Notebook s polskou verzi Windows

mikrom

  • ****
  • 357
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #15 kdy: 02. 09. 2023, 22:30:31 »
Koupený počítač z druhé ruky chceš stejně přeinstalovat, cožpak věříš, že to předchozí majitel neměl zavirované?

Licence na Win10 je už snad všejazyková, tj. stačí stáhnout českou instalačku z webu MS a bude to fungovat.
To je síce jasné, ale odkiaľ zohnať inštalačku? Mám teraz nový notebook HP ProBook 455 G9. Windows sa dá preinštalovať do výrobných nastavení, je na to samostatná partícia na disku. Ale ak mi odíde disk, tak neviem ako sa vôbec dostať k nejakej inštalačke, licenčnému kľúču a podobne. Za starých čias boli na notebookoch nálepky s licenčným kľúčom. Teraz na notebooku nie je žiadna nálepka a ani v krabici nebolo nič okrem jeden A4 s názvom "Pokyny k inštalácii"  :-[
Pri notebooku Dell Latitude som si mohol vytvorit bootovatelny USB s povodnym Windows 10 Pro, ale uz si teraz presne nepamatam ako:
Ci som to vytvoril cez nejaku utilitu od Dellu este kym som tam mal nainstalovany povodny windows,
alebo ci som si to stiahol zo stranky Dell na zaklade servisneho tagu notebooku az potom ked bol windows na notebooku uz vymazany.
Kazdopadne po vymazani povodne nainstalovaneho windows z notebooku sa mi dal z toho USB windows na notebook nainstalovat znova.
HP bude mat asi podobny postup.


Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #16 kdy: 03. 09. 2023, 08:39:04 »
U Lenova se restore image da stahnout .

martyd420

  • ***
  • 211
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #17 kdy: 03. 09. 2023, 09:02:15 »
U Lenova se restore image da stahnout .
Což je přesně ta věc, kterou nikdy nechceš dělat. Nechceš bloatware, pokud ten ntb nechceš prodat někomu, komu se chceš pomstít.

-----------------------

Klíč se dá zobrazit (pokud tam je - nemusí být, může být digi aktivace podle hw id)

cmd jako admin a:
wmic path softwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

Každopádně pokud to má licenci, stačí stáhnut ten ms nástroj, vytvořit v něm (ne rufusem, apod) instalační flashku a aktivace proběhne automaticky.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM

Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #18 kdy: 03. 09. 2023, 09:09:26 »
nezvan proboha

rekni mi Kefaline, co to Lenovo image ma v sobe za bloatware


U Lenova se restore image da stahnout .
Což je přesně ta věc, kterou nikdy nechceš dělat. Nechceš bloatware, pokud ten ntb nechceš prodat někomu, komu se chceš pomstít.

-----------------------

Klíč se dá zobrazit (pokud tam je - nemusí být, může být digi aktivace podle hw id)

cmd jako admin a:
wmic path softwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

Každopádně pokud to má licenci, stačí stáhnut ten ms nástroj, vytvořit v něm (ne rufusem, apod) instalační flashku a aktivace proběhne automaticky.

Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #19 kdy: 03. 09. 2023, 10:17:27 »
Citace
„Nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci"
Kolik ušetříš? Vážně ti to za tu úsporu stojí (i třeba za problémy s případnou reklamací)?


Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #20 kdy: 03. 09. 2023, 10:19:21 »
Ale no tak, experti. Windows od verze 8 umožňují doplnit jakýkoliv jazyk, přepnout ho na výchozí - to ve W7 bylo pouze v edici Enterprise, ale teď je to všude, včetně Home.
Problem by mohl být třeba s čínskými nebo hindu Windows, kde to v menu nenajdete.
Takže já instaluju verzi en-US a češtinu doplňuju. Jedete do zahraničí a máte problém třeba s wifi? Když to přepnete do angličtiny, někdo vám pomůže, v češtině sotva.
Další věc je, jak již bylo uvedeno, licence je v BIOSu, takže je zcela legitimní si udělat pomocí Media Creation Tool bodovací flašku s jazykovou verzí dle libosti, boot a instalace. Můžete jen narazit u NVMe disků s chipsety, které instalačka nezná - pak je ještě nutné od výrobce na flašku doplnit driver disku.
Další možností (pokud toto nechcete riskovat) je stáhnout ISO image, otevřít, setup a udělat upgrade s tím, že nechcete zachovat nic, ani programy, ani data. Tím i v bazarovém notebooku dost pravděpodobně nic neznámého nezůstane.
No a poslední možnost, reset do továrního nastavení (pokud na disku zůstala příslušná partition) a pak ten upgrade z ISO (rovnou dostanete poslední verzi Windows).



Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #23 kdy: 04. 09. 2023, 12:29:05 »
Holt, nekteri to potrebuji opakovat casteji.

V odpovedi c. 10 je odkaz na vsechny dostupne language packs pro win7-11.

Ale no tak, experti. Windows od verze 8 umožňují doplnit jakýkoliv jazyk, přepnout ho na výchozí - to ve W7 bylo pouze v edici Enterprise, ale teď je to všude, včetně Home.
Problem by mohl být třeba s čínskými nebo hindu Windows, kde to v menu nenajdete.
Takže já instaluju verzi en-US a češtinu doplňuju. Jedete do zahraničí a máte problém třeba s wifi? Když to přepnete do angličtiny, někdo vám pomůže, v češtině sotva.
Další věc je, jak již bylo uvedeno, licence je v BIOSu, takže je zcela legitimní si udělat pomocí Media Creation Tool bodovací flašku s jazykovou verzí dle libosti, boot a instalace. Můžete jen narazit u NVMe disků s chipsety, které instalačka nezná - pak je ještě nutné od výrobce na flašku doplnit driver disku.
Další možností (pokud toto nechcete riskovat) je stáhnout ISO image, otevřít, setup a udělat upgrade s tím, že nechcete zachovat nic, ani programy, ani data. Tím i v bazarovém notebooku dost pravděpodobně nic neznámého nezůstane.
No a poslední možnost, reset do továrního nastavení (pokud na disku zůstala příslušná partition) a pak ten upgrade z ISO (rovnou dostanete poslední verzi Windows).

Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #24 kdy: 04. 09. 2023, 14:42:37 »
Ještě přidám upozornění na jednu možnou zradu: má-li notebook podsvícenou klávesnici, tak přelepky budou poněkud nefunkční a nová (česká a podsvícená) může být dost drahá, takže to je aspoň pro mě dost zásadní důvod, proč takovou věc nekupovat.
No a moje osobní preference: nemá-li podsvícenou klávesnici, nechci takový notebook vůbec.

mikrom

  • ****
  • 357
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook s polskou verzi Windows
« Odpověď #25 kdy: 04. 09. 2023, 20:29:57 »
Ještě přidám upozornění na jednu možnou zradu: má-li notebook podsvícenou klávesnici, tak přelepky budou poněkud nefunkční a nová (česká a podsvícená) může být dost drahá, takže to je aspoň pro mě dost zásadní důvod, proč takovou věc nekupovat.
No a moje osobní preference: nemá-li podsvícenou klávesnici, nechci takový notebook vůbec.
+1 ano dobra poznamka