Přeskok velikosti oken v dualheadu na Win 10

Přeskok velikosti oken v dualheadu na Win 10
« kdy: 10. 09. 2024, 13:40:10 »
Když mám 2 monitory na Win 10, který jsou každá pes jiná ves, tím myslím jiný rozlišení, jiný scaling nastavený pro , prostě neseřízený, tak jsem si všiml u přesunu oken,  zajímavého "dropu".
Teprv až když okno překročí polovinu plochy na druhý monitor, dojde inflaci nebo expanzi. (Nehraje roli pozice myši) . Je to konzistentní, mohu nechat okno na půl žerdi a přejít na levou půlku a tahat odsud .
Je to nějaký bug, nebo záměr? Mě to přijde jako fajn věc.


A na okraj, je termín dualhead správně, pro označení dvou monitorů (v režimu rozšířená plocha)
A poznámka jenom, funkčnost high dpi a  ještě umocněná při víc monitorech se v Windows dost vyvíjela, někdy k horšímu , někdy k lepšímu.


Re:Přeskok velikosti oken v dualheadu na Win 10
« Odpověď #1 kdy: 10. 09. 2024, 15:28:03 »
Jaká je otázka? Tak, jak se to chová, je to pro vás fajn. Je to jediné logické řešení – okno můžete posouvat i jinak, než myší, takže způsob zobrazení musí být závislý jen na samotné pozici okna, a je logické, že se chová podle toho, na kterém monitoru je střed okna. Takže na co se vlastně ptáte?

Re:Přeskok velikosti oken v dualheadu na Win 10
« Odpověď #2 kdy: 12. 09. 2024, 13:48:29 »
No né, že mě to jen překvapilo, že v WIndows už problematika zobrazení na víc monitorech  je v tomhle ohledu funkční , že okna mají naškálované prvky správně.