Chrome nechce uznat certifikat na jednej subdomene *

Chrome nechce uznat certifikat na jednej subdomene *
« kdy: 20. 07. 2023, 20:50:09 »
Mam verejnu domenu s LE certifikatom. Vzhladom k tomu, ze k domene mam aj niekolko subdomen, tak certifikat overujem cez DNS 01 vyzvu.
Hlavna domena je vporiadku. Dalej mam 3 privatne subdomeny. 2 subdomeny su OK a jedna blbne. Blbnutie myslim tato sprava v chrome (vid obr.).
LE certifikat je samozrejme ten isty pre domenu a subdomeny, nechapem preco to na jednej subdomene blbne.
Ked kliknem na podrobnosti a zobrazit web, tak to funguje aj ked v url riadku svieti cervenym (nezabezpecene). LE je platny este asi 2 mesiace.
V chrome sa to da nastavit v
Kód: [Vybrat]
chrome://settings/security a Bezpecnostne prehliadanie nastavime, bez ochrany (co sa neodporuca).

Skusal som v chrome
Kód: [Vybrat]
chrome://settings/clearBrowserDatavymazat aj data prehliadania (okrem historie a auto doplnovania formularov) ale nepomohlo to.

Zaujmave je to, ze problem sa nevyskytuje na tom istom PC v mozille a ani v chromiu. Na inych PC sa to nevyskytuje ani v chrome.

Z toho vypliva, ze problem bude len na tom jednom PC a len v chrome. Bohuzial moj hlavny prehliadac je chrome.
Ako by som to mohol vyriesit ?


vlna

Re:Chrome nechce uznat certifikat na jednej subdomene *
« Odpověď #1 kdy: 20. 07. 2023, 21:14:04 »
Podle mě to není chyba certifikátu, ale Chrome má přístup k nějakému seznamu domén, na kterých se objevil škodlivý software. A na základě toho seznamu varuje - viz asi https://support.google.com/webmasters/answer/6347750?hl=en

Re:Chrome nechce uznat certifikat na jednej subdomene *
« Odpověď #2 kdy: 21. 07. 2023, 08:31:44 »
Je to tak. Chyba prohlizece vypada jinak. Tohle je chrome featura na "ochranu" proti malware a virum
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Chrome nechce uznat certifikat na jednej subdomene *
« Odpověď #3 kdy: 21. 07. 2023, 10:20:55 »
jj, to nieje chyba certifikatu ale Chrome si mysli ze na tej subdomene mas nejaky skodlivy malware alebo ze to je phishingova stranka...

Re:Chrome nechce uznat certifikat na jednej subdomene *
« Odpověď #4 kdy: 21. 07. 2023, 12:06:09 »
Tady připomenu jiné vlákno na toto téma: https://forum.root.cz/index.php?topic=27626
Několika lidem se to začalo před pár měsíci dít na interních doménách. U mě to pak přestalo a zatím se to znovu neopakovalo.


Re:Chrome nechce uznat certifikat na jednej subdomene *
« Odpověď #5 kdy: 21. 07. 2023, 17:27:23 »
Prisiel niekto na riesenie (okrem toho co som pisal v prvom prispevku)?
Dnes som aktualizoval chrome a nic  :(

Re:Chrome nechce uznat certifikat na jednej subdomene *
« Odpověď #6 kdy: 21. 07. 2023, 18:17:33 »
Řešení je zjistit, proč je ta stránka považovaná za škodlivou, a problém odstranit. Pokud se to v jedné instalaci Chrome děje a v druhé ne, zaměřil bych se na rozdíl v konfiguraci a rozšířeních. Jestli třeba nějaké rozšíření do té stránky nevkládá nějaký škodlivý skript.