Dlouholetý samouk maturuje

Re:Dlouholetý samouk maturuje
« Odpověď #15 kdy: 15. 02. 2014, 14:15:06 »
Dále jsou tu různé zabezpečovačky kde nějaký procesor také je. Vzhledově komunikátory hodně připomínají Arduino a jeho shieldy nebo Rapsberry PI.
To, že svět tlačí výstupy na web přece nemusí být tvůj problém. Na to ti bude stačit kolega. Ty uděláš nějaký operační systém, případně zajistíš, naprogramuješ, aby prostě čip dělal co dělat má. 
Pokud to musí být s něčím kompatibilní také by to neměl být problém.


Re:Dlouholetý samouk maturuje
« Odpověď #16 kdy: 15. 02. 2014, 14:17:42 »
Pak by bylo dle mého vhodné se udělat zajímavým nějakým kurzem... Což by ale chtělo nějaké zaměření, jelikož na vše si kurz vskutku neudělám... :D Největší problém s hledáním práce mám právě v tom, že nemám sám jasno - zaměřit se na jednu věc - ale jakou...

mr.rubik

Re:Dlouholetý samouk maturuje
« Odpověď #17 kdy: 16. 02. 2014, 12:41:31 »
A co až uděláš maturitu jít na vejšku? Většinou se vedle toho dá i taknějak pracovat. I když vejšku nedoděláš, rozšíříš si obzory, vyzkoušíš další věci, které by tě mohly bavit, poznáš lidi, získáš kontakty. A když ji doděláš, tak si můžeš zaměstnání vybírat o dost pohodlněji.

Dál mě napadl CESNET. Zaslechl jsem, že se tam zabývají tvorbou SW pro routery a to je, myslím, přesně to, o čem píšeš. Zkus jim tam napsat. Ale obávám se, že budou chtít alespoň maturitu. Anyway - za zkoušku nic nedáš.

Tom Liberec

Re:Dlouholetý samouk maturuje
« Odpověď #18 kdy: 16. 02. 2014, 21:46:22 »
Zabezpečovací techniku s tím co pises že umíš a baví te zvládneš za půl roku.

dTTb

Re:Dlouholetý samouk maturuje
« Odpověď #19 kdy: 02. 03. 2014, 13:02:22 »


Re:Dlouholetý samouk maturuje
« Odpověď #20 kdy: 24. 04. 2014, 10:46:08 »
Ahoj, zaměř se teď hlavně na tu maturitu, ať ji dáš. Spousta zaměstananců to má jako naprosté minimum. Jinak být tebou, šel bych na výšku, nějak překousl první rok (ten bývá všeobecný) a pak se vrhnul na robotiku a kybernetiku. Protože věřím, že tam tvé znalosti využiješ.

Zkus mrknout tady, jestli by tě to chytlo: http://robotika.cz/cs

Jinak na VUT a ČVUT se těmhle věcem věnuji hodně.

JS

Re:Dlouholetý samouk maturuje
« Odpověď #21 kdy: 24. 04. 2014, 16:51:12 »
Pokial ta bavi low-level mohlo by ta zaujat aj http://www.joineset.com/

janous

Re:Dlouholetý samouk maturuje
« Odpověď #22 kdy: 03. 05. 2014, 19:47:50 »
https://www.youtube.com/watch?v=qWMIL_CsaVs
To jsi ty, že?

Dobrý den,
s praxí šesti let (3 komerční mohu prokázat pracovní smlouvou) se již pomalu přestávám považovat za toho, který by měl jen tiše přihlížet. Nejraději pracuji ve strojovém kódu, či v jazyku Assembly. Bohužel se nezdá, že bych nalezl uplatnění v této oblasti a navíc vývoj trvá příliš dlouho - což s rychlostí dnešní doby moc nekoresponduje. Ovšem zmiňuji toť pro své nemalé znalosti kolem strojového prostředí. Můj počítač obsahuje mnou psaný BIOS, mnou psaný operační systém a mnou psaný Desktop. (Vše ve strojovém kódu, či ASM/D.) Dále pak ovládám jazyky ze kterých vzešlo C - Bison & Flex. Samotné C/C++ znám spíše teoreticky - prakticky jsem v tom vytvořil jen pár aplikací. Neboť mnohem raději totiž pracuji v jazyce naprosto obstojně C++ nahrazujícím, přičemž pracujícím na mnohem vyšší úrovni - a sice jazyce D. Krom těhto nižších vyšších jazyků pak s obrovským nadčením pracuji v Lispových projektech. (Bohužel takových moc není.) Jeho závorkový systém mi naprosto vyhovuje, avšak o jeho využití začínám pochybovat. Načež zmíním mrtvý Perl, kterýžto v současnosti svým významem ovlivňuje asi jen školská prostředí. Z dalších jazyků běžících na virtuálním stroji nesmím opomenout uvést Luu, rodinu .NET (Iron Python, C#, F#, J#, C++,... => OOP samozřejmostí, funkcionální paradigma na přijatelné úrovni), Javu a K. V těchto jazycích jsem vypracoval většinu vydaných aplikací. Pro mě však stále plápolá krása strojové architektury, kterou si jimi nenechám vzít. V neposlední řadě uvedu scriptovací velikány - Ruby, Python,... Databáze, webové jazyky (HTML, SHTML, XHTML (s nadšením pracuji v SVG), PHP, Ruby on Rails, Java Script, CSS, SASS, LESS,...), dotazovací jazyky atd. mě zase živí především obrovskou škálou brigád. Jenže web vyloženě nesnáším - z něj se mi líbí akoráte grafický výstup. Leč jak píši - zde jsem nalezl vpodstatě jediné uplatnění. Opravdu bych byl nejšťastnější při práci na Desktopu - ideálně v nižším vyšším jazyku (D/C++/...), či nízkém jazyku - ASM/strojový kód. O brigády nestojím, dokud studuji (tento rok maturuji), stejně pracovat nemohu, avšak narozdíl od svých vrstevníků netrpím iluzemi, pročež vezmu cokoliv, jen abych měl stálý, pravidelný plat... Problém tkví nejspíše v tom, že jsem si vybral špatnou školu, čily nemohu referovat maturitou ze střední školy technického směru. (zubní technik) A o vysoké škole se mnozí vyjadřují přespříliš rozporuplně. Nejhorší jest pak má životní situace - bez peněz a brzy zcela sám. A proto bych rád znal váš názor, jak se současnou situací naložit tak, abych nemusel vybírat popelnice.
Děkuji.