HW pro virtualizaci

Lol Phirae

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #15 kdy: 23. 08. 2017, 18:28:55 »
kdyz doma NAS synology frci 55M

No, aspoň vidíš, co to je za předražený sračky.


Petr

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #16 kdy: 31. 08. 2017, 21:36:17 »
Rovněž vřele NEdoporučuju virtualizaci. K ZFS pouze dodám, že bez přímého přístupu k diskům v podstatě ztrácí smysl ten filesystém používat.
Rozhodne vřele doporučuji virtualizaci, zejména KVM.

Paja

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #17 kdy: 04. 09. 2017, 00:36:03 »
DD, muzete mi doporucit desku + cpu na virtualizaci?

Miroslav Šilhavý

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #18 kdy: 04. 09. 2017, 14:58:28 »
DD, muzete mi doporucit desku + cpu na virtualizaci?

Zkuste popsat, jaký hypervizor zamýšlíte, a jaké bude použití. Pro základní použití stačí cokoliv, a jestli to bude mít podporu VT-d, tak jenom dobře.

Cek

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #19 kdy: 04. 09. 2017, 15:04:42 »
DD, muzete mi doporucit desku + cpu na virtualizaci?

"Rad bych jezdil autem, poradte mi jakym."

Zhruba stejna informacni hodnota....


Paja

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #20 kdy: 04. 09. 2017, 19:06:58 »
To jsem psal v prvnim prispevku...  Par vps na testovani, nejaky windows jako terminal

nobody(ten pravej)

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #21 kdy: 04. 09. 2017, 19:42:19 »
To jsem psal v prvnim prispevku...  Par vps na testovani, nejaky windows jako terminal

Staci na to i par let starej Atom co uz ma podporu VT-x (~=HW podpora virtualizace), dobre aby mel zaroven VT-d (~= podpora primeho pristupu k HW)...
samozrejme ten Atom to bude rozkladat jeho vykon pres vsechny bezici virtualy, tzn. pokud chces vice virtualu a/nebo v nich provozovat narocnejsi veci, tak cim rychlejsi CPU tim lepe, stejne tak podle toho kolik virutalu a kolik kazdemu dat ram, tak podle toho mnozstvi RAM (muzes chtit 10 virtualu a kazdemu dat 4MB a testovat FreeDOS, takze pak ti bude stacit 1GB na vse ;)

Milfaus

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #22 kdy: 04. 09. 2017, 20:43:22 »
Kamarád prodává Xeon 6-ti jádro + 64GB ram, tuším něco okolo 6-ti tisíc celkem.

Paja

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #23 kdy: 04. 09. 2017, 22:02:58 »
Co je to za 6ti jadro? Mam k tomu i desku?

Milfaus

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #24 kdy: 04. 09. 2017, 22:52:13 »
Co je to za 6ti jadro? Mam k tomu i desku?

Co vím, tak je to kompletní počíták, HP nějaká G6.
Case, zdroj, deska, procík bude něco jako Xeon 5645 tj. 6 jader/12vláken 64GB ram.
Tipuji to na tenhle, byl to nejběžnější procesor, teda kromě čtyřjader.
https://ark.intel.com/products/48768/Intel-Xeon-Processor-E5645-12M-Cache-2_40-GHz-5_86-GTs-Intel-QPI

Skoro mi přijde, že těch 6000 táců je celkem dost.
A určitě má ještě i čtyřjádro s 16GB ram, vím to, protože mi to nabízel a za něj bych mu nedal víc než dva nebo tři litry.
Jestli to máš jen na hraní, šel bych do toho čtyřjádra a když to využiješ, můžeš jít do lepšího.

Tyhle starý servery mají slušný výkon a běhaly vesměs v klimatizovaných centrech, ale je to starší HW.
Na druhou stranu, čtyřjádro a 16GB kdekomu poslouží, pro tvůj účel možná docela gut.

Paja

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #25 kdy: 04. 09. 2017, 23:07:31 »
Mam na pc, ktery jsem vyuzival na hrani i5 3470s  presn oznaceni nevim mozna 3570s a 16g ram ale neni to server desce ale mozma by slo to pouzit. Nebo ty Xeony jsou vylozene lepsi?

Milfaus

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #26 kdy: 04. 09. 2017, 23:22:06 »
Mam na pc, ktery jsem vyuzival na hrani i5 3470s  presn oznaceni nevim mozna 3570s a 16g ram ale neni to server desce ale mozma by slo to pouzit. Nebo ty Xeony jsou vylozene lepsi?

Máš to v zásadě úplně u (_._)
Servery jsou lepší, protože používají ECC paměti, mají lepší podporu virtualizace atd., atd., ale rozdíl nepoznáš.
Kdybych to chtěl pro sebe, střelím tu i5ku komplet, mohl bys za to dostat ještě slušný peníz, daleko víc, než dáš za jetý server. A na hraní si pořídil fakt levný serveřík, čtyři jádra a 16GB ram jsou naprosto dostatečná. Za i5+16GB+desku bys mohl dostat i šest nebo sedm tisíc. Nemá smysl mít doma dvě kancelářský mašiny.
Na druhou stranu, je to fakt u (_._)

Najdeš i argumenty proč použít právě kancelářskou mašinu, třeba protože je tichounká.
Stejně tak najdeš argumenty proč nepoužití kancelářskou mašinu, jako třeba že ti v tom chcípne deska a nová bude nesmyslně drahá.

Je i nějaký rozdíl ve spotřebě proudu, server si bere konstantně asi 80-100W v relativním klidu a stolák tak 60-80W.
Já osobně, po letech laborování, tu mám jednu aktuální workstationu, kterou pravidelně upgraduji a občas si na tom zapařím. A server, který mám strčený na chodbě, kde si může hučet a nikoho neotravuje. Až chcípne, díly prodám a vyměním ho za jiný. Kdybych takhle provozoval dvě pracovní stanice, nejspíš bych do toho strkal daleko víc peněz.

dustin

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #27 kdy: 05. 09. 2017, 06:51:05 »
K tomu srovnání výhod serverů a kancelářských PC - repasovaná pracovní stanice s xeony řady X5xxx stojí pár tisíc, vejde se do ní desítky GB levné ECC RAM a je tichá jako dobře udělané kancelářské PC (tedy tišší než běžné PC).

Např. do dvoupaticové Dell Precision T5500/5700 dáš 72/96GB RAM levných ECC DIMMů 8GB PC3-10600R nebo 144/192GB dražších 16GB DIMMů. Vůbec bych se nebál domácího/kancelářského provozu 24/7, samozřejmě pokud je ten výkon a paměť potřeba.  Při osazeném jednom xeonu (třeba to šestijádro za pár stovek) se vejde 48GB či 96GB.

Milfaus

Re:HW pro virtualizaci
« Odpověď #28 kdy: 05. 09. 2017, 09:53:40 »
K tomu srovnání výhod serverů a kancelářských PC - repasovaná pracovní stanice s xeony řady X5xxx stojí pár tisíc, vejde se do ní desítky GB levné ECC RAM a je tichá jako dobře udělané kancelářské PC (tedy tišší než běžné PC).

V zásadě máš recht, jenže sehnat jí za dobrý peníz je celkem kumšt.
A ještě větší kumšt je sehnat to s Xeonem řady 56xx, které jsou lepší než 55xx.
Xeon 56xx jsou vyráběné 32nm a Xeon 55xx starší 45nm, což se mimo jiné projevuje na tom, kolik to topí.

T5600 stojí zase až moc, okolo čtyř tisíc jsem jí neviděl.
To mi přijde dostupnější ten laciný server.