Desktop Win10 vs M1

Re:Desktop Win10 vs M1
« Odpověď #30 kdy: 20. 08. 2021, 17:22:33 »
to uz ja takovy standardni applisticky vrtani sroubu do hlavy.
vschno to kazdy slysel od pasaku ovci tisickrat.

ano, kdyz kupuju auto, tak si ho stavet nebudu. a rozhodne ho neplanuju prubezne opravovat.

Ale v zadnym pripade nedovolim prodejci, aby mi vysvetloval, ze nemit kliky u vsech dveri je cool. ze je to tak spolehlivy, ze se k motoru nikdy nikdo nebude potrebovat dostat. Soucasne mi zamlci, ze neexistuje k tomu dodacne pridat tazny zarizeni a tisic dalsich detailu. Budu mit k dispozici jen dve barvy, jedna z nich bude z praveho zlata.

jasne, vsechno je pochopitelne mysleno dobre a v muj prospech. abych nebyl pretizeny informacema a nedejbzote nedostal prilezitost vahat nad nejakou volbou.

rozumi se samo sebou, ze moje soukromi bude plne chraneno, jen teda Apple bude provozovat interni kameru, aby si pohlidal, ze nebudu provozovat neco moralne zavadneho (z hlediska Apple, pripadne USA). napriklad hetero sex bez dostatecne pritomnosti vsechn povinnych minorit.

Krasne si to napisal.

Puuzivam a pouzival som vsetko mozne. Applu som sa vyhybal najdlhsie az sme v praci dostali povinne MBP. Osobne ma sklamal. Mal som vysoke ocakavania z toho co som cital a pocul od kolegov uz dlhsie pouzivajucich MBP.
Co ma prve zarazilo, tak to boli klavesove skratky a chybajuce klavesy ako delete a pageUp/pageDown. Citil som sa ako by som sa vrati o dve dekady spet. Naco mam tu mys, ked ju neviem pouzit na bezne cinnosti? Chcem si pozriet kalendar tak mam smolu. Apple zobrazuje len aktualny datum a cas. A ak naozaj chcem vidiet kalendar, tak musim otvorit nastavenia Datumu a casu. Mozno som len blby a nepoznam klavesovu skratku :) Finder dalsia chutovka
MacOS nieje stabilnejsi a ani nijak lepsi ako Win10 alebo Linux. Ma rovnako rozne problemy a nedokonalosti ako ine OS. Urcitu dobu som s nim mal najviac problemov. Nastastie na najdostupnejsi sposob ako killnut appku. V hlavnom menu a stale dostupne to nema nik az som sa cudoval. Ma rovnako predinstalovane a standardne neodinstalovatlene zbytocne appky. To nechapem.
Ani Apple HW nieje ziaden zazrak. Kazivost slusna a zoznam vyrobnych vad rovnako. O cene servisu ani nehovorim.
Z pohladu HW mozem pochvalit displej ten ma fakt dobry, konkurenti v zaklade maju horsi a to je tak vsetko.
Nemam nic proti, ked niekomu nevadi, ze niekto iny vie co a ako sa mi "paci"(nuti mi svoje videnie sveta). Mne to ale vadi, on ma byt moj sluha, nie ja jeho.
V totmo smere sa kazi aj Windows a cim dalej tym menej moznosti volby dava pouzivatelom a nuti mu veci.


L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Desktop Win10 vs M1
« Odpověď #31 kdy: 20. 08. 2021, 21:50:57 »

A proč by fullscreen nemohl mít nahoře lištu? Zvlášť, když na Macu není zvykem mít menu v okně aplikace.
....
Pak by to bolo stejne jak kdyz okno maximalizujes preci, IMHO v tomto pripade funguju divne widle a pod  ;)

A jde se mezi maximalizovanými okny přesouvat gestem / kombinací jako mezi těmi fullscreen aplikacemi?

Re:Desktop Win10 vs M1
« Odpověď #32 kdy: 20. 08. 2021, 23:49:50 »
Jenom tak přihodím do pléna.

Makám jako linux Dev-opsák, takže je pro mě příjemnější “linuxové” prostředí pro daily tasky. Zároveň mam jako bokovku a koníček pár věcí, na které potřebuji Widle.

Zkoušel jsem dlouho různé workstation s virtualizací jednoho či druhého a nakonec jsem skončil u Macbook PRO (i9, 64gb ram) s nativním dual-bootem Win10 a MacOS. Jede mi tak vše všude bez omezení a kupodivu mi ty Widle na Apple HW jedou s lepším performance a nižšími resources jak třeba čisté vidle na Lenovo X1.

Čekám teď jen na nativní dual boot Win pro ARM, respektive zpětnou podporu x86 appek a půjdu zase do MBP Pro.
« Poslední změna: 20. 08. 2021, 23:53:59 od Chaapa-Ai »