Kde koupit 3ds MAX

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #15 kdy: 21. 05. 2024, 08:43:59 »
Netuším jak Blender, ale třeba Gimp má tak pošahané ovládání, že nakonec ještě rád zaplatíš.
Není nějaká licence 3Ds max na aukru nebo ebay?

No přesně. Jako nepodařilo se mně udělat boolean. To furt řeže nějak prapodivně. Jablko taky nemám. Ale dám tomu ještě šanci.


Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #16 kdy: 21. 05. 2024, 09:45:31 »
Netuším jak Blender, ale třeba Gimp má tak pošahané ovládání, že nakonec ještě rád zaplatíš.
Není nějaká licence 3Ds max na aukru nebo ebay?

To není Gimpem, ale trotlem CPU!  ;D ;D ;D ;D brouk pytlík, práce všeho druhu !!

Jen Kings

  • ***
  • 101
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #17 kdy: 21. 05. 2024, 10:28:59 »
Taky nevím, kde se bere ten hate na UI GIMPu. Mně to přijde naprosto ideální a intuitivní. Je to jen o zvyku a vůli přijmout něco co je "jiné".

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #18 kdy: 21. 05. 2024, 11:11:07 »
Taky nevím, kde se bere ten hate na UI GIMPu. Mně to přijde naprosto ideální a intuitivní. Je to jen o zvyku a vůli přijmout něco co je "jiné".

Ale oni to mají vymakané ty korporace. Nejdříve studenty namlsají a až dostudují, tak se budou muset válet na zádíčkách a třepat nožičkama před šéfem, aby jim to koupil, protože oni umí a chtějí dělat jenom se softem za stovky tisíc. Je to ďábelské!

mikrom

  • ****
  • 360
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #19 kdy: 21. 05. 2024, 12:09:39 »
Ked sa to zda byt zo zaciatku zlozite (Blender, Gimp, ...) tak si treba k tomu prejst nejake tutorialy.
Iste i na zvladnutie toho plateneho software si bolo treba zo zaciatku prejst nejake tutorialy a manualy.


Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #20 kdy: 21. 05. 2024, 15:24:05 »
Měl jsem co do činění s Licence Compliance oddělením Autodesku, zajímavá zkušenost, ale pro běžného smrtelníka dost zbytečná. Doporučuji se tomu vyhnout. Chtěli asi jeden a půl milionu, vyhrál jsem to, nedostali nic. Ale taháte za hodně moc krátký konec provazu:

1. Ta věc o sobě loguje všechno možné, skenuje síť, ostatní produkty, licenční čísla lokálního softwaru (všeho možného), licenční čísla softwaru na síti (zejména jiné autodesky), Windows doménu. Stopy právě nechává v souborech a tak dále. Všechno to odesílá domů, kde z toho dělají čas od času takové fajnové PDF reporty, které vám po delší době zašlou. Takže pokud se ve vaší síti taková šmejďárna objeví, Autodesk to sice ví hned, ale vám dá vědět až po 6+ měsících.
2. Smlouva s Autodeskem je nevypověditelná a trvající neomezeně dlouho (bez ohledu na to, jestli jejich produkty používáte).
3. Autodesk vám může licenci k užívání kdykoli bez udání důvodu odebrat (takže snadno může zrušit starý software)
4. Rozhodčí soud sídlí (tuším) v Dublinu. Jeho rozhodnutí je pravomocné. Vy se pak můžete odvolat k jinému soudu, ani nevím kde, ale počítejte s obrovskou časovou a finanční náročností. Advokátní kancelář mi tehdy řekla, že jakmile to převezmou oni, vydělají všichni kromě mě.
5. Neváhají vyhrožovat (právně, ne násilím), dávají nesmyslné termíny (které není třeba dodržovat), docela hodně si věci vynucují... ale to už je záležitostí vyjednávání.

Za mě je smlouva s Autodeskem doslova nepřijatelná.

Je to jeden z důvodů, proč používám svobodný software. Možná je obtížné naučit se Blender, ale pak zaplaťte, a hlavně se vůbec ničemu nedivte.

bmn

  • ***
  • 169
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #21 kdy: 21. 05. 2024, 15:38:03 »
No, pěkné. To se asi naučili na stejném kurzu jako Oracle.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #22 kdy: 21. 05. 2024, 15:45:35 »
Taky nevím, kde se bere ten hate na UI GIMPu. Mně to přijde naprosto ideální a intuitivní. Je to jen o zvyku a vůli přijmout něco co je "jiné".

Tohle bych řekl o Blenderu, nikoliv o GIMPu. Blender je ve svém oboru fakt mnohem dospělejší a schopnější software reálně srovnatelný s komerční konkurencí, kde opravdu jde hlavně o rozdílnost ovládání, návyků, workflow atp.

Problém GIMPu teda není v první řadě ovládání, ale spíš způsob práce, jaký vynucuje od uživatele tím, že neposkytuje množství základních funkcionalit (což uživatel logicky může vnímat jako debilní ovládání). Například text se stínem nebo ohraničením vyžaduje ho manuálně vytvořit na separátní vrstvě (select by color, grow, fill), což samozřejmě nefunguje při následné změně textu. Neexistuje nic jako výběr a práce nad více vrstvami najednou (kromě destruktivního sloučení). Nebo nedestruktivní úpravy např. barev.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #23 kdy: 21. 05. 2024, 16:03:53 »
Nejsou nedestruktivní úpravy dělané pomocí různých blending modů u vrstev? To samé jsem viděl i v Kritě a Photoshopu.
Vektorové efekty v GIMPu problém byly, to asi jo.

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #24 kdy: 21. 05. 2024, 19:44:20 »
Blender je ve svém oboru fakt mnohem dospělejší
Jo, Blender bych určitě tolik nehanil.

Ta věc o sobě loguje všechno možné, skenuje síť, ostatní produkty, licenční čísla lokálního softwaru
To je rozhodně pravda! V podstatě celá ta story!
A tu hrůznost maximálně izolovat!

No, pěkné. To se asi naučili na stejném kurzu jako Oracle.
Ne, Oracle se to naučil na jejich kurzu :-/
A to jako fakt. Jestli člověk považuje Oracle za *uhhh*, tak to tě chování Autodesku teprve nadchne.
« Poslední změna: 21. 05. 2024, 19:47:50 od CPU »

Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #25 kdy: 21. 05. 2024, 21:05:45 »
Jakými prostředky chcete izolace dosáhnout? Minimálně u CAD budete používat materiálové a součástkové knihovny, PDM/PLM, FEM/FEA…

Přijde mi to jako výkřik do tmy, protož můžete izolovat různé týmy od ostatních. Možná je to u grafiků jinak (neznám a ptám se), ale přijde mi, že i grafici/animátoři pracují v různých týmech (lidech) a každý jednotlivec/skupina děla něco jiného.
Carpe diem

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #26 kdy: 22. 05. 2024, 08:41:42 »
Citace
To je rozhodně pravda! V podstatě celá ta story!
A tu hrůznost maximálně izolovat!


No to bych rekl :-D mam to cele dost dobre zdokumentovane, slo o hodne penez. A soucasti dohody nebyla mlcenlivost.
Pak mam dvakrat zkusenost s Microsoft SAM a jednou Adobe prostrednictvim BSA.
Adobe vlastne dvakrat, jednou sli preventivne i po kamaradovi zivnostnikovi.  Krome toho Autodesku jsem nikdy nevypatral proc.

Vzdy bez ztraty kyticky. Protoze to takhle vypada, jako bych byl nejaky pirat, kdyz tech zkusenosti mam tolik. Brr.

Oracle znam jen zprostredkovane. Ale myslim, ze ma obri potencial diky Jave. Az budou chtit penizky, prejdou (treba) do rezimu licencniho trolla, a to bude legrace.


Fakt, lidi, dbejte na ta licencni ujednani. Neprijimejte umluvy, ktere ani neznate. At vite, do ceho jdete. Treba u Microsoftu je ta problematika EULA + EU a CZ legislativa + EU a CZ judikatura, ze podminky te umluvy snad ani znat nelze. Pokud se s tim seznamite, a usoudite, ze vam to za to stoji, budiz.

Neznam moc lidi, co by tyhle spory vyhrali. Tak nejak nikoho. Vsichni, co znam, zaplatili a pak o tom ze studu ani nemluvili. Clovek ma pak pocit az bezmoci.

Tady jsme na webu, ktery se toci prave kolem svobodnych licenci a softwaru. S kazdym kliknutim v Inkscape (vrchol meho umeni) si bolestive uvedomuji, ze jsem usetril za Corel. Na kazde business prezentaci si s Linuxem pripadam jako exot. Nefunguji mi bezne veci a porad musim mit neco specialniho. Ale nemusel jsem odsouhlasit ponizujici a jednostranne licencni ujednani.

Taky mi prijde, ze lidske spolecenstvi drive stalo mimo jine na tom, ze pokud se dva lide na necem domluvi, maji v tom okamziku alespon vuli dohodu dodrzet. Vzhledem k tomu, ze EULA jsou velmi slozita, tak se stalo beznym prijimat ujednani, jejichz obsah ani neznam. Nechapu, jak takovou spolecnost muze nekdo nazvat pravnim statem, a trochu se obavam, kam to povede. Je to prehlizeny, ale mocny a vsudypritomny jev.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #27 kdy: 22. 05. 2024, 09:16:20 »
Ale oni to mají vymakané ty korporace. Nejdříve studenty namlsají a až dostudují, tak se budou muset válet na zádíčkách a třepat nožičkama před šéfem, aby jim to koupil, protože oni umí a chtějí dělat jenom se softem za stovky tisíc. Je to ďábelské!

V tomto prípade sa korporácie často naopak snažia presvedčiť pracovníkov, aby Blender používali a to do tej miery, že robia preškolenia z iných systémov na Blender. Týka sa to vizuálnych efektov, vizualizácií aj dizajnu vrátane automobilového.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #28 kdy: 22. 05. 2024, 09:39:06 »
Jakými prostředky chcete izolace dosáhnout? Minimálně u CAD budete používat materiálové a součástkové knihovny, PDM/PLM, FEM/FEA…

Přijde mi to jako výkřik do tmy, protož můžete izolovat různé týmy od ostatních. Možná je to u grafiků jinak (neznám a ptám se), ale přijde mi, že i grafici/animátoři pracují v různých týmech (lidech) a každý jednotlivec/skupina děla něco jiného.

Pokiaľ ide o použitie softvéru v rámci podnikania, tak používať v tejto dobe niečo bez platnej licencie mi pripadá byť zvláštne. Ak nejaký odberateľ požaduje výstupy v dátovom formáte špecifického programu, tak je to súčasťou ceny, buď celkovej alebo ako príplatok na prenájom licencie, prípadne sa často stáva, že chce mať úplnú kontrolu nad prostredím a zabezpečením, takže hadvér aj licencie poskytuje on.

Čo sa týka nadšeneckého používania, tak mnohí poskytovatelia softvérových balíkov v CAx, PLM, atď. majú v tejto dobe už dobre dostupné študentské licencie.

Inak izolovať niečo (a to aj z legitímnych dôvodov) sa dá viacerými inštaláciami Windows na jeden počítač, z ktorých jedna bude vyhradená pre zvedavé programy a nebude na nej nainštalované nič iné. Každá inštancia môže mať systém šifrovaný BitLockerom s použitím jedinečného hesla a pri štarte počítača sa dá vybrať, ktorá z nich sa má odomknúť. Podobne dátové oddiely. A reštart počítača v tejto dobe je veľmi rýchly.

Re:Kde koupit 3ds MAX
« Odpověď #29 kdy: 22. 05. 2024, 09:45:06 »
Vykašli se na autodesk, co potřebuješ dneska uděláš v nějaké generativní AI....  ;D

To bude! A to bude. Napíše se Ai udělej 3D zlobra Shreka a je to. A modeláři nebudou mít co žrát.

Však tam to celý směřuje... Teď se začít učit 3D modelování v podstatě nemá smysl. Do budoucna (odhaduji, že tak do cca 3-5 let = doba kdy budeš ve 3D modelování na profi úrovni) to bude zvládat každej jouda co bude umět "ovládat" AI...

Šéf jednej úspešnej firmy v tomto obore mi nedávno pripomenul, že som mu niečo také hovoril už pred dvadsiatimi rokmi. Mno, tak som sa trochu sekol...