Jak na YouTube vypnout klávesu 0?

petersveter

Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« kdy: 09. 04. 2024, 14:20:20 »
Banalny problem ale uz mi to naozaj lezie na nervy, tak sa spytam, ci mozno jestvuje riesenie.

Pri prehavani videa na youtube casto skacem dopredu pravou sipkou. Bohuzial, nejaky neandrtalec zo Silicon Valley nastavil 0 na ciselnej klavesnici na reset prehravania videa, takze sa mi casto stane ze zavadim o klavesu 0, ktora je centimeter od pravej sipky a cele video sa naroluje na 0:00:00 a ja neviem kde som bol na casovej osi uz.

Je nejak mozne toto dementne spravanie vypnut?


Re:Ako na YouTube vypnut klavesu 0 pre reset videa?
« Odpověď #1 kdy: 09. 04. 2024, 14:55:45 »
pouze vlastním scriptem nebo přetížením eventu v OS, nebo použij plugin https://chromewebstore.google.com/detail/disable-numpad-for-youtub/miccnfohnpjfahhbghknejkbmpkkbapa

Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #2 kdy: 09. 04. 2024, 15:09:42 »
Ohledně úpravy v OS, pokud se jedná o Windows, mrkněte na AutoHotKey. Buď požrat nulu, nebo hlídat titulek okna a v případě YouTube shodit NumLock nebo tak něco. Ale jestli je na to plugin do browseru, tak je asi blbost hnojit si kvůli tomu mezivrstvu do OS.

petersveter

Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #3 kdy: 09. 04. 2024, 15:41:22 »
Pouzivam rozsirenie enhancer for youtube a je tam mozne si definovat vlastny js.
Pozrel som niektore zozsirenia ako to robia a dospel som k jednoduchemu skriptu:

Kód: [Vybrat]
window.addEventListener("keydown", function (e) {
  if (e.keyCode === 96) {
     e.stopImmediatePropagation();
  }
}, true);

Vdaka tipu na tie rozsirenia som objavil stopImmediatePropagation, so stopPropagation to nefungovalo.

https://github.com/timmontague/youtube-disable-number-seek/blob/master/youtube-disable-number-seek.js

Mlocik97

  • *****
  • 891
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #4 kdy: 09. 04. 2024, 15:45:46 »
Je nezmysel inštalovať aplikáciu a bindovať klávesu v systéme... naopak doplnok do prehliadača či script do Tampermonkey je rozumnejšie riešenie. Doplnok už je tu link, vytvoriť si vlastný script je pre takúto banálnu vec vážne na pár riadkov kódu. E: tak pozerám že už je tu aj ten kód, ktorý je možné použiť aj v Tempermonkey.


e3k

  • ****
  • 255
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #5 kdy: 09. 04. 2024, 16:06:48 »
typicky xy problem. autor popise problem a navrhne riesenie.

skus pouzivat mpv s yt-dlp. maju vymakane klavesove skratky:

Kód: [Vybrat]
mpv <https://youtubelinka>

Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #6 kdy: 09. 04. 2024, 17:10:27 »
typicky xy problem. autor popise problem a navrhne riesenie.

skus pouzivat mpv s yt-dlp. maju vymakane klavesove skratky:

Kód: [Vybrat]
mpv <https://youtubelinka>

A ked si bude chciet pozriet dalsie video z odporucanych k danej teme/k temam ktore ma YT naucene ze ma rad tak sa bude musiet prepnut do prehliadaca, znovu skopirovat link, znovu sa vratit do mpv. Dakujem, ale lave ucho na hlave si viem poskrabat aj lavou rukou, nemusim to robit pravou a pritom stojku na hlave.

Karmelos

  • *****
  • 1 036
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #7 kdy: 10. 04. 2024, 09:27:58 »
Tvl tak si vypni numlock, ne?
Gréta je nejlepší.

Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #8 kdy: 10. 04. 2024, 15:18:16 »
si porid jinou kalvesnici :D

"sry nedalo mi to"

Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #9 kdy: 10. 04. 2024, 17:53:16 »
alebo pouzivaj klavesy J K L 

Mlocik97

  • *****
  • 891
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #10 kdy: 10. 04. 2024, 18:21:07 »
Tvl tak si vypni numlock, ne?

A keď budem chcieť písať do komentára alebo hocikde inde, tak zas bude problém že po stlačení čísla (ak si neuvedomí že numlock je vypnutý) mu trebárs namiesto napísania "0" zmaže niečo. Jo tak to určite je čo chcem... btw. nenávidím numlock klávesu, a furt nastavujem "numlock always on".

Karmelos

  • *****
  • 1 036
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #11 kdy: 10. 04. 2024, 18:51:51 »

A keď budem chcieť písať do komentára alebo hocikde inde, tak zas bude problém že po stlačení čísla (ak si neuvedomí že numlock je vypnutý) mu trebárs namiesto napísania "0" zmaže niečo. Jo tak to určite je čo chcem... btw. nenávidím numlock klávesu, a furt nastavujem "numlock always on".

No když je to teda takovej ocas, tak už je jen jediné řešení: pořídit si klávesnici bez numpadu.

p.s. Nevim jak na slovači, ale já na "0" mám Ins a to mi teda zmačknutím nic nemaže...

Gréta je nejlepší.

e3k

  • ****
  • 255
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #12 kdy: 10. 04. 2024, 20:31:33 »
typicky xy problem. autor popise problem a navrhne riesenie.

skus pouzivat mpv s yt-dlp. maju vymakane klavesove skratky:

Kód: [Vybrat]
mpv <https://youtubelinka>

A ked si bude chciet pozriet dalsie video z odporucanych k danej teme/k temam ktore ma YT naucene ze ma rad tak sa bude musiet prepnut do prehliadaca, znovu skopirovat link, znovu sa vratit do mpv. Dakujem, ale lave ucho na hlave si viem poskrabat aj lavou rukou, nemusim to robit pravou a pritom stojku na hlave.
kanoe! nepozname cele use case scenario @petersveter. takze nevieme co presne riesi. ber to ako brainstorming a ked sa ti nelubi odplav!

Re:Jak na YouTube vypnout klávesu 0?
« Odpověď #13 kdy: 12. 04. 2024, 17:24:59 »
mám stejny problem, občas zavadím na čísla při zeslabovani hlasitosti/jasu, nesem si jisty ktere to přesně jsou, jestli "š/č", ale děje se mi to same s tim že se to posune třeba do třetiny, to mě vždycky dokaže tak vytočit.. člověk chce snižit jas a bum video někde uplně popředu