jak zadat if do dns

jak zadat if do dns
« kdy: 02. 04. 2010, 17:12:14 »
zdravim, chtel bych zaridit to, aby kdyz vypnu server, tak aby vsechny domeny ktere jsou smerovany na ip meho serveru aby smerovali na jinou ip. Jednoduše řečeno chci dosáhnout toho, aby když mám vypnutý server a někdo se podívá ne moje stránky tak aby se mu nezobrazila chybová hláška - server je nedostupný, ale například by tam byla pěkná stránka server se právě udržuje. Nevím jak jinak toho dosáhnout.


Jenda

Re: jak zadat if do dns
« Odpověď #1 kdy: 02. 04. 2010, 20:13:55 »
Mít někde druhý server, který ten první bude pravidelně pingat a když zjistí nedostupnost, změní DNS záznam. Pochopitelně je potřeba mít TTL v řádu desítek sekund.

PS: místní CMS mi stále nebere validní e-mail jenda@[62.24.95.89]

Nassir

Re: jak zadat if do dns
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2010, 09:34:50 »
Ak sa jedna o dva rovnocenne servre, tak by pomohlo proxy. Napriklad haproxy je lahke a vykonne. Load balancing v haproxy sa nastavi tak aby primarne pouzival server1 a v okamihu kedy ho nenajde (testy v nastavenom case idu zo samotneho proxy) tak zacne vyuzivat server2 (3,4 atd).
Znamena to ale mat zasa stabilny server ktory bezi stale a ten bude presmerovavat vsetku prevadzku.
Inak zostava to dns s kratkym ttl.

Martin Mikala

  • *
  • 26
  • Netvrdím to, ale možná je to pravda.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: jak zadat if do dns
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2010, 20:48:05 »
Pokud je ten web server na LANce za routerem, tak by bylo řešením na tom routeru přesměrovat veřejnou IP na jinou IP na vnitřní LAN. Klidně to může být PC s jednoduchým web serverem.