Synchronizace adresáře do Nextcloudu

Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« kdy: 19. 10. 2024, 17:39:26 »
Nejspíš to bude moje blbost, ale fakt na to nemůžu přijít... NC je plně funkční, klient na W10/W11 připojen a chci nastavit synchronizaci některých složek W10, aby se synchronizovaly na NC. Když vyberu třeba složku Dokumenty, tak adresář Dokumenty to na NC nevytvoří a začne to sypat rovnou do kořenového adresáře.

1) Jde to tedy ještě tak, že při nastavení synchronizace lze vytvořit na NC novou složku a tu pak vybrat jako cíl místní W10 složku.

2) Nejde prostě nějak jenom jednoduše vybrat složky na koncovém desktopu které se na NC nakopírují a pak se budou automaticky synchronizovat abych nemusel opakovat postup z bodu 1?

Neumím si moc představit že si to uživatelé nastaví sami (maličká firma 20 lidí) a osobně se mi to teda dělat postupem dle bodu 1 zrovna nechce. Např. na Seafile se právě vybere jakákoli složka v klientovi a Seafile server ji vytvoří a udržuje synchronizovanou. A tohoto se snažím neúspěšně dosáhnout na NC.

Asi to bude nějaká blbost, ale fakt nevím...

Děkuji za případnou radu!


Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2024, 20:35:59 »
Nikdo fakt nepoužíváte NC? Nejde to a standard je tedy drbání se levačkou za pravým uchem? :-)

Ještě pro zjednodušení a ve zkratce čeho se snažím dosáhnout bez nutnosti postupu dle bodu 1 je:

rsync Desktop/Složka <=> Server/Složka s tím, že na začátku se vybere jen složka na desktopu a jako cíl se vybere kořen NC a server by si tam složku/složky měl sám vytvořit pokud ještě neexistuje.


Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 08:18:26 »
Zdravím,
teď jsem to zkoušel a funguje mi to očekávaným způsobem. Postup:

Spustím lokálního klienta, Nastavení, přidat synchronizace složky
Vyberu adresář,  zeptá se mě to, kam chci synchronizovat na straně Nextcloudu a je to.

Nevidím v tom nic komplikovaného.
Možná poznámka, jakmile v  v rootu NC vytvořím složku, tak se automaticky začne sypat do (u mě) od /home/user/Nextcloud, takže to v defaultní synchronizaci musím vypnout. Ale to je de fakto jedinná nelogičnost co tam vidím

Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 10:37:26 »
To zapik1:

Asi si úplně nerozumíme... Myslím, že to co jsi popsal je právě postup, který uvádím v bodu 1.

Když vytvořím v rootu NC složku Dokumenty a do ní nechám synchronizovat např. C:\Users\"Uživatel"\Dokumenty, je vše ok. Když složku nevytvořím, bude to sypat do kořenu NC a NC si složku Dokumenty taky nevytvoří.

Takže jsem ručně vytvořil v kořenu NC složku a do ní vybral/připojil zdrojový adresář Windows.

Teď, když chci připojit další složku (třeba Downloads) k synchr. z Windows, musím výše uvedený postup opakovat, protože musím zvolit i nějakou cílovou složku na NC a na výběr mám pouze root (Nextcloud) anebo mnou vytvořený a už synchronizovaný adresář Dokumenty. Pokud tedy postup neopakuji (nevytvořím na NC složku ručně), mám možnost to buď synchronizovat do rootu NC anebo do mnou vytvořené podsložky na NC, tedy /NC/Dokumenty.


Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 10:46:02 »
Ještě upřesnění k screenshotu.

Když teď při přidávání další nové synchronizace (C:\Users\"Uživatel"\Downloads\) nevytvořím novou složku na NC serveru (třeba Downloads) a vyberu buď /NC nebo /NC/Dokumenty, tak server sám podadresář Downloads nevytvoří, a začne synchronizovat  rovnou obsah adresáře a to je to s čím mám problém. Všechny složky musím vytvářet na NC ručně


Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 10:59:51 »
Tady je vidět, co se stane, když při přidání 2. synchronizace - složky Downloads, ve které je jeden stažený soubor (1. synchronizace byla složka Dokumenty a manuálně vytvořená složka Dokumenty na /NC) a vybral jsem jako cíl root, tedy /NC.

Nasynchronizuje to obsah Downloads přímo do rootu /NC a ne do /NC/Downloads jak bych chtěl. Takže prostě asi bez manuálního vytváření složek na serveru NC to nejde.