Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?

naseptavac

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #225 kdy: 27. 10. 2017, 12:02:59 »
Plne s tebou souhlasim, za valku vzdycky muze nekdo z Britanie. To da rozum a rikal to i tvuj ideovy vzor Ada. Jak by za to mohli nejaci barbari vyznavajici ideologii nesnasenlivosti a zla?

Ano, svym zpusobem mas pravdu. Vzhlede k tomu, jaky byl rozsah britskych kolonii, maji Britove i podobne velky rozsah zodpovednosti za to, co se v tech koloniich stalo a casto dodnes deje. To, ze Britove zasevali nesvary mezi nabozenske komunity a mezi kasty (divide and rule) jako prostredek kontroly oporu proti Britum, je neoddiskutovatelny historicky fakt. Vznikle konflikty nezmizi ze dne na den.

Jsem rad, ze jsme nasli spolecnou rec. Vsechno, ceho se kdy Britove dotkli uz je tak extremne toxicke, ze zeme, ktere kdysi byly jejich koloniemi, uz jsou navzdy odsouzeny valcit a zabijet sve sousedy a pritom za to nemuzou. Je zcela zrejme, ze predtim, nez prisli Britove, tam vladl raj na zemi, veganstvi bylo povazovane za obzvlast nechutne a brutalni a cela populace postupne prechazela na cichani jarnich kvetu, zeny mely ve spolecnosti vysadni postaveni platidla v hodnote poloviny kozy, valky uz byly zapomenuty a pri zmince o tom, ze se kdysi pri smrti manzela musely jejich zeny odebrat za nim upalenim zaziva omdlevaly cele mestske populace. Co ti budu povidat, vsak to sam znas, no. O naproste hyperzakernosti a megazlocinnosti Britu nejvic svedci to, ze svuj vynalez "rozdeluj a panuj" propasovali do staroveke Rimske imperie uz v dobe, kdy jeste neexistovali! To nieje ako ovcu trtkat!


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #226 kdy: 27. 10. 2017, 12:39:45 »
Chod státu zle zajistit i s podstatně menším státním aparátem, než máme. Úředníků je celá armáda, aby dokázali zpracovat veškerou agendu plnou nadbytečných mechanismů, hlídajících výjimky, a výjimky z výjimek, a výjimky z výjimek z výjimek.

Ano, to mame. To je moderni trend, je to tak vsude. Reknete mi, co byste s temi uredniky delal, kdyby nekdo vymyslel zjednodusenou a efektivni administrativu? Tahle byrokracie totiz je tim, co absorbuje velkou cast nezamestnanosti, protoze v produkci dnes tolik lidi neni potreba. Nemuzeme je dat do vyroby, ledaze bychom meli moznost vyvazet na jinou planetu. Na trhu pro tolik kramu chybi poptavka. Cili jedinym resenim je nechat ty lidi doma, dat jim plat a at se venuji konickum. Bylo by to levnejsi a nadelalo by to mene skody. A kdybyste ty lidi jen tak propustil, vyskocila by vam nezamestnanost mozna o desitky %. A kdyz jim date nejakou zebrackou podporu v nezamestnanosti a jeste o nich v televizi budete mluvit jako o povalecich, kteri nechteji pracovat, muzete ocekavat opravdu zle nalady ve spolecnosti a nastup jeste horsich populistu hned v pristich volbach. A kdyby z nich byla polovina preskolena na ajtaky, budete nadavat vy, ze o praci clovek nezakopne a pokud ano, tak tam daji akorat minimalni mzdu.

Ti lide jsou v podstate nezamestnatelni. Budto budou delat nesmyslnou byrokracii nebo je nechate doma a date jim plat a oni budou pestovat kaktusy a treba dve hodiny denne pomahat duchocum s nakupy.

Citace
Z podstaty věci, i z tradice, úředník nenese za svá špatná, pomalá, či zlovolná rozhodnutí žádnou osobní odpovědnost, jen v případě opravdu velkého průšvihu přijde o malou část osobního ohodnocení. Nejbezpečnějším způsobem práce úředníka je pasivita - nesnažit se občanovi pomoci jinak, než podle 105% osvědčených způsobů, u kterých ví, že mu ztráta prémií nehrozí (pasivitu lze vždy odůvodnit přetížením, chybné rozhodnutí ne).

Takto to mozna funguje v CR, nebo v Italii. Ve Francii je administrativa hrozna, pomala a casto nekompetentni. Ale o pasivite, kdy obcana nechaji zamerne vyhnivat a hazi mu prekazky pod nohy, jsem neslysel. V Belgii je administrativa komplikovana, ale funkcni a obvykle i celkem rychla. Cekal bych, ze v Nemecku, Svycarsku a podobnych, bude administrativa take fungovat. Cili je to hodne o nature a o tom, jak si sefstvo co ohlida, coz je opet o nature, tentokrat sefstva. A zodpovednost uredniku take muze byt aplikovana. Pokud rozhodne v rozporu s predpisy, nevidim, proc by nemel byt potrestan tak, jako jinde.

Citace
Když si občan stěžuje na pomalost práce, je vždy odpovědí to, že je podstav zaměstnanců odboru. Základní ustanovení správního řádu, že úřad má vždy konat bez zbytečného odkladu, se nedodržuje, protože není ani jak, ani kým ho kontrolovat, a úředník už má za ta desetiletí zkušenost, jak vysvětlit, proč je přetížený.

Cili je to o spatne organizaci a zase o nature.

Citace
Proto si myslím, že by stát měl do života zasahovat co nejméně (= nižší daně, = nižší přerozdělování), protože současnou rozsáhlou agendu dělá pomalu, s velkými chybami, s vysokými náklady a s neopodstatněně vyšším rizikem, že naše peníze tečou přes neschopného nebo dokonce zkorumpovaného úředníka.

Jo, ale jak na to? Viz vyse: co udelate s temi uredniky? Tady pomuze jen zavedeni zakladniho prijmu, o kterem se v posledni obe diskutuje. Bez nej je vyber mezi strasnou byrokracii a armadou nezamestnanych, kteri nevedi roupama co delat.


Citace
Překročení pravomocí u řídících pracovníků by mělo být rozšířeno - pokud dá velitel obecní policie pokyn k honbě za pokutami, nebo generální finanční ředitel pokyn k hodnocení od výše vybraných pokut,...

Znam minimalne jeden pripad ve svete (asi budou dalsi), kdy  penize z pokut jsou planovany jako soucast rozpoctu policie. Soudruzi prevedli policii castecne na chozrascot, odtud prameni honba za pokutami. Dost mozna to je tak i u nas. Cili urednika (velitele policie) z toho nemuzete vinit, on chce kazdy mesic svuj plat a dost mozna to ma narizeno shora. Takze policajti travi cas kokotinami a vyhledavanim zaminek k pokute, namisto toho, aby delali neco uzitecneho.

Citace
Je smutné vidět, jak některé celé rodiny mají vypilované metodiky, jak od státu dostat maximum dávek. Přitom by bylo daleko přirozenější, když se tyto rodiny dovedou semknout proti státu, aby se uměly semknout spíš ve stimulaci k vydělávání vlastních peněz. Vy jste psal, že žít v bídě a chodit do potravinové banky je pro hodně lidí ponižující. Já říkám, že to je určitě správný pocit, který motivuje lidi pracovat na své situaci. U nás jsou lidé naopak hrdí, a chlubí se tím, na kolik dávek od státu umějí dosáhnout.

To je pekna pitomost. Vy porad vidite nezamestnane jako stado parazitu, kteri chteji akorat profitovat ze socialni site. To se ale tyka jen casti nezamestnanych. Vetsina by chtela mit praci, ale nemuze ji dostat, protoze neni, napriklad proto, ze nejsou potreba dovednosti, ktere ti lide maji. A ze vsech ajtaky nenadelate, kdybyste se ....

Jinak pro presnost jsem psal, ze pro lidi neni ponizujici zit v bide, ale chodit zebrat do potravinove banky. Nevidim duvodu, proc lidi ponizovat. Oni jsou potrestani uz tim, ze nemaji co delat, maji mizernou podporu a jsou nikym, zatimco drive meli praci a byly nekym, kdo je nekde potreba. Ostatne ponizovani lidi neni znakem civilizovane spolecnosti.

Citace
Čím nižší bude zdanění osob, tím víc se je firmám vyplatí zaměstnávat. Čím vyšší zdanění bude, tím víc se velké firmy budou stěhovat na východ a / nebo nahrazovat lidi stroji.

Nesmysl. Firmy muzou zamestnat jen tolik lidi, kolik dovoli poptavka na trhu po jejich zbozi. Nikdo nebude vyrabet do skladu jen proto, ze ma male dane. Kdyz lidi maji mensi dane, zbude jim vic na utraceni, ale to ma sve meze. Nikdo si nekoupi pet automatickych pracek jen proto, ze muze. Staci, ze doma zaclani jedna.

A firmy budou lidi nahrazovat stroji v kazdem pripade. Jakmile bude stroj levnejsi, nez clovek, dokonce i na zakladnim platu, nahradi ho stroj, jakmile bude k dispozici. Stroje makaji 24/7 a jeden robot tak nahradi radu delniku. A je-li kvalitni, ma nizkou poruchovost, neremca, zere jen elektrinu, na zachod nechodi.... Je mozne, ze casem budou delat skoro uplne vsechno a prakticky cela populace bude uredniky nebo na zakladnim prijmu.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #227 kdy: 27. 10. 2017, 12:51:33 »
Divide et impera je heslo starých Římanů, a stejný postup využívají všechny státy i firmy. Je to jedno z prvních pravidel řízení, aby podřízení (podrobení) soutěžili (soupeřili) mezi sebou a neohrožovali pozici nadřízeného (hegemona).

Kamaráde (= Kamerade [de] = camarade [fr] = comrade [en] = soudruhu [cs]), chtělo by se to učit historie víc, než je rozsah, který Vám nalili do kebule ve VUML.

Aha. A jakym zpusobem Rimani zbavuji Brity zodpovednosti za deni v Indii? Chcete rici, ze to, ze tak cinili Rimani a jini, znamena, z Britove za nic nemuzou? Ti chudaci jsou vlastne obeti rimske politiky?

Take byste mohl nekoho zavrazdit a pak tvrdit, ze jste nevinen, protoze pred vami vrazdili jiz jini. To by bylo opravdu chucpe.

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #228 kdy: 27. 10. 2017, 12:58:44 »
Reknete mi, co byste s temi uredniky delal, kdyby nekdo vymyslel zjednodusenou a efektivni administrativu? Tahle byrokracie totiz je tim, co absorbuje velkou cast nezamestnanosti, protoze v produkci dnes tolik lidi neni potreba.
[...]
Ti lide jsou v podstate nezamestnatelni. Budto budou delat nesmyslnou byrokracii nebo je nechate doma a date jim plat a oni budou pestovat kaktusy a treba dve hodiny denne pomahat duchocum s nakupy.

No určitě bych jim dal raději podporu v nezaměstnanosti (ta je časově omezená), než jim vyplácet 29 000 Kč platu. Neplatím státu za to, aby uměle zaměstnával úředníky, kteří navíc fungují mizerně.

Vaše celá poznámka je dost nemístná v době, kdy v ČR dlouhodobě není nezaměstnanost.

Ale o pasivite, kdy obcana nechaji zamerne vyhnivat a hazi mu prekazky pod nohy, jsem neslysel. [...] A zodpovednost uredniku take muze byt aplikovana. Pokud rozhodne v rozporu s predpisy, nevidim, proc by nemel byt potrestan tak, jako jinde.

Vážně? Tak to asi chodíme na jiné úřady. Už vidím, jak úředník, který vydá neodůvodněný zajišťovací příkaz, ponese odpovědnost za škodu aspoň do výše, co připouští zákon. Ani prd, v nejhorším mu nedají prémie. Zatímco pracovník v soukromé firmě, když udělá hrubou chybu, tak za ni citelně zaplatí. Ale já jsem zde mluvil přímo o trestní odpovědnosti takového nařízeného, který donutil své podřízené dělat protizákonné kroky. Ostatně, i ten úředník musí znát a respektovat zákony, a nesmí vykonat příkaz zaměstnavatele (nadřízeného), pokud je protizákonný.

Jo, ale jak na to? Viz vyse: co udelate s temi uredniky? Tady pomuze jen zavedeni zakladniho prijmu, o kterem se v posledni obe diskutuje. Bez nej je vyber mezi strasnou byrokracii a armadou nezamestnanych, kteri nevedi roupama co delat.
Dám jim výpověď a dostanou zákonné odstupné podle odpracovaných let, jako každý jiný zaměstnanec, který dostane výpověď pro nadbytečnost.

Znam minimalne jeden pripad ve svete (asi budou dalsi), kdy  penize z pokut jsou planovany jako soucast rozpoctu policie. Soudruzi prevedli policii castecne na chozrascot, odtud prameni honba za pokutami. Dost mozna to je tak i u nas. Cili urednika (velitele policie) z toho nemuzete vinit, on chce kazdy mesic svuj plat a dost mozna to ma narizeno shora. Takze policajti travi cas kokotinami a vyhledavanim zaminek k pokute, namisto toho, aby delali neco uzitecneho.

Přesto nesmí nadřízený vydat takový pokyn, jak se stalo v Praze.

To je pekna pitomost. Vy porad vidite nezamestnane jako stado parazitu, kteri chteji akorat profitovat ze socialni site. To se ale tyka jen casti nezamestnanych. Vetsina by chtela mit praci, ale nemuze ji dostat, protoze neni, napriklad proto, ze nejsou potreba dovednosti, ktere ti lide maji. A ze vsech ajtaky nenadelate, kdybyste se ....

Ano, máte pravdu, považuji je za parazity. Tito lidé se za život měli naučit to, že je potřeba mít rezervy na nenadálé situace. K nim patří i ztráta zaměstnání, a čas a peníze potřebné na rekvalifikaci. Spousta rekvalifikačních programů je i zdarma.

Bohužel nezaměstnaný považuje za své svaté právo požadovat práci kterou ON chce, nikoliv takovou, jakou žádá trh. Stejně jako trh může žádat, aby se nezaměstnaný přestěhoval blíž k práci.

Ale vyznávám plnou svobodu. Nikdo nemůže nikoho nutit. Pokud nezaměstnaný ze svých požadavků nechce slevit, pak není důvod ho platit ze státní kasy déle, než stanovenou podpůrčí dobu.

A firmy budou lidi nahrazovat stroji v kazdem pripade. Jakmile bude stroj levnejsi, nez clovek, dokonce i na zakladnim platu, nahradi ho stroj, jakmile bude k dispozici. Stroje makaji 24/7 a jeden robot tak nahradi radu delniku. A je-li kvalitni, ma nizkou poruchovost, neremca, zere jen elektrinu, na zachod nechodi.... Je mozne, ze casem budou delat skoro uplne vsechno a prakticky cela populace bude uredniky nebo na zakladnim prijmu.

Ano, a právě proto je čím dál větší tlak na to, aby byli lidi vzdělaní.

Celé Vaše komentáře jsou mimo realitu. Bavíte se o nezaměstnaných v době, kdy v ČR žádná nezaměstnanost není, a to dlouhodobě.

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #229 kdy: 27. 10. 2017, 13:04:32 »
Aha. A jakym zpusobem Rimani zbavuji Brity zodpovednosti za deni v Indii? Chcete rici, ze to, ze tak cinili Rimani a jini, znamena, z Britove za nic nemuzou? Ti chudaci jsou vlastne obeti rimske politiky?

Take byste mohl nekoho zavrazdit a pak tvrdit, ze jste nevinen, protoze pred vami vrazdili jiz jini. To by bylo opravdu chucpe.

Tentokrát jsem komentoval čistě Vaše nevzdělání.

Otázka Britského impéria není tak jednoduchá, jak ho chcete líčit. Tuto diskusi nemá smysl vést, protože bychom se mohli vracet až do starověku a hodnotit, jestli staré civilizace ospravedlnily svoji existenci tím, co zanechaly, nebo ne. Ze starověkého Řecka a Říma, ale i z Východu přišlo mnoho kultury i vzdělání, ale ani jedna z oněch civilizací si nebrala servítky ani dovnitř (ke svým obyvatelům), ani ven (k ostatním státům).

Jen malá poznámka k Indii: pokud dnes mluvíme o právu v Indii, tak vězte, že za jeho založení Indie vděčí právě Británii.


Phi

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #230 kdy: 27. 10. 2017, 13:05:19 »
(...) a zvlaste pak radikalne omezit penize neziskovkam.
To je tedy blábol. Do kolika neziskovek vidíte jinak než ze článků polobulváru?
Neziskovky dělají i důležitou terénní práci na kterou stát kašle. Všichni si tu stěžují jaká je otrava jednat s úřady, tak si představte jaké asi to je pro někoho, kdo moc rozumu nepobral. Zvlášť když potká úředníka, který je sice placen za to aby pomohl, ale fakticky vymýšlí jak se na klienta vykašlat, aby to byl v rámci zákona. V lepším případě odklepne peníze a tím pro něj pomoc končí (to je vůbec nešvar, považovat za řešení to, že "dáme na to peníze". K devíti tisicovemu příspěvku si přidáte tři vlastní a můžete jít bydlet do ubytovny v Libni, kde teče voda po podlaze a je zima. Hezká ukázka tržního chování, ten obchod s chudobou, což?)
Jistě, je tu ten argument, že každý si má v prvé řadě pomoci sám ale tihle lidé rodičovství neplánuji, fotr často nezamestnan a k sehnání v herně, pokud zrovna nemlatí doma družku a děti nebo nevyspává kocovinu. A jak myslíte že ženská, co stěží zvládá postarat se o sebe, vychová děti. Dvouletí co ještě neumí chodit, protože pro matku bylo jednodušší nechat ho dva roky v kočárku, tříletí co neumějí s lžící protože matka nechápe, že pro rozvoj dítěte je potřebné, aby se v určité fázi zamazalo od hlavy k patě termixem, když se učí rozvíjet motoriku. Bez intervence zvenčí z těch dětí vyrostou jen další jedinci naprosto neschopní samostatného života. S pomocí mají šanci něčím být a i když to třeba nebude atomový fyzik/čka, můžou najít uplatnění v službách, v řemesle a nebýt pro společnost zátěží ale když ne prospěšnými tak aspoň v neutrální pozici.
A překvapení, jsou to právě pracovníci neziskovek, kteří dělají tu základní práci, jako vybudovat si důvěru v rodině, dostat dítě aspoň na pár dní v týdnu do školky, kde se o něj starají profesionálové, poskytují morální podporu a pomáhají klientům při jednání s úřady, aby si je úredníček, co se špatně vyspal nepovodil jak školáka. Jasně, často je to beznadějná snaha, ale i kdyby pomohli jen v polovině případů, je to obrovský přínos pro společnost.
Takže si heslo "zkrouhnout neziskovky" založte hned vedle "všichni kradú" :(


Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #231 kdy: 27. 10. 2017, 13:10:30 »
Takže si heslo "zkrouhnout neziskovky" založte hned vedle "všichni kradú" :(

Problémem neziskovek je, že mají velké výhody (příjmy z grantů), ale nejsou kontrolovatelné. Zjednodušeně řečeno, neziskovka nechce obhajovat vysoké odměny svému "managementu" (i v čele neziskovek musí stát schopní lidé, kteří by se jinde uživili dobře) - a tak raději vezme poměrně předražené zakázky od "spřátelených" firem. Tím se z neziskovek tahají peníze, a je to poměrně rozšířený jev. Kontrola ze strany státu je bezzubá a vlastně se ani nesnaží. Ministerstvu stačí předložit správné výkazy, a když v nich nejsou formální chyby, je vše legalizováno.

Určitě existují dobře pracující neziskovky, a snad jich není ani málo. Ale zcela jistě existují ty, které nás stojí jen obrovské peníze, které svojí prací společnosti nepomáhají.

mmm

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #232 kdy: 27. 10. 2017, 13:32:51 »
(...) a zvlaste pak radikalne omezit penize neziskovkam.
To je tedy blábol. Do kolika neziskovek vidíte jinak než ze článků polobulváru?
Neziskovky dělají i důležitou terénní práci na kterou stát kašle. Všichni si tu stěžují jaká je otrava jednat s úřady, tak si představte jaké asi to je pro někoho, kdo moc rozumu nepobral. Zvlášť když potká úředníka, který je sice placen za to aby pomohl, ale fakticky vymýšlí jak se na klienta vykašlat, aby to byl v rámci zákona. V lepším případě odklepne peníze a tím pro něj pomoc končí (to je vůbec nešvar, považovat za řešení to, že "dáme na to peníze". K devíti tisicovemu příspěvku si přidáte tři vlastní a můžete jít bydlet do ubytovny v Libni, kde teče voda po podlaze a je zima. Hezká ukázka tržního chování, ten obchod s chudobou, což?)
Jistě, je tu ten argument, že každý si má v prvé řadě pomoci sám ale tihle lidé rodičovství neplánuji, fotr často nezamestnan a k sehnání v herně, pokud zrovna nemlatí doma družku a děti nebo nevyspává kocovinu. A jak myslíte že ženská, co stěží zvládá postarat se o sebe, vychová děti. Dvouletí co ještě neumí chodit, protože pro matku bylo jednodušší nechat ho dva roky v kočárku, tříletí co neumějí s lžící protože matka nechápe, že pro rozvoj dítěte je potřebné, aby se v určité fázi zamazalo od hlavy k patě termixem, když se učí rozvíjet motoriku. Bez intervence zvenčí z těch dětí vyrostou jen další jedinci naprosto neschopní samostatného života. S pomocí mají šanci něčím být a i když to třeba nebude atomový fyzik/čka, můžou najít uplatnění v službách, v řemesle a nebýt pro společnost zátěží ale když ne prospěšnými tak aspoň v neutrální pozici.
A překvapení, jsou to právě pracovníci neziskovek, kteří dělají tu základní práci, jako vybudovat si důvěru v rodině, dostat dítě aspoň na pár dní v týdnu do školky, kde se o něj starají profesionálové, poskytují morální podporu a pomáhají klientům při jednání s úřady, aby si je úredníček, co se špatně vyspal nepovodil jak školáka. Jasně, často je to beznadějná snaha, ale i kdyby pomohli jen v polovině případů, je to obrovský přínos pro společnost.
Takže si heslo "zkrouhnout neziskovky" založte hned vedle "všichni kradú" :(

Pokud pouze pomáhají, tak je to dobře a já si jich vážím. Problém je, že často ti stejní lidé nebo jejich sponzoři brání systematickému řešení problému ze strany státu, protože by potom ztratili důležitost.

Tomáš Marný

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #233 kdy: 27. 10. 2017, 13:33:55 »
(...) a zvlaste pak radikalne omezit penize neziskovkam.
To je tedy blábol. Do kolika neziskovek vidíte jinak než ze článků polobulváru?
Do kolika neziskovek je vůbec vidět? Jejich financování je velice neprůhledné, jejich výsledky se v podstatě nekontrolují, jejich činnost je mnohdy kvalifikovatelná jako protistátní (Člověk v tísni, Jihočeské matky apod.).

Phi

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #234 kdy: 27. 10. 2017, 13:34:01 »
Takže si heslo "zkrouhnout neziskovky" založte hned vedle "všichni kradú" :(

Problémem neziskovek je, že mají velké výhody (příjmy z grantů), ale nejsou kontrolovatelné.
Takže navrhujete více byrokracie pro neziskovky? Tak to jsem zmaten, to je pravicový nebo levicový postoj?
Citace
Zjednodušeně řečeno, neziskovka nechce obhajovat vysoké odměny svému "managementu" (i v čele neziskovek musí stát schopní lidé, kteří by se jinde uživili dobře)
Typický management neziskovky je jeden až dva lidi. Zbytek jsou většinou holky pro všechno a pár externích specialistů spolupracujících ad hoc. V drtivé většině mají hodně flat strukturu. Srovnejte prosím s úřadem nebo firmou, která už není rodinná / startup.
Citace
Určitě existují dobře pracující neziskovky, a snad jich není ani málo. Ale zcela jistě existují ty, které nás stojí jen obrovské peníze, které svojí prací společnosti nepomáhají.
Jistě a ty užitečné většinou vznikly zdola zatímco ty co stojí hodně peněz jsou založeny na podporu vládní nebo firemní agendy.

mmm

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #235 kdy: 27. 10. 2017, 13:43:53 »
Plne s tebou souhlasim, za valku vzdycky muze nekdo z Britanie. To da rozum a rikal to i tvuj ideovy vzor Ada. Jak by za to mohli nejaci barbari vyznavajici ideologii nesnasenlivosti a zla?

Ano, svym zpusobem mas pravdu. Vzhlede k tomu, jaky byl rozsah britskych kolonii, maji Britove i podobne velky rozsah zodpovednosti za to, co se v tech koloniich stalo a casto dodnes deje. To, ze Britove zasevali nesvary mezi nabozenske komunity a mezi kasty (divide and rule) jako prostredek kontroly oporu proti Britum, je neoddiskutovatelny historicky fakt. Vznikle konflikty nezmizi ze dne na den.

Jsem rad, ze jsme nasli spolecnou rec. Vsechno, ceho se kdy Britove dotkli uz je tak extremne toxicke, ze zeme, ktere kdysi byly jejich koloniemi, uz jsou navzdy odsouzeny valcit a zabijet sve sousedy a pritom za to nemuzou. Je zcela zrejme, ze predtim, nez prisli Britove, tam vladl raj na zemi, veganstvi bylo povazovane za obzvlast nechutne a brutalni a cela populace postupne prechazela na cichani jarnich kvetu, zeny mely ve spolecnosti vysadni postaveni platidla v hodnote poloviny kozy, valky uz byly zapomenuty a pri zmince o tom, ze se kdysi pri smrti manzela musely jejich zeny odebrat za nim upalenim zaziva omdlevaly cele mestske populace. Co ti budu povidat, vsak to sam znas, no. O naproste hyperzakernosti a megazlocinnosti Britu nejvic svedci to, ze svuj vynalez "rozdeluj a panuj" propasovali do staroveke Rimske imperie uz v dobe, kdy jeste neexistovali! To nieje ako ovcu trtkat!

Nic z toho co pisete kolonialismus neospravedlnuje. Stejne obhajovali naciste vznik protektoratu. Ze si neumime sami vladnout a oni nam prinasi civilizaci. JardaP ma pravdu, ze Britanie na kolonialismu vydelala. V dobe prumyslove revoluce nebyla potravinove sobestacna a jen diky dovozu z kolonii mohlo tolik lidi pracovat v tovarnach. Indie na kolonialismu jednoznacne prodelala. V dobe zacatku kolonizace nebyl rozdil v rozvinutosti mezi Indii a Evropou tak velky jako v dobe konce kolonizace. Dnes se rozdil znovu srovnava.

atarist

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #236 kdy: 27. 10. 2017, 13:52:47 »
Plne s tebou souhlasim, za valku vzdycky muze nekdo z Britanie. To da rozum a rikal to i tvuj ideovy vzor Ada. Jak by za to mohli nejaci barbari vyznavajici ideologii nesnasenlivosti a zla?

Ano, svym zpusobem mas pravdu. Vzhlede k tomu, jaky byl rozsah britskych kolonii, maji Britove i podobne velky rozsah zodpovednosti za to, co se v tech koloniich stalo a casto dodnes deje. To, ze Britove zasevali nesvary mezi nabozenske komunity a mezi kasty (divide and rule) jako prostredek kontroly oporu proti Britum, je neoddiskutovatelny historicky fakt. Vznikle konflikty nezmizi ze dne na den.

Jsem rad, ze jsme nasli spolecnou rec. Vsechno, ceho se kdy Britove dotkli uz je tak extremne toxicke, ze zeme, ktere kdysi byly jejich koloniemi, uz jsou navzdy odsouzeny valcit a zabijet sve sousedy a pritom za to nemuzou. Je zcela zrejme, ze predtim, nez prisli Britove, tam vladl raj na zemi, veganstvi bylo povazovane za obzvlast nechutne a brutalni a cela populace postupne prechazela na cichani jarnich kvetu, zeny mely ve spolecnosti vysadni postaveni platidla v hodnote poloviny kozy, valky uz byly zapomenuty a pri zmince o tom, ze se kdysi pri smrti manzela musely jejich zeny odebrat za nim upalenim zaziva omdlevaly cele mestske populace. Co ti budu povidat, vsak to sam znas, no. O naproste hyperzakernosti a megazlocinnosti Britu nejvic svedci to, ze svuj vynalez "rozdeluj a panuj" propasovali do staroveke Rimske imperie uz v dobe, kdy jeste neexistovali! To nieje ako ovcu trtkat!

Nic z toho co pisete kolonialismus neospravedlnuje. Stejne obhajovali naciste vznik protektoratu. Ze si neumime sami vladnout a oni nam prinasi civilizaci. JardaP ma pravdu, ze Britanie na kolonialismu vydelala. V dobe prumyslove revoluce nebyla potravinove sobestacna a jen diky dovozu z kolonii mohlo tolik lidi pracovat v tovarnach. Indie na kolonialismu jednoznacne prodelala. V dobe zacatku kolonizace nebyl rozdil v rozvinutosti mezi Indii a Evropou tak velky jako v dobe konce kolonizace. Dnes se rozdil znovu srovnava.

To bych zase tak jiste netvrdil. Minimalne Indie ziskala tovarny a technologie (dodnes z nich zije:) a navic i fakt, ze elita se zcela automaticky uci a domluvi anglicky. Tim je Indie stale jeste asi vyjimecna a tezi z toho. Btw i ta existence anglictiny je pro ne spasa, protoze jinak nemaji jednotny jazyk a tlacit jeden vybrany by bylo asi policky tezko prosaditelne.

mmm

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #237 kdy: 27. 10. 2017, 14:08:35 »
To bych zase tak jiste netvrdil. Minimalne Indie ziskala tovarny a technologie (dodnes z nich zije:) a navic i fakt, ze elita se zcela automaticky uci a domluvi anglicky. Tim je Indie stale jeste asi vyjimecna a tezi z toho. Btw i ta existence anglictiny je pro ne spasa, protoze jinak nemaji jednotny jazyk a tlacit jeden vybrany by bylo asi policky tezko prosaditelne.

Naucit se anglicky dnes neni problem. Britove tam prisli pred prumyslovou revoluci. Logicky tam predtim zadne tovarny nebyly. Kolonie vyuzivali hlavne jako odbytiste pro prumyslove vyrobky vyrobene v Britanii.

Jedina asijska zeme, ktera si uchovala nezavislost bylo Japonsko, ktere bylo v dobe osamostatnovani kolonii zdaleka nejrozvinutejsi. Cina byla az do roku 1911 ovladana kolaborujicimi cisari, kteri ani nebyli Cinane.

Phi

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #238 kdy: 27. 10. 2017, 14:22:25 »
(...) a zvlaste pak radikalne omezit penize neziskovkam.
To je tedy blábol. Do kolika neziskovek vidíte jinak než ze článků polobulváru?
Do kolika neziskovek je vůbec vidět?
[quoteJejich financování je velice neprůhledné, jejich výsledky se v podstatě nekontrolují, jejich činnost je mnohdy kvalifikovatelná jako protistátní (Člověk v tísni, Jihočeské matky apod.).
Nevidíte do žádné, pokud neznáte lidi zevnitř.
Problém je v tom, že házíte do jednoho pytle neziskovky které fungují tak dlouho a tak úspěšné, že už je obsadil homo politicus a udělal si z nich vehikl pro svojí ideologii (Člověk v tísni), neziskovky založené jiným subjektem pro prosazování specifické agendy (Hatefree) s neziskovkami typu Pomocné tlapky, Zajíček na koni nebo HoSt. Neziskovka je právní forma organizace, nikoliv ideologie. Nejsem si úplně jistý, v čem jsou Jihočeské matky protistátní. Nesouhlas s jadernou energetikou je snad stále ještě validní politický postoj, ne? (I když bych se k němu přikláněl spíše z ekonomických důvodů než kvůli neurčitému strašení)

Re:Hrozí ukončení paušální metody při přiznání daně?
« Odpověď #239 kdy: 27. 10. 2017, 14:31:29 »
...

Jsem pro to, aby stát šel neziskovkám z cesty jak nejvíc to jde (usnadnil jim život), ale zároveň aby do nich přerozděloval co nejméně peněz. Dále by měla být 100% transparentnost všech operací neziskovek (zveřejněné kompletní účetnictví). Všechny neprůhledné operace, nebo finanční rozdíl mezi běžnou a sjednanou cenou by měl být dodaňován a vedení neziskovky voláno k odpovědnosti. ... Kamkoliv tečou peníze "zadarmo", tam vzniká velké lákadlo.