Navýšení nabídky

Navýšení nabídky
« kdy: 19. 06. 2024, 13:28:47 »
Ahoj, stala se mi taková situace. Během výběrového řízení v korporaci, které se mi myslím povedlo jsem si řekl sumu po níž protistrana zakroutila hlavou, že uvidíme co se s tím dá dělat. Nakonec přišla nabídka o cca. 12% nižší s tím, že mají velké bonusy a benefity a když budu mít úspěchy, tak se na tu požadovanou sumu jistě brzy dostanu i v základu... Tyhle kecy zná asi každý.

Situace je pro mě perprná v tom, že na totéž oddělení na velmi podobnou pozici v posledním roce nastoupili 2 známí, kteří tu vyšší mzdu dostali (takže jsem se kalibroval podle nich). Takže fondy zjevně jsou nebo alespoň byly. Přirozeně si jako každý myslím, že nejsou o nic lepší než já  ;D Dokonce bych řekl, že moje zkušenosti a tech stack pasují na novou pozici lépe.

Moje otázka zní, jestli jste se setkali s tím, že po odmítnutí a vysvětlení byla nabídka třeba revidována? Nebo musím prostě vzít / odmítnout tak jak leží a není reálná šance, že by mi po odmítnutí a vysvětlení třeba poslali vyšší...


RDa

  • *****
  • 2 622
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #1 kdy: 19. 06. 2024, 13:51:49 »
Rekni tem dvoum kamosum at daji vypoved a jeste si pozadej o 50% navyseni ... to zaruci ze te nastopro vezmou :D

Nechapu tyhle typy lidi, co spekuluji a spekuluji.. ty sis rekl, oni nabidli - a rozhodni se sam.
Priste te to nauci nabidnout vice, abys mohl akcepovat nizsi proti nabidku.


Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #2 kdy: 19. 06. 2024, 14:13:31 »
Třeba já odmítám s kandidáty spekulovat o penězích, protože vím, že pak budou akorát nasraní, průběžně se budou dívat po jiných nabídkách a po nějaké době stejně odejdou.

Prostě vezmu částku k tomu výsledky pohovoru a buď mi to k sobě sedí nebo ne.

Pokud bych byl na straně kandidáta, tak bych se rozhodoval podle ostatních okolností - dream job, jiné možnosti, potřebuju/nepotřebuju peníze, dobrý kolektiv, dobrý produkt, akcie místo peněz, automatické přidání každý rok, atd. Podle toho bych se pak rozhodl: Přijmout, odmítnout, říct si o víc peněz a počítat s odmítnutím.
« Poslední změna: 19. 06. 2024, 14:17:29 od skrivy »

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #3 kdy: 19. 06. 2024, 14:48:36 »
Jinak ještě pohled z druhý strany, byť tedy neznám podrobnosti - dobrých kandidátů a za rozumné peníze se nám teď hlásí výrazně víc než předchozí roky, takže i firma může mít celkem na výběr.

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #4 kdy: 19. 06. 2024, 16:13:04 »
Otazka je, ako si kalibroval? ja si stanovim spodny limit na prezitie mesiaca bez stresu a s nejakou tou setriacou rezervou. A k nemu nahodim 10-15% prave preto, lebo viem, ze budu zjednavat. Aj ked v aktualnej firme sa mi stalo, ze rovno akceptovali tu sumu a dokonca, ked som bol podpisat prac. zmluvu, tak dali par % naviac.


Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #5 kdy: 19. 06. 2024, 18:53:37 »
Otazka je, ako si kalibroval? ja si stanovim spodny limit na prezitie mesiaca bez stresu a s nejakou tou setriacou rezervou. A k nemu nahodim 10-15% prave preto, lebo viem, ze budu zjednavat. Aj ked v aktualnej firme sa mi stalo, ze rovno akceptovali tu sumu a dokonca, ked som bol podpisat prac. zmluvu, tak dali par % naviac.

Takhle neuvažuji.  Jsem v zásadě nenáročný, takže podle tohohle klíče bych mohl pracovat za 50k a nic neřešit, což mi poskytne kterákoli IT pozice.
Já si vyberu firmu a pozici, co chci dělat. V rámci toho chci dostat maximum možného. Není důvod sedět na židli za málo, když můžu sedět na té stejné židli za více. S tím přebytkem peněz si už nějak poradím, to mě netrápí  ;)

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #6 kdy: 20. 06. 2024, 00:12:27 »
Citace
Když dozrávají jahody, jez jahody. Když je zima, ze sněhu je nevyhrabeš.

Teď je na jedno místo výběr z pěti-šesti lidí a můžeš být rád za těch -12% a že to není -25%.

Já teď napsal na dvacet jobů a zatím mám jen dva pohovory.
Ještě nedávno to bylo tak, že jsi napsal na pět jobů a šel na tři pohovory.

RDa

  • *****
  • 2 622
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #7 kdy: 20. 06. 2024, 00:24:00 »
Já teď napsal na dvacet jobů a zatím mám jen dva pohovory.
Ještě nedávno to bylo tak, že jsi napsal na pět jobů a šel na tři pohovory.

Asi delam roky neco spatne, kdyz nikam nepisu a stejne mam ve fronte alespon ctyri strany co me prosi prosi at delam pro ne :D

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #8 kdy: 20. 06. 2024, 08:43:08 »
Mne stale vypisuju na linkedin, aj ked tam mam napisane, ze nic nehladam. A poslem zivotopis, pohovor a prijaty (posledne 2 prac. miesta). a to nemam ani VS, len nejake tie projekty a poslednych par rokov vyvoj pre banku.

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #9 kdy: 20. 06. 2024, 20:22:36 »
Já teď napsal na dvacet jobů a zatím mám jen dva pohovory.
Ještě nedávno to bylo tak, že jsi napsal na pět jobů a šel na tři pohovory.

Asi delam roky neco spatne, kdyz nikam nepisu a stejne mam ve fronte alespon ctyri strany co me prosi prosi at delam pro ne :D
Ona je jedna věc matlání medu okolo pusy od naháněčů a druhá podepsaná smlouva.... :D

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #10 kdy: 20. 06. 2024, 20:46:20 »
[

Situace je pro mě perprná v tom, že na totéž oddělení na velmi podobnou pozici v posledním roce nastoupili 2 známí, kteří tu vyšší mzdu dostali (takže jsem se kalibroval podle nich). Takže fondy zjevně jsou nebo alespoň byly. Přirozeně si jako každý myslím, že nejsou o nic lepší než já  ;D Dokonce bych řekl, že moje zkušenosti a tech stack pasují na novou pozici lépe.

Moje otázka zní, jestli jste se setkali s tím, že po odmítnutí a vysvětlení byla nabídka třeba revidována? Nebo musím prostě vzít / odmítnout tak jak leží a není reálná šance, že by mi po odmítnutí a vysvětlení třeba poslali vyšší...
[/quote]

Situace letos je dost odlišná od situace loni.  Pokud to "v posledním roce" znamená cca 8 - 12 měsíců zpátky, tak to nelze srovnávat.

Pokud máš nějakou super specializaci, kterou nutně potřebují, tak po odmítnutí může (ale nemusí) nějaká korigovaná nabídka přijít.

Pokud máš jen něco tuctového, tak bych s ničím takovým nepočítal. Doba se změnila.

alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #11 kdy: 20. 06. 2024, 20:48:07 »
zatim zustavam na fleku a cekam az se situace zmeni.

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #12 kdy: 21. 06. 2024, 08:51:46 »
No a to nejdůležitější chybí... Kolik ta nabídka byla?

Podle mě je víc lidí na trhu teď, takže to, že si firmy můžou vybírat nebo nedat každému co by chtěl je očekávané. Důležitý je tvůj skillset. Pokud nabízíš něco unikátního, tak se nic nezměnilo. Ale pokud nabízíš tuctovku, dostaneš i tuctové prachy :)

Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #13 kdy: 21. 06. 2024, 09:18:40 »
Je to tak.

Ale uvnitr manageri porad stejne narikaji, jak je tezky sehnat lidi.
To se nemeni se stavem trhu, protoze adaptivne vzdy chteji vic nez muzou dostat (a adekvatne rychle snizuji nabizene penize, aby mohli narikat).

p.S. situace v nemeckych projektech, o Praze nic diky bohu nevim.

Citace
Když dozrávají jahody, jez jahody. Když je zima, ze sněhu je nevyhrabeš.

Teď je na jedno místo výběr z pěti-šesti lidí a můžeš být rád za těch -12% a že to není -25%.

Já teď napsal na dvacet jobů a zatím mám jen dva pohovory.
Ještě nedávno to bylo tak, že jsi napsal na pět jobů a šel na tři pohovory.

alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navýšení nabídky
« Odpověď #14 kdy: 21. 06. 2024, 09:41:51 »
myslite si, ze se da zobecnit, ze lepe je hledat novou praci na podzim, ze lidi na podzim, pred vanoci, nemeni zamestnani? nebo je to jinak, nebo neni rozdil v rocnich obdobich?