« Odpověď #6 kdy: 30. 07. 2024, 21:40:07 »
jde mit i dve hlavni zamestnani

xyz

  • ***
  • 234
    • Zobrazit profil
Re:Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« Odpověď #7 kdy: 30. 07. 2024, 22:44:00 »
Chtěl bych trošku diverzifikovat svoje příjmy, ale neustále nevím, jak se dostat ke kšeftům jako je nějaká trvalá správa sítě pro někoho freelance apod.
Vím, že to chce každý dělat, co mi dělá ovšem největší problém je, najít nějakého ideálního klienta, nebo si ho představit, a pochopit jak se k němu dostat.
Všechno podobného rázu co jsem kdy měl byla vždy jen nějaká náhoda přes nějaké kontakty. Vím, že hodně lidí v IT sní že si dá reklamu na Google AdWords "spravuji sítě" a zakázky se hned poženou, ovšem z mojí zkušenosti ne.

Další věc je, že jako kontraktor nechci, aby moji klienti věděli, že třeba hledám i jiné zakázky, i když jim prakticky do toho nic není, mohli by nabít dojmu, že se jim nebudu plně věnovat.

Řekl bych, že už nad tím uvažuji 10 let a ještě jsem na nic nepřišel.
1. Jestli jseš dobrej, tak snad klientům může být jedno jaké máš další projekty. Nebo myslíš, že zaměstnavatel řeší, že třeba kolega učí na fakultě a dělá výzkum?

2. Inzeráty nic?
3. Nabít -> nabýt && not dyslexie.

Re:Získání zakázek pro DevOps/SRE/SysAdmin
« Odpověď #8 kdy: 06. 08. 2024, 08:32:02 »
1. Jestli jseš dobrej, tak snad klientům může být jedno jaké máš další projekty.

Z pohledu zákazníka freelancingového zákazníka si myslím, že při prvním inzerátu či nabídce ani neví, jestli jsem dobrej, spoustu zaměstnavatelů to ani tak nezajímá, přijde mi ,že se spíše hledají průměrní technici, pak hraje roli za jak dlouho může jít na projekt a kolik si řekne.

Firmy co hledají top kapacity naopak si důsledně nepřejí, aby ti jejich lidé dělali cokoliv jiného, často je vytěžují totiž sami extrémně dost.