Nelze provést upgrade systému kvůli nektualizovatelným balíčkům

Chtěl jsem přejít z Ubuntu 20.04 někam výš a jelikož jsem četl o různých následných problémech, zejména se šifrovaným diskem, rozhodl jsem se to zkusit na starším záložním disku jehož systém mám naklonovaný na vícero strojích, které bych pak povyšoval.
Ležel déle v šuplíku, takže se nyní aktualizovalo dost balíčků a aktualizace nejdříve končila hláškou, že asi 20 balíčků nebylo aktualizováno, protože jsou uvedeny současně ve dvou seznamech. Tak jsem to v jednom z těch source list zakomentoval, tuto hlášku to již nepíše, nicméně 20 balíčků stále odolává aktualizaci.  Nepomohlo ani přes full-upgrade, stejně tak distro-upgrade, ani přeinstalovat ručně třeba přes Synaptic.
Tam mi to aspoň píše, že ten problémový balík závisí na jiném, který aktualizovat nejde.
Třeba libdrm-radeon1, který mi nabízí možnost aktualizace na novou verzi, závisí na libdrm-radeon1:386, který ale novější verzi nemá.
Zajímavé je, že si na těch ostatních strojích, které byly nakopírované z tohoto, žádnou chybovou hlášku při aktualizacích neuvědomuji, ale nemám teď k nim přístup a navíc ty aktualizace odklikávám z grafického prostředí, tak nevidím co to vypisuje do terminálu.


Re:Nelze provést upgrade systému kvůli nektualizovatelným balíčkům
« Odpověď #1 kdy: 09. 09. 2024, 15:43:56 »
Je odeber, i se zavislostma, a znovu pridej...

e3k

  • ****
  • 254
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nelze provést upgrade systému kvůli nektualizovatelným balíčkům
« Odpověď #2 kdy: 09. 09. 2024, 22:08:07 »
:386, který ale novější verzi nemá.
neupustilo ubuntu už od 32bit? odporúčam skúsiť debian.