Wi-Fi extender na odstranění captive portálu

crown

  • ****
  • 390
    • Zobrazit profil
Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« kdy: 06. 05. 2024, 13:56:20 »
Ahoj,

Mám zařízení, které se umí připojit na wifi (včetně hesla k wifi), ale potom má symantecem limitováno připojení na jednu konkrétní adresu na internetu (VPN brána).

Problém jsou hotelové wifi, kde je většinou captive portál, kam se zadává číslo pokoje. Toto není možné zobrazit a vyplnit, tedy nelze se připojit k internetu.

Co potřebuju - ideálně malý router se dvěma radii, ke kterému bych se připojil mobilem, vybral síť, vyplnit info na captive portál. Router by šířil svoji wifi síť a k ní bych se připojil tím limitovaným zařízením a nemusel už řešit captive portál.

Nejsem si ale jistý, jestli tohle jde s OpenWRT, třeba s GL.iNet cestovním routerem s dodatečnou wifi kartou v USB. Důležité je, aby se captive portál dal jednou odkliknout přes mobil a dál už neotravoval další zařízení.
Nebo Raspberry nastavené jako router?



CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2024, 14:14:14 »
A není to jen o MAC adrese? Že bys měl stejnou IP na obou zařízeních.

crown

  • ****
  • 390
    • Zobrazit profil
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #2 kdy: 06. 05. 2024, 23:34:26 »
Já nevím, jak to pozná. Pokud je podle MAC, tak by teoreticky stacilo nastavit telefonu a laptopu stejnou MAC a na telefonu se prihlasit.
Iphone ( a asi ani nerootovany android) nastaveni konkretni MAC nepodporuji. Omezeny laptop take ne. Stacil by na to asi levny router s nastavenou mac a jen se jednou pres nej prihlasit. Musel by ale podporovat zaroven pripojeni na externi wifi a nabizeni sve wifi site.

k3dAR

  • *****
  • 2 945
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #3 kdy: 07. 05. 2024, 01:37:53 »
Ohledne myslenky travelrouter a druha wifi v usb, asi zbytecne, kdyz primo ma i ten jejich asi nejlevnejsi uvedene ze funguje i jako wifi repeater ;⁠-⁠)

K tomu captive, asi pomuze tento balicek...

Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #4 kdy: 07. 05. 2024, 08:52:54 »
Tihle si na tom udělali business.

https://connectify.me/


crown

  • ****
  • 390
    • Zobrazit profil
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #5 kdy: 07. 05. 2024, 08:59:46 »
Děkuju

K3dAR: ty balicky vypadaji dobre.
Poznate z toho, jestli v tomto modu dve moje zarizeni budou pri pripojeni na router komunikovat mezi sebou primo pres muj router, nebo se preposila na hotelovou wifi a zpet?

crown

  • ****
  • 390
    • Zobrazit profil
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #6 kdy: 07. 05. 2024, 11:15:55 »
Po zkoumani ruznych routeru (glavne GL.iNET) mi vychazi jako nejjednodussi moznost vzit na to doma Raspberry PI a dat to do nej. Po návratu vyndám SD kartu s Openwrt a můžu zase použít na něco jiného.
Případně Raspberry pi zero 2 w s Openwrt.

Výkon integrované wifi nebude nic moc, ale v hotelu je většinou wifi silná, tak by to neměl být problém.

k3dAR

  • *****
  • 2 945
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #7 kdy: 07. 05. 2024, 15:13:47 »
na amazon.de je aktualne dostupna varianta "GL-AR300M16-Ext"
(kdy "pripona" "16-Ext" znamena "16MB Flash + ExterniAnteny" (bez 16 v nazvu by slo o 16+128MB dual-flash))
https://openwrt.org/toh/gl.inet/gl-ar300m

nebo GL-MT300N-V2 (take ma 16MB Uloziste, interni anteny, jiny chipset)
https://openwrt.org/toh/gl.inet/gl-mt300n_v2

a balicky travelmate+luci-app-travelmate+jejich_zavislosti maji cca 0.5MB
z balicku/popisu sem nezkoumal, ale logicky, tve zarizeni jiste budou komunikovat naprimo, z principu jak ecxtender funguje, kdy jedno radio se pouzije jako klient k "poskytovateli", druhe jako AP pro tve klienty a mezi tim routuje provoz ;-)
« Poslední změna: 07. 05. 2024, 15:17:53 od k3dAR »

Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #8 kdy: 07. 05. 2024, 23:51:27 »
Ja tohle resil kvuli castym mnohagigabytovym aktualizacim Tesly, ktera neumi captive portal a napr. nabijecky PRE nabizeji wifi s CP.
Vyresil jsem to uplne primitivne - mam druhy mobil s Androidem na kterem vypnu mobilni data (aby se mi nevyplacal omezeny datovy tarif), pripojim ho ke captive portalu a zapnu na nem tethering.
Tesla se pripoji k SSID Androidu a funguje to bezchybne.
Akorat si nejsem si jisty, jestli tethering z wifi na wifi umi i klasicky Android, pouzivam pouze LineageOS a tam to funguje rovnou.

k3dAR

  • *****
  • 2 945
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #9 kdy: 08. 05. 2024, 00:32:13 »
[...]Akorat si nejsem si jisty, jestli tethering z wifi na wifi umi i klasicky Android, pouzivam pouze LineageOS a tam to funguje rovnou.
Ve Fairphone 5 s (jeho)stock Androidem to funguje take rovnou, jde o vicemene cistej Android... Asi pujde primarne o to zda vyrobce nepridal blokator co vypina wifi pri zapnuti hotspotu a/nebo o podporu v HW...

crown

  • ****
  • 390
    • Zobrazit profil
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #10 kdy: 08. 05. 2024, 18:09:25 »
Vyzkousim. Na iphonu nejde, zkusim doma na starsim samsungu.
U tech GL.iNET je hezke, ze to umi i wireguard, pres to by se slo na ceskou tv koukat venku a obracene.

crown

  • ****
  • 390
    • Zobrazit profil
Re:Wi-Fi extender na odstranění captive portálu
« Odpověď #11 kdy: 30. 07. 2024, 10:42:47 »
Tak hlásím výsledek. Pořídil jsem GL.iNet Beryl AX. Na něm je nainstalováno openWrt s Lucl a nějakou nástavnou od GL.iNET. Ta nástavba umí hezky nastavit jedno rádio (u mě 5 GHz) jako hotspot a druhé rádio (u mě 2,4 GHz) jako klient. V tomto módu to funguje jako router kdy z wifi sítě bere internet a vysílá ho druhou wifi sítí. Je tam i jednoduše naklikat wireguard klient. Výsledek je, že na dovolené jsem měl pokrytí mojí domácí sítí (a fungovalo iVysílání, protože domácí síť mám v Čechách). Captive portál by to mělo také odstranit, ale to jsem zatím neměl kde otestovat.
Pokrytí wifi je slušné.

Travelmate balíček jsem zkoušel rozchodil v Lucl a nepochodil jsem. Nezobrazovalo to správně rádia. Tím, že to šlo naklikat v rozhraní výrobce, jsem to pak už nezkoušel.