SLES/RHEL pro SBS provoz

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
SLES/RHEL pro SBS provoz
« kdy: 20. 02. 2024, 15:55:07 »
Pro většinu z vás asi hloupý, nebo rutinní (otravný) dotaz. Delší dobu pátrám po informacích a zkušenostech s nasazením SLES/RHEL v malých provozech. Zajímají mě zejména zkušenosti, podpora, problémy, firmy zabývající se správou pro menší klienty, … zkrátka nepřikrášlené informace, které se mi nedaří dohledat.

Věc se má tak, že výrobce si dupnul a od září odmítne řešit problémy na necertifikovaném OS. Ano, bezproblémově provozuji 6. rok pod BSD (Dell PE 210), jenže chtějí certifikaci a v opačném případě nebudou řešit problémy (zejména vlastní chyby). Stručně jde o aplikaci s databází, do které teče telemetrie, měření a servisní data (VPN). Mezi primárním (Forpsi – Ktiš) a sekundárním funguje „HA Failover“.  Nic světoborného, nic extra náročného a technicky vázaného, v podstatě jde čistě o splnění jejich podmínek, tedy vlastní HW s certifikovaným OS.

Není tajemstvím, že BSD zpomaluje, což mi zatím nevadí a v budoucnosti s velkou pravděpodobností dojde k tomu, že backup + storage překlopím z BSD na Linux. Výhledově, netvrdím, že k tomu určitě dojde.

Dost podstatnou roli pro mě bude při rozhodování správa. Kecal bych, kdyby tvrdil, že nezvládnu nakonfigurovat a rozjet, ovšem analýza a řešení problémů je mimo mé schopnost (s BSD si poradím, s Linux ne) a správu přenechám člověku/firmě (smlouva s paušální platbou), která se mi o servery bude starat.   
Carpe diem


ZAJDAN

  • *****
  • 2 086
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:SLES/RHEL pro SBS provoz
« Odpověď #1 kdy: 22. 02. 2024, 09:27:54 »
K našim zákazníkům používající SAP B1 nasazujeme SLES. Podpora SUSE je celkem obstojná.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:SLES/RHEL pro SBS provoz
« Odpověď #2 kdy: 23. 02. 2024, 06:42:08 »
I když SAP není můj šálek kávy, chápu kam míříš. Díky za odpověď
Carpe diem

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:SLES/RHEL pro SBS provoz
« Odpověď #3 kdy: 08. 03. 2024, 21:03:51 »
Pro příštích min. 5 let bude patřit SLES (s podporou Standard), oba servery Tyan (GC68B8036) jsou již po otestování v plném provozu a děkuji za nabídky správy, které jste mi posílali přes soukromé zprávy. Smlouva podepsána a díky za nabídky. 

A když už jsem u toho, dva provozní dílenské „terminály“ táhne SLED s biometrikou.
« Poslední změna: 08. 03. 2024, 21:05:49 od buldr »
Carpe diem