iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub

JurajP

  • ****
  • 341
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #30 kdy: 14. 11. 2023, 11:06:27 »
presne toto som riesil nedavno, ked som na svagrinin android nemohol poslat fotku, a je to skoda, ze bluetooth nie je podporovane iphonom. Raz mi bolo povedane, jednym majitelom iphonu, ze kto by uz dnes posielal fotky cez bluetooth :).
kazdopadne velmi podarena je funkcionalita airplay, vyuzivam casto na soundbare, kedy prepojim youtube v mobile so soundbarom. Myslim, ze cez android by sa musel soundbar zapnut, prepnut do modu bluetooth


Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #31 kdy: 14. 11. 2023, 11:55:46 »
A ono je to podobné třeba s Wi-Fi, která je taky standard, ale už jsem setkal s X zařízeními, kvůli kterým jsem musel přenastavovat AP, protože se jim nelíbilo zabezpečení, kanál,... nebo nic z toho nepomohlo a určité zařízení se na dané AP prostě nedokázalo připojit.

Tak zrovna s iphonním wifi hotspotem mám nejhorší zkušenosti, protože se mi x-krát stalo, že se po připojení k neapplímu klientovi po chvíli vypíná/usíná. Zatímco při připojení iphonu nebo ipadu samozřejmě drží pořád (i pro další neapplí klienty). Zrovna tohle mi přijde větší čuňárna, než neimplementace pomalého přenosu souborů přes BT.

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #32 kdy: 14. 11. 2023, 12:22:48 »
kazdopadne velmi podarena je funkcionalita airplay, vyuzivam casto na soundbare, kedy prepojim youtube v mobile so soundbarom. Myslim, ze cez android by sa musel soundbar zapnut, prepnut do modu bluetooth

No hlavně pokud chce člověk přenést třeba i obraz na TV, tak to funguje geniálně. Nějaký Miracast a podobné věci, pokud to vůbec funguje, protože spolehlivé to je jak přenos souborů přes bluetooth, se může jít zahrabat.

A ono je to podobné třeba s Wi-Fi, která je taky standard, ale už jsem setkal s X zařízeními, kvůli kterým jsem musel přenastavovat AP, protože se jim nelíbilo zabezpečení, kanál,... nebo nic z toho nepomohlo a určité zařízení se na dané AP prostě nedokázalo připojit.

Tak zrovna s iphonním wifi hotspotem mám nejhorší zkušenosti, protože se mi x-krát stalo, že se po připojení k neapplímu klientovi po chvíli vypíná/usíná. Zatímco při připojení iphonu nebo ipadu samozřejmě drží pořád (i pro další neapplí klienty). Zrovna tohle mi přijde větší čuňárna, než neimplementace pomalého přenosu souborů přes BT.

No a nevypíná se hotspot po odpojení posledního klienta? Myslím, že jsem tohle nastavení někdy někde viděl. A ono je docela logický, že se uspí klient, odpojí se od wifi a tím se uspí i hotspot. Taky se některé zařízení umí zapnout hotspot přes bluetooth, případně podle potřeby typ spojení přepínat.

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #33 kdy: 14. 11. 2023, 12:50:00 »
No a nevypíná se hotspot po odpojení posledního klienta? Myslím, že jsem tohle nastavení někdy někde viděl. A ono je docela logický, že se uspí klient, odpojí se od wifi a tím se uspí i hotspot. Taky se některé zařízení umí zapnout hotspot přes bluetooth, případně podle potřeby typ spojení přepínat.

Jo, je možné, že hotspot usne po odpojení klienta a iOS si po probuzení hotspot opět zapne přes BT. Nicméně nepřišel jsem na to, jak iphone přinutit, aby hotspot neusínal, protože non-applí klient jej přes BT neumí probudit (aspoň jsem neslyšel o nějakém standardizovaném postupu). Takže na linuxovém ntb stačí zaklapnout víko a po následném otevření už je hotspot vypnutý. Po probuzení iPadu se hotspot na iphonu za chviličku zapne. Takhle nějak to bylo...
« Poslední změna: 14. 11. 2023, 12:52:41 od redustin »

Mudvy

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #34 kdy: 17. 11. 2023, 00:26:52 »
Posilani pres bluetooth mi nijak nechybi. Provozuji domaci owncloud a kdyz nekomu mam neco poslat tak to dostane pres nej.

Co mi vsak prijde vic uzitecnejsi je tisk. S androidem jsem nebyl schopny posilat pres wifi tisky. ios to umi nativne bez komplikaci.

Myslim ze tato potreba postupne odpadne s tim jak prichazi nova generace. Dnesni teenageri a 20+ uz ani nevi ze existovalo posilani souboru pres bluetooth.



Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #35 kdy: 17. 11. 2023, 17:46:37 »
A ono je to podobné třeba s Wi-Fi, která je taky standard, ale už jsem setkal s X zařízeními, kvůli kterým jsem musel přenastavovat AP, protože se jim nelíbilo zabezpečení, kanál,... nebo nic z toho nepomohlo a určité zařízení se na dané AP prostě nedokázalo připojit.

Tak zrovna s iphonním wifi hotspotem mám nejhorší zkušenosti, protože se mi x-krát stalo, že se po připojení k neapplímu klientovi po chvíli vypíná/usíná. Zatímco při připojení iphonu nebo ipadu samozřejmě drží pořád (i pro další neapplí klienty). Zrovna tohle mi přijde větší čuňárna, než neimplementace pomalého přenosu souborů přes BT.
Heh, svět je v rovnováze, mě se zase jablíčkáři nemohli připojit na ad-hoc hotspot.

Mlocik97

  • *****
  • 891
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #36 kdy: 17. 11. 2023, 19:01:04 »
Pochopitelně už ale těžko zajistí, aby Airdrop implementovali jiní výrobci, a možná ani nechce, protože by to dopadlo stejně...

A asi ako, keď je to propertiárne? Apple neposkytuje žiadne informácie ani referenčnú implementáciu pre ostatných výrobcov.

k3dAR

  • *****
  • 2 979
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #37 kdy: 17. 11. 2023, 22:10:44 »
Pochopitelně už ale těžko zajistí, aby Airdrop implementovali jiní výrobci, a možná ani nechce, protože by to dopadlo stejně...

A asi ako, keď je to propertiárne? Apple neposkytuje žiadne informácie ani referenčnú implementáciu pre ostatných výrobcov.

na druhou stranu, Apple by mohl implementovat podobne Google Nearby, ktere uvadi:
The Nearby Connections API is available for Android and iOS, and enables communication between the two platforms.

Mlocik97

  • *****
  • 891
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #38 kdy: 17. 11. 2023, 23:44:16 »
na druhou stranu, Apple by mohl implementovat podobne Google Nearby, ktere uvadi:
The Nearby Connections API is available for Android and iOS, and enables communication between the two platforms.

súhlasím, žiaľ Apple proste nechce spolupracovať... A na Apple pasuje asi obdobná reakcia ako Linuse na nVidia "Fuck you Nvidia", kde presne Linus popisoval ako niektoré firmy proste "don't care".

https://youtu.be/MShbP3OpASA?t=2889&feature=shared

Tom5

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #39 kdy: 18. 11. 2023, 01:53:45 »
súhlasím, žiaľ Apple proste nechce spolupracovať... A na Apple pasuje asi obdobná reakcia ako Linuse na nVidia "Fuck you Nvidia", kde presne Linus popisoval ako niektoré firmy proste "don't care".

Nojo, jenže "Fuck you" můžete udělat i za nespolupráci a navíc špiclování Googlu a nespolupráci Microsoftu a konečně proč byste měl používat systém nějakého psychopata, který popravdě má sám problémy se spoluprací, pokud zrovna jemu nevyhovuje.


Mlocik97

  • *****
  • 891
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #40 kdy: 18. 11. 2023, 10:43:27 »
súhlasím, žiaľ Apple proste nechce spolupracovať... A na Apple pasuje asi obdobná reakcia ako Linuse na nVidia "Fuck you Nvidia", kde presne Linus popisoval ako niektoré firmy proste "don't care".

Nojo, jenže "Fuck you" můžete udělat i za nespolupráci a navíc špiclování Googlu a nespolupráci Microsoftu a konečně proč byste měl používat systém nějakého psychopata, který popravdě má sám problémy se spoluprací, pokud zrovna jemu nevyhovuje.

Ale no tak, to nemyslíte vážne? Za prvé je jedna vec "nespolupráca" a "nespolupráca". Android je rozhodne kompatibilnejší s vonkajším svetom než Apple a akýkoľvek ich systém či už hovoríme o iOS na mobiloch alebo MacOS na desktopoch. A druhá vec, vy si vážne myslíte že Apple nešpicluje? Apple nie je o nič lepšie...

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #41 kdy: 18. 11. 2023, 14:20:57 »
Jenže Android je často kompatibilní jen na papíře, kdy zařízení podporuje nějaký standard, v nějaké verzi, nějak implementovaný, ale reálně to často nefunguje.

Mlocik97

  • *****
  • 891
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #42 kdy: 18. 11. 2023, 15:18:43 »
Jenže Android je často kompatibilní jen na papíře, kdy zařízení podporuje nějaký standard, v nějaké verzi, nějak implementovaný, ale reálně to často nefunguje.

Toto už bolo vyvrátené dobrých desať správ dozadu. A to že jeden človek povie "nejde mi to" rozhodne neznamená že to reálne často nefunguje. Alebo máte niekde test ako často to funguje/nefunguje?

Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #43 kdy: 18. 11. 2023, 18:39:51 »
No a pokud ten test někdo nemá, tak to těžko bylo vyvrácené.

Je to stejný, jako když mi někdo tvrdí, že Linux je plně funkční a spolehlivý systém, který lze rozběhat téměř na čemkoli. Pak člověk vezme běžný laptop, nainstaluje mainstreamovou distribuci, a nefungujou třeba tak základní věci jako je zvukový výstup, či probuzení ze spánku.

Už pár měsíců mám Ubuntu na služebním ThinkPadu a pomalu se začínám cítit jako pravý Linuxák, kdy nefunkční věci jsem prohlásil za nepotřebné a nadbytečné, takže mohu všude tvrdit, jak mi vše skvěle funguje, zatímco polovinu času trávím ve virtualizovaných/remote Windows.

Mlocik97

  • *****
  • 891
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone není s to přijmout soubor přes modrý zub
« Odpověď #44 kdy: 18. 11. 2023, 20:02:59 »
Nikde netvrdím že Linux alebo Android je perfektný a bezproblémový, ja tu vyvraciam debilizmi iOviec o tom že Apple je "najlepší, najspolahlivenší, a vôbec nešpicluje". Čo je všetko nezmysel a ani jedno z toho nie je pravda. Ale zas BT funguje stále určite lepšie medzi Windows-Linux-Android-ChromeOS každý s každým než Apple s hocijakým zariadením, aj keď tam nejaké problémy sa násjť môžu. Vo všeobecnosti žiadny software ani hardware nie je bezchybný, ale nemôžeš tvrdiť že je to "úplne nefunkčné" ani to že Windows-Linux-Android-ChromeOS štvorica medzi sebou má horšiu (alebo obdobnú) kompatibilitu než Apple. Apple rozhodne čo sa týka kompatibility je na tom horšie.

Navyše u Linuxu, keďže je to úplne otvorený systém si môžem ovládač napísať/opraviť sám. Toto mi Apple neumožní.

Jo a ešte dobre by sa dalo povedať o štatistike "kompatibility" a bezproblémovosti u na markete najrozšírenejších technológií pod danými systémami, a ver mi že Linux, Windows i Android by nad Apple vyhral. A to Windows nenávidím.
« Poslední změna: 18. 11. 2023, 20:08:31 od Mlocik97 »