Velmi pomalý internet v mobilu

Velmi pomalý internet v mobilu
« kdy: 21. 10. 2024, 15:21:54 »
ohledně telefonů mi ujely všechny vlaky už v roce 2002

držím se počítačů

všiml jsem si že každý má mobil s androidem , v tom nemám problém chápu systém a takové věci ale tohle mě udivuje :

všichni si v tom klikají hledají na internetu a to i mobilně venku přes operátory

jak je to s rychlostí ?

stalo se mi že jsem třeba šel s androidem ven a nedává mi to ani v domě ani venku nic ani tǔk

čekám třeba na zobrazení čehokoliv tak dlouho že se mi nikdy nic nezobrazuje

kolik mám jako mít rychlost ?

nejdou ani weby ani aplikace nic prostě , doba čekání na aplikaci na rfocení tachometru pro pojišťovnu byla

tak dlouhá že jsem to dělal doma na wifi a pak šel v kritickém místě ven k autu a tam to fotil

pak šel do domu a zase poslal fotku dál

to dělá takhle všem ? každý to tak má ?


Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Odpověď #1 kdy: 21. 10. 2024, 15:32:34 »
Rozhodně ne, to by to nikdo nepoužíval. Právě jsem si udělal speedtest a naměřil jsem 400 megabitů. Pokud to nefunguje, je někde chyba. Jaké písmenko je napsáno vedle ukazatele signálu?

Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2024, 15:37:15 »
dávno jsem kartu z telefonu vytáhl a už číslo zase nemám jen počítač

používám u počítače se dvěma tablety androidy sluchátka s radiovým principem a ty mi stále škrčí když je tam karta na operátora

používám telefon s číslem jen zřídkakdy , mám důchodcovský typ bez internetu

ale už je to tím jasné , to jsem chtěl vědět jestli to tak dělá všem = nedělá , ostatní internet mají dokone 400 Mb/s

děkuji

zajímal bych se o to v obchodě kde to prodávají a tam si to i zaplatím a koupím ale jak říkám :

radiové sluchátka Sehnheiser RS 120-II jsou nepraktické při použití s mobilním číslem , škrčí v tom i v radiu všeobecně

takže to ani nějak nechci

Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Odpověď #3 kdy: 21. 10. 2024, 16:16:15 »
Pokud to bylo spojené s rušením reproduktorů, klasickým „td-td-td“, tak je to přesně tak, jak jsem myslel. Tohle se děje jen při použití 2G sítě, protože GSM používá TDMA, to znamená, že se neustále zapíná a vypíná vysílač. Všechny novější generace používají CDMA, to znamená že vysílač je zapnutý pořád a ten hluk v reproduktorech to negeneruje.

Čili mobil byl přepnutý do 2G a pak je to skutečně na připojení k internetu nepoužitelné. Nehledě k tomu, že při telefonním hovoru v takové situaci data netečou vůbec. Dnes se datuje obvykle na 4G (LTE) nebo 5G, kde to chodí rychlostí desítek až stovek megabitů (podle podmínek). Musí to ale umět telefon a SIM karta, je třeba to pohlídat. U novějších přístrojů a karet to samozřejmě není problém. U starších to může zůstat omezeno na 2G a pak je problém.

Signalizují to právě už zmíněná písmenka vedle ukazatele síly signálu.

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #4 kdy: 21. 10. 2024, 21:15:14 »
Prvně se podívejte jestli se vubec ladíte aspon pod 4/LTE nebo přes 5G. Pak je problem lokalita kde je sice lte signal plnej ale btska to nedává a natočíte třeba 3-5Mbit což je to samy u 5G signalu

Já třeba na vsi venku naměřim cca 7 Mbit, sjedu do městečka a natočim 300Mbit+. Jdu do lesa na houby a v lese 15Mbit :). Hodně záleží kde jste + jestli náhodou nemáte nějakej tarif co je omezenej na rychlosti


k3dAR

  • *****
  • 2 996
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #5 kdy: 21. 10. 2024, 22:14:21 »
Bezne chovani je ze rychlost je vetsinou rychlejsi nez bezne pripojeni doma, pokud si teda mel venku slimaka, tak to bylo EDGE (ikonka v liste E) at uz kvuli nedostupnemu 4G/5G ve vzduchu, telefonu ci moznost tve sim... (Treba 5 a vice let stara sim nemusi s 5G a mozna ani 4G vzdy spravne fungovat, operator by ti ji pripadne zdarma vymenit (samozrejme se zachovanim cisla) za novou/moderni)

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #6 kdy: 21. 10. 2024, 22:30:47 »
Jak již bylo uvedeno, celé to zní jako 2G což dnes už i na hlasové volání je nedostatečné.

Prvně - Pokud máte možnost vyzkoušet jinou SIM ve vašem telefonu od někoho komu funguje internet. Zjistíte tak, zda-li to nebylo nakonec tím telefonem či jeho nastavením.

Následovně - Zajděte do prodejny aby vám dali novou SIM. Nutno podotknout tak SIM se již nedají klonovat (údajně kvůli bezpečnosti), takže si zálohuje SMS případně preneste do android/Apple cloud nebo prostě přepošlete na jiné číslo.

I když to dnes nepoužíváte, dořešil bych to co nejdřív, kdyby jste to zase někdy potřeboval.

Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Odpověď #7 kdy: 22. 10. 2024, 22:28:11 »
No to se nedivím, že v těch sluchátkách je rušení, když to jsou analogy. Akorát mi není jasný, jak se do nich z mobilu dostává ten signál, když to má vstup signálu skrz stolní základnu s analogovým vstupem. Takže asi základna stojí u zesíku a analogovým VF pojítkem to posílá do sluchátek, a ta muzika s mobilem nemá společný vůbec nic. To by v tom byl čert, aby to mobil nerušil.
BTW co je to konkrétně za mobil a s jakou verzí Androidu? On ten internet na něm totiž taky může nefungovat proto, že je to tak starý, že už si to nedokázalo aktualizovat certifikáty kořenových autorit, takže už tomu ani nefunguje SSL. a Jestli je to něco jako úplně první Samsung Galaxy, tak to mělo jednojádrový procesor a i tehdy zoufalou RAM, a kvůli tomu co to bylo za ksindl jsem to vzteky rozmlátil po 14ti dnech od koupi. A to byl současník iPhonu II.
« Poslední změna: 22. 10. 2024, 22:31:41 od Marek Staněk »