Kde nájsť prácu?

Mlocik97

  • *****
  • 861
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Kde nájsť prácu?
« kdy: 10. 06. 2024, 13:43:22 »
Zdravím,

momentálne som v situácii že si hľadám prácu (zrovna nie moc ideálna situácia, vzhľadom k počtu ponúk a uchádzačov).
Chcel by som sa ale opýtať okrem portálov ako profesia.sk, profesia.cz, jobs.cz, prace.cz, kariera.sk, eures, europa.eu, aké iné portály s pracovnými ponukami by ste mi odporučili ak si chcem nájsť prácu buď v CZ/SK alebo aj v zahraničí (ale v rámci EÚ). Pretože zatiaľ čo pozerám na spomenuté portáli, tak tých ponúk je málo a už som dostal mnoho odpovedí vo forme "Ani sme sa nepozreli na vaše CV, pretože máme veľmi veľa reakcií a nemáme čas prejsť všetky" alebo jednoducho bez odpovede. Samozrejme už nejaký pohovor som aj mal, a ešte stále čakám buď na odpoveď alebo sme sa nedohodli.

Ďakujem vopred za rady.
« Poslední změna: 10. 06. 2024, 13:47:47 od Mlocik97 »


alex6bbc

  • *****
  • 1 520
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #1 kdy: 10. 06. 2024, 13:46:50 »
a co remote prace pro nemecko, staty v eu co se nabizeji na linked in. sam o teto moznosti uvazuju az mi skonci projekt.

Mlocik97

  • *****
  • 861
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2024, 13:55:26 »
a co remote prace pro nemecko, staty v eu co se nabizeji na linked in. sam o teto moznosti uvazuju az mi skonci projekt.

Jo, na LinkedIn tiež hľadám... pozeral som ponuky vo Fínsku, Dánsku, Belgicku v Nemecku aj iných štátoch.

alex6bbc

  • *****
  • 1 520
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #3 kdy: 10. 06. 2024, 13:59:59 »
a co remote prace pro nemecko, staty v eu co se nabizeji na linked in. sam o teto moznosti uvazuju az mi skonci projekt.

Jo, na LinkedIn tiež hľadám... pozeral som ponuky vo Fínsku, Dánsku, Belgicku v Nemecku aj iných štátoch.

ja bych pro remote do ciziny pripadne jen do prahy mohl nabidnout zkusenost, ale za neco nizsi plat, protoze jsem z regionu a nepotrebuji uplne nemecky, zapadni, prazsky plat.

Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #4 kdy: 10. 06. 2024, 14:03:05 »
Jen zkušenost z druhé strany - nyní se mi na inzeráty hlásí hodně použitelných lidí za rozumné peníze a je hodně z čeho vybírat.

Nejlépe mi na nábor funguje startupjobs.cz. Naopak z jobs.cz a dalších portálů ze skupiny LMC se mi hlásí převážně lidi 250k měsíčně a více, což je mimo můj rozpočet.


Mlocik97

  • *****
  • 861
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #5 kdy: 10. 06. 2024, 14:28:45 »
Jen zkušenost z druhé strany - nyní se mi na inzeráty hlásí hodně použitelných lidí za rozumné peníze a je hodně z čeho vybírat.

Nejlépe mi na nábor funguje startupjobs.cz. Naopak z jobs.cz a dalších portálů ze skupiny LMC se mi hlásí převážně lidi 250k měsíčně a více, což je mimo můj rozpočet.

Jo, startupjobs.cz tiež pozerám. Ďakujem za tip.

CPU

  • *****
  • 678
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #6 kdy: 10. 06. 2024, 14:58:06 »
A co Coolpeople? Pro mě teď nic nemají, ale jinak vždycky spokojenost a víš peníze, které ti jsou ochotní dát, když se jim líbíš?

https://www.cooljobs.eu/cz/hledat-pozici/1096.html

Mlocik97

  • *****
  • 861
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #7 kdy: 10. 06. 2024, 16:26:40 »
A co Coolpeople? Pro mě teď nic nemají, ale jinak vždycky spokojenost a víš peníze, které ti jsou ochotní dát, když se jim líbíš?

https://www.cooljobs.eu/cz/hledat-pozici/1096.html

Pozerám, vyzerá to zaujímavo. Ďakujem za tip.

CPU

  • *****
  • 678
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #8 kdy: 11. 06. 2024, 09:39:30 »

BTW, bohužel to chce mít nějaký slušný look, vzhled prodává i programátory, hlavně do Cool (dobře platících) firem :-\

Mlocik97

  • *****
  • 861
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde nájsť prácu?
« Odpověď #9 kdy: 11. 06. 2024, 11:04:10 »

BTW, bohužel to chce mít nějaký slušný look, vzhled prodává i programátory, hlavně do Cool (dobře platících) firem :-\

Myslím že vyzerám dosť pekný na to aby HR ženské aj zvlhly pri pohovore (a možno aj muži).  ;)
Teraz bez srandy, na vzhľade si dávam záležať, nepreháňam to ale samozrejme nevyzerám ako zarastená opica so strapatými vlasmi, ani nemám oblečené na sebe nejaké špinavé tepláky a týždňové tričko na ktorom je fľak po rozliatej káve ešte z pred pár dní. Normálne košeľa, upravené vlasy, oholený. Myslím že toto veľký problém nie je. Jasné už sa "nečančám" štýlom oblek, kravata, a podobne. Ale aspoň tú košeľu mám.