Nechodí autentizační G-kódy od Google

Nechodí autentizační G-kódy od Google
« kdy: 13. 09. 2024, 23:53:08 »
Ahoj, U jednoho účtu, který spravuji, mi přestaly na telefon chodit autentizační smsky od googlu. Takové ty šestimístné G- kódy co jsou potřeba, když se něco s účtem mění. Píše to, že jsem nedávno měnil tel číslo (ačkoliv neměnil),a že to pošle na původní (které vypadá stejně) ale nic mi nepříjde. Nevíte v čem by mohl být problém? Do účtu mám jinak přístup, přez heslo, maily stahuji, dokonce když to občas vyzve k doplnění toho tel. čísla, tak to vezme. Už jsem si i tu simku dal do lepšího telefonu, přidal do něj ten účet, ale stejně mě to k promptu nevyzve a ani to nemůžu nastavit, protože to zase chce vložit poslaný g- kód, který nedojde. Neřešil jste někdo něco podobného? Dík


noob

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #1 kdy: 14. 09. 2024, 09:50:47 »
Přinejmenším je tam možnost, místo poslání SMS, si nechat na to číslo zavolat. Kód nadiktuje automat.

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #2 kdy: 14. 09. 2024, 20:45:54 »
Tak to nevím kde se nastavuje, je tam jenom poslat kód a v jiných metodách je poslat kód na předchozí telefon, který je ten samý. Nikde není zavolat:-(

noob

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #3 kdy: 15. 09. 2024, 10:50:22 »
Aha, pardon, zkoušel jsem to a zdá se, že tuhle volbu Google opravdu odstranil :( Nicméně po kliknutí na "get help" mi automaticky přišel kód na záložní e-mail.

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #4 kdy: 15. 09. 2024, 11:38:40 »
Taky mi nefungují na jednom telefonním čísle ověřovací kódy. Řešil jsem to s podporou a bylo potřeba přidat k telefonnímu číslu +420 bez ohledu na zvolenou vlaječku země. Kódy sice pořád nefungují, ale objevila se možnost zavolání na číslo.


Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #5 kdy: 16. 09. 2024, 17:02:36 »
Ahoj, U jednoho účtu, který spravuji, mi přestaly na telefon chodit autentizační smsky od googlu. Takové ty šestimístné G- kódy co jsou potřeba, když se něco s účtem mění. Píše to, že jsem nedávno měnil tel číslo (ačkoliv neměnil),a že to pošle na původní (které vypadá stejně) ale nic mi nepříjde. Nevíte v čem by mohl být problém? Do účtu mám jinak přístup, přez heslo, maily stahuji, dokonce když to občas vyzve k doplnění toho tel. čísla, tak to vezme. Už jsem si i tu simku dal do lepšího telefonu, přidal do něj ten účet, ale stejně mě to k promptu nevyzve a ani to nemůžu nastavit, protože to zase chce vložit poslaný g- kód, který nedojde. Neřešil jste někdo něco podobného? Dík

OTP kody po smsce uz jsou prezita vec. Paneboze, je rok 2024.
Samozrejme mas password manager, ze? Mel by umet pridat do uctu i TOTP kod. Tzn. prihlas se do toho google uctu, pridej dalsi faktor overovani Google Authenticator ale QR kod nacti ve svem password managerovi. Hotovo.

Alternativa je to pridat do Authy na mobilui a udelat backup do jejich cloudu.

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #6 kdy: 16. 09. 2024, 18:23:26 »
OTP kody po smsce uz jsou prezita vec. Paneboze, je rok 2024.
Samozrejme mas password manager, ze? Mel by umet pridat do uctu i TOTP kod. Tzn. prihlas se do toho google uctu, pridej dalsi faktor overovani Google Authenticator ale QR kod nacti ve svem password managerovi. Hotovo.

Alternativa je to pridat do Authy na mobilui a udelat backup do jejich cloudu.
Já ten účet pouze spravuji, není to přímo můj účet, takže ho normálně nemám na mobilu (a nechci). Vlastník nemá chytrý mobilní telefon a doteď  všechno fungovalo jak mělo.

pridej dalsi faktor overovani Google Authenticator .....
To je přesně co se snažím udělat (nebo aspoň vygenerovat přístupové kódy, přidat klíč apod.), ale pokaždé když to chci nastavit troskotám na poslání g- kódů.  Prostě bez g- kódu nepřidám ani ň.

Do mobilu jsem si nakonec ten účet přidal, dokonce jsem si tam dal i tu simku, ale stejně nic nepřišlo a ani ten prompt to zatím nenabídlo. Jakákoliv změna nastavení i na mobilu se simkou chtěla poslat ten g- kód bez jiné alternativy. 

Zkusím ty tipy od předchůdců a uvidím. Ještě jsem se k tomu nedostal. :-(

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #7 kdy: 17. 09. 2024, 06:19:40 »
Měl jsem totožný problém, už cca 1 rok nechodí sms. Nemohl jsem se na ten účet ani přihlásit. Po 1xx pokusech jsem se na to vy... Po 2 týdnech jsem to zkusil ještě jednou, zázrakem jsem dostal 2 sms. Fungovalo to nějakou krátkou dobu, asi tak 2-5 min. Hned jsem změnil dvoufázové ověřování na hlasové volání.
Řešil jsem to s operátorem, díval se v určitý čas na ústřednu, a tam ta sms vůbec nepřichází.

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #8 kdy: 17. 09. 2024, 07:01:06 »
A nemate zapnuty SMS-RCS? Zkuste je vypnout. Nebo pred prijmem sms vypnout mobilni data. Nektere mobily maji rizbitou implementaci SMS-RCS a i fallback na kladicke sms nefunguje dobre.

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #9 kdy: 17. 09. 2024, 10:48:04 »
K RCS:

1. IMHO by to bylo relevantní, kdyby Google používal RCS pro tyto SMS. Nejsem si jistý, ale spíš to nedělá.
2. Vypnutí dat bez vypnutí RCS znamená, že odesílatel (umí-li RCS) bude stále posílat RCS, jen to příjemci nedojde. (Otázka je, jestli to nebude fungovat s Wi-Fi, ale pokud ano, vypínat mobilní data a zůstat na Wi-Fi by nemělo nic změnit.)
3. Vypnutí RCS je problematické, IIRC se o tom ostatní uživatelé RCS dozví až se zpožděním, a do té doby odesílají RCS.
4. Fallback na SMS je věc odesílatele, ne příjemce, tady je to tedy irelevantní řešit. (Ono to jinak moc smysl nedává, u fallbacku musíme předpokládat, že odesílatel RCS ani nezná.) Co jsem viděl, fungovalo to tak, že odesílatel musel explicitně odeslat zprávu jako SMS, ale nebylo tam nějaké výrazné upozornění, což může vypadat jako ten rozbitý fallback.

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #10 kdy: 17. 09. 2024, 15:12:02 »
Taky mi nefungují na jednom telefonním čísle ověřovací kódy. Řešil jsem to s podporou a bylo potřeba přidat k telefonnímu číslu +420 bez ohledu na zvolenou vlaječku země. Kódy sice pořád nefungují, ale objevila se možnost zavolání na číslo.
Tak jsem důsledně zadal celou předvolbu ale možnost zavolání se neobjevila.  :-(
Aha, pardon, zkoušel jsem to a zdá se, že tuhle volbu Google opravdu odstranil :( Nicméně po kliknutí na "get help" mi automaticky přišel kód na záložní e-mail.
Tlačítko Get Help bohužel nikde není. Na stránce dole je jenom Help a to odkáže na rozcestník témat nápovědy... :-(
A nemate zapnuty SMS-RCS? Zkuste je vypnout. Nebo pred prijmem sms vypnout mobilni data. Nektere mobily maji rizbitou implementaci SMS-RCS a i fallback na kladicke sms nefunguje dobre.
Smsky nechodí na tlačítkovou nokii cca ze 2008 a ani po vložení simky do staršího xiaomi telefonu. :-(

Tak nevím. Zatím jsem se dostal nejdál přidáním účtu do mobilu. Uvidím jak se bude dařit dál. Třeba se zázrakem podaří nějakou smsku protlačit. Dám vědět.

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #11 kdy: 17. 09. 2024, 16:05:06 »
Pokud tam bylo telefonní číslo zadané bez +420, nešachovalo se v tom účtu se státem? Píšete, že Google píše, že se změnilo telefonní číslo, ale vy žádnou změnu nevidíte – tak jestli se nezměnil ten stát, který Google přidává před národní telefonní číslo.

Akorát teda pokud to tak bylo, asi to telefonní číslo v jiném státě stejně neseženete…

Nemáte k tomu účtu přístup na nějakém zařízení s Androidem, kde byste aktivoval ověřování pomocí notifikací („Výzva od Googlu“)?

Obecně bych doporučoval zrovna o Google účet trochu pečovat (zejména pokud je na to navázán GMail a další služby), tj. průběžně, jestli nepožaduje posílit zabezpečení, mít tam ověřené telefonní číslo, vygenerované záložní kódy… Jak vidíte, řešit to zpětně je dost problematické a pokud tam jako jediný způsob, jak se prokázat, máte to telefonní číslo, a přes to se to nepodaří ověřit, pak o ten účet pravděpodobně přijdete.

jjrsk

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #12 kdy: 17. 09. 2024, 17:59:58 »
Obecne bych doporucoval tyhle veci nepouzivat vubec, byt to nekdy vyzaduje nalezitou sebekazen pri opakovanem ignorovani vyzev ke zprovozneni.

Jinak pokud u toho guugla mas nastavenej jinej email nez ten jejich ... tak (v zavislosti na tom kudyma do toho hnojiste lezes) ze da donutit aby ti to poslal na nej.

Zkus se prihlasovat treba na youtube ... nebo na gmail.google.... nebo ... tech domen je cela rada, a kazda se chova trochu jinak.

Vysledek pouzivani tehle kravovin je totiz vzdy presne stejny = prestane to fungovat. Videl sem osobne u desitek ruznych uctu ruznych sluzeb (steam, uplay, paypal, ... ). Nekdy funguje i to, ze kdyz dostatecne dlouho a vytrvale otravujes support, tak to proste vypnou.

Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #13 kdy: 17. 09. 2024, 18:27:12 »
Obecne bych doporucoval tyhle veci nepouzivat vubec, byt to nekdy vyzaduje nalezitou sebekazen pri opakovanem ignorovani vyzev ke zprovozneni.
Zapomněl jste napsat, že tohle platí v případě, kdy o ten účet chcete přijít.

jjrsk

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
Re:Nechodí autentizační G-kódy od Google
« Odpověď #14 kdy: 18. 09. 2024, 08:01:13 »
Zapomněl jste napsat, že tohle platí v případě, kdy o ten účet chcete přijít.
To plati maximalne pro vymazance jako ses ty. Mam v keypassu tisice uctu, i s naprosto primitivnim heslem na 3 znaky ... a vzivote sem o zadny neprisel. Ani jednou.

Plati totiz presny opak, znam destiky lidi kteri o ucet prisli prave proto, ze si zprovoznili nejakou uzasne bezpecnou metodu prihlasovani, a po par mesicich se uz prihlasit nemohli, protoze ... prisli o telefon, prestalo to fungovat, soudruh provozovatel neco zmenil ... atd atd atd.