Metronet končí, ke komu přejít?

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #90 kdy: 03. 08. 2024, 20:25:18 »
Nema Giganet nebo UVTinternet sprasenou IPV6 adresu? Vim ze se to driv nekde psalo v souvislosti treba s O2.
Je otazka, opravdu je to nutne menit? Ctu ten Dragon Internet, je tak spatny? Zatim jsem rozdil nepoznal.
Zatim pisou ze doslo ke spojeni Metronet a Dragon Internetu  :)
[/quote]

O2 má na 5G/LTE CGNAT u IPv4 a neveřejnou dynamickou IPv6, pokud si koupíte "veřejnou IP adresu" bude přidělena pouze IPv4, IPv6 se kompletně vypne. (potvrzeno od O2 guru, když jsem zjišťoval proč v6 nejde)

Dragon internet je vázán dodržet současné smlouvy než vyprší (případně dohoda), proto jste nic nepoznal. Nejhorší je, že na přímý dotaz reagují "nic se nemění, budeme Vás v čas kontaktovat" to zní dobře do momentu než si uděláte kontrolu na stránkách.

Vyhledávač píše, že na adrese připojení nemají, ceník a služby v něm jsou jasně dané, mezi cetin partnery nepatří, jsou to již cca dva měsíce, když vezmeme v potaz, že to odkoupení museli minimálně další dva měsíce předem projednat tak to máme 4 měsíce celkem. Stránky metronetu již nefungují (pouze přesměrování a uložené odkazy na jejich .pdf soubory). Takže tu máme "Trust me bro" moment.

Přece nejsem jediný kdo se zajímá a vadí mu, že to není transparentní jak to bude.

Source: .pdf ceník v příloze kdyby byla změna, aby se dalo porovnat jak to bylo.


Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #91 kdy: 03. 08. 2024, 20:43:25 »
Martin-2: dekuju za vysvetleni, neda se zatim asi nic delat a taky neni dle me hned duvod. Dokud to jede a funguje a stejne by nam museli dat vedet napr u verejne IPV4 a verejne IPV6 ktera je stale ve smlouve od Metronetu  :)

Dal taky u placeni, mam zaplacene na rok tj do 11.2024 a tam neni uvedeno jak nove bych mel platit  :(
Jeste me mate, ze je vsude chybne uvedeny upload, proc to mu tak je?
Cetin nove zvedal rychlosti na cca 50Mb/s, moje rychlost je presne 55Mb/s u uploadu.

pozn. vidim to vzdy ve svem rozhrani modemu (terminator mam odpojen a jen jako zalozni kdyby neco)
Krome Giganetu, vsichni uvadi jak najaty 250/25 i ten Dragon Internet.
Bez te IPV4 verejne bych to asi i prezil, promyslim.
Plus minus to vychazi cenove podobne.
- Giganet pri rocni platbe cca 600czk mesicne + pripadne doplatek za verejnou IPV4
- Dragon Internet nove by to dle ceniku stalo taky 700czk mesicne + pripadny doplatek u ipv4?
- UVT Internet chce cca 750czk mesicne, ale kdyz ma v poradku ipv6 tak vychazi to vse +- stejne plus znamost firmy, kterou dlouho poznam, plus vim ze UVT Internet ma treba dva propoje do Cetinu  :)

Jine firmy bych asi neresil, pokud je clovek dobre nezna, protoze usetri treba 80czk mesicne, ale bude mit jine problemy a nebo mu to za rok krachne.

Navic nektere firmy jako je O2 / Nej cz a tyto protlacuji nesmyslne SmartBox, coz kdyz davno mam zarizeni, je nesmysl abych se s nima dohadoval o nesmyslu a nebo pripadne bral za poplatky nesmyslne Terminator viz Wia DSL (alespon na webu pisou ze Terminator nejde z objednavky dat pryc).

 
« Poslední změna: 03. 08. 2024, 20:46:06 od ripper6 »

qw84

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #92 kdy: 03. 08. 2024, 21:19:15 »
Tak srovnávat xDSL a LTE je trošku mimo. xDSL alespoň jede plnou rychlostí 24/7 s minimální odezvou...LTE mě v mobilu dá klidně 100Mbit+ to ano, ale večer to jede tak 4Mbit nebo stačí aby byla někde v okolí bouřka a mobil mě přepnul na Edge.
U xDSL je největší problém vzdálenost od ústředny + cena jinak to jede bez problému. Ten kdo je do 350m tak se prostě na 200-250Mbit dostane a do 700m na 100Mbit s bondigem taky jestli bude Cetin bondovat profil 35b tak to pojede dvakrát tolik.
Centrum Prahy, ne nepojede, to je jen napsany sen  ;D
Da hromadu prace, primet sveho operatora a pak Cetin, aby vubec neco nastavili a musis jeste domu vic rozumet nez uzivatel.

Jsem 360metru, melo to umet 250Mbs, realne se to placalo kolem 80Mbps. Operator objednaval vyjezdy Cetinu, Cetin tvrdil ze nelze zridit. Az potom co jsem nasel druhy drat s jinym technikem, az kdyz na xy pokud prijel dalsi jinej technik, sehnali se klice, tak ejhle udelalo se z toho 157Mbs a 55 up.
Metronet byl jedinej schopnej, 365internet jen zadaval a divil se porad proc to nejde.
Potom Cetin napsal ze by pomohl udajne tzv vektoring na ustredne. Musi byt zapnuty. Proc me Cetin do dnes nezapne na ustredne Vektoring? ;D

Mam na to FritzBox 7583 kde to vidim profil 17a. Umi to klidne 2x 35b tj az tech 600Mb/s.
Jenze je to nerealne. Pokud jsem napsal do Cetinu, rekli ze provedou setreni a potom jen suse napsali, ze vektoring tam neni zapnuty a proc to uz nechteli napsat  :(

Takze nejake rychlosti 500Mbs je uplny nesmysl, to pujde par lidem, co maji nahodou ustrednu v dome.


Radek Zajíc: dekuji za odpoved  :) Dragona neznam, takze spis je otazka, jestli bude horsi a pokazi to a nebo to zustane podobne jako u Metronetu? Preci jen potom se prechazet nevyplati.
Giganet je neznama firma, o te jsem nenasel nic moc.

Tak na 360 metrů to jsou dost blbý výsledky. Kdo ví jak stará je ta ústředna jestli tam vůbec ten vectoring je na tu 17a natož na nějaký 35b. V tom bude nejspíš ten problém namontovali to tam brzo protože centrum Prahy a od ty doby to tam hnije protože ty co budou dál než ty už dávno utekli takže se jim to tam nevyplatí měnit. Mě kdysi starý Huawei HG622 co mě dalo ještě O2 na 17a ukazoval maximum 44/23 na 670metrů s terminátorem mě jedna linka pustí 68Mbit...takže s bondigem mě to jede 107/25 synchronizace s ústřednou bude kolem 120/25. Prostě je to korporát a po telefonice v tom mají bordel. Taky nechápu proč nepustí na 100 tarifu vyšší upload když už starý Huawei uměl maximum 23Mbit takže je uplně jasný že minimálně bondovaný 100 tarif by 35-40 zvládnul. Asi si to chystaji najednou jako překvapení až přijdou s terminátorem 2 a bondigem 35b... ;D

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #93 kdy: 03. 08. 2024, 21:19:28 »
IPv6 u O2 LTE neni neverejna, ale globalne dostupna ("verejna") ovsem za firewallem. Efekt tedy je, ze zvenku se do site za LTE modemem dostat neda. Je to minimalni rozdil z pohledu funkcnosti, ale velky rozdil z pohledu pochopeni, jak to funguje (neverejna adresa/prefix by se prekladal pomoci IPv6 NATu; nic takoveho tam ale neni).
« Poslední změna: 03. 08. 2024, 21:22:14 od Radek Zajíc »

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #94 kdy: 03. 08. 2024, 21:21:52 »
Citace
vsichni uvadi jak najaty 250/25
T-Mobile ma v ceniku od 1.8. uz 250/50 (a 1000/1000 u optiky CETINu).


Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #95 kdy: 03. 08. 2024, 23:12:38 »
Tak na 360 metrů to jsou dost blbý výsledky. Kdo ví jak stará je ta ústředna jestli tam vůbec ten vectoring je na tu 17a natož na nějaký 35b. V tom bude nejspíš ten problém namontovali to tam brzo protože centrum Prahy a od ty doby to tam hnije protože ty co budou dál než ty už dávno utekli takže se jim to tam nevyplatí měnit. Asi si to chystaji najednou jako překvapení až přijdou s terminátorem 2 a bondigem 35b... ;D
Zizkov, na tom cela ulice, byl jsem uvnitr, rozhodne to neni ze by tam nikdo nebyl ale je to xy zakazniku. Je to proto, ze tady te casti, ne vsude majitel odsouhlasil delani optiky! Problem neni tak v natazeni, ale majitele domu si optiku nepreji.
Takze hodne lidi a co jsem se i ptal, me rekli ze bud maj VDSL neco a nebo to neresi a ze maj to vzduchem a ze televize hraje  ;D
Jina moznost neni.
Takze ten vysledek neni ok, ale je lepsi, protoze co me rikali technici z Cetinu, tak chlapik to mel na Smichove a bylo to desny.

Jinde jen tak nemohu. Treba Vodafone ma u me nabidku max 100Mb/s! Vic nejde dle asi narizeni Vodafone.
T-Mobile stejne drahej 749czk mesic, takze nic lepsiho a dohadovani by bylo slozitejsi.
O2 se skrylo, to nabidku neukaze u me a je tam jen ze by museli zavolat, to je nemozne tam neco vyresit.

Interconnect - neznam vubec, ale dle ceny za 250Mb/s nabizi to za 545czk u me, to bude asi firma ala jako 365internet co za dva roky krachne.

Zatim vyckam, ale zase se bojim hned zaplatit pak rocni platbu v rijnu pokud prijde a nebo doufat ze Dragon Internet by mi cast penez vratil, ale to zatim nevim jak bude.

Bonding 35b by byl super, router muj to umi tj 2x 300Mb/s. Takze i kdybych za to mel priplatil a jelo to treba pak 300Mb/s a vyssi upload, urcite bych do toho sel, ale mohu zatim jen doufat  ;)

Verim ze tak v pripade prechodu, to budou umet mensi firmy, co technicky to mu rozumi napr ten UVT bych zvazoval.


vyjádření z Cetinu.

,,Vzhledem k tomu, že na jednotlivých párech je synchronizační rychlost cca 79 Mb – dohromady do dělá oněch 157 Mb, tak po 1 páru v profilem 35b by to rychleji nejelo. … a 2-párový bonding s profilem 35b CETIN nenabízí.

Aby byla rychlost v rozmezí, musela by přešplhat přes 163584 kb/s – rozdíl je tedy cca 6 Mb.

Parametry i kvalita linky jsou v pořádku, ale délka vedení aktuálně neumožňuje dosáhnout na vyšší rychlost.

Pomohlo by tomu zapnutí vektoringu na rDSLAMu, ale bohužel nemáme informaci, jestli se tady plánuje.,,

V tuto chvíli tarif můžeme nechat jak je nebo můžeme stáhnout na 100/20 Mbps. Rozhodnutí je na Vás



UVT starsi email ale pro info, kdyby nekdo zvazoval:

    Ano, můžeme potvrdit, že do Cetinu máme dva propoje, každý v jiném datacentru.
    Ano, budete za NAT a budete mít přiděleno  IPv6 /48.
    IPv4 je za poplatek 90 Kč.
    Rychlost nijak neomezujeme, poskytujeme to, co se zadá u Cetinu a jakou rychlost dodává Cetin.
    Smlouva je na dobu neurčitou, aktivační poplatek je 649 Kč.
« Poslední změna: 03. 08. 2024, 23:18:43 od ripper6 »

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #96 kdy: 03. 08. 2024, 23:49:44 »
Zajmavost, cenik Dragon Internet uvadi  :o
Koukl jsem to az ted na ty IP, to je nejaky vtip co  ;D Jako ze IPV6 me muzou dat jen na optice a uctuje se 1,21 to je moc, to uz prekonalo i firmu 365internet, to neco o takove firme svedci  :(

Veřejná IP adresa IPv4 149 Kč

IP adresa IPv6 Lze poskytnout pouze na optické síti 1,21 Kč

Terminátor Eth./RJ45 Měsíční pronájem zařízení pro Bonding 40,00 Kč


qw84

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #97 kdy: 04. 08. 2024, 00:01:39 »
Tak na 360 metrů to jsou dost blbý výsledky. Kdo ví jak stará je ta ústředna jestli tam vůbec ten vectoring je na tu 17a natož na nějaký 35b. V tom bude nejspíš ten problém namontovali to tam brzo protože centrum Prahy a od ty doby to tam hnije protože ty co budou dál než ty už dávno utekli takže se jim to tam nevyplatí měnit. Asi si to chystaji najednou jako překvapení až přijdou s terminátorem 2 a bondigem 35b... ;D
Zizkov, na tom cela ulice, byl jsem uvnitr, rozhodne to neni ze by tam nikdo nebyl ale je to xy zakazniku. Je to proto, ze tady te casti, ne vsude majitel odsouhlasil delani optiky! Problem neni tak v natazeni, ale majitele domu si optiku nepreji.
Takze hodne lidi a co jsem se i ptal, me rekli ze bud maj VDSL neco a nebo to neresi a ze maj to vzduchem a ze televize hraje  ;D
Jina moznost neni.
Takze ten vysledek neni ok, ale je lepsi, protoze co me rikali technici z Cetinu, tak chlapik to mel na Smichove a bylo to desny.

Jinde jen tak nemohu. Treba Vodafone ma u me nabidku max 100Mb/s! Vic nejde dle asi narizeni Vodafone.
T-Mobile stejne drahej 749czk mesic, takze nic lepsiho a dohadovani by bylo slozitejsi.
O2 se skrylo, to nabidku neukaze u me a je tam jen ze by museli zavolat, to je nemozne tam neco vyresit.

Interconnect - neznam vubec, ale dle ceny za 250Mb/s nabizi to za 545czk u me, to bude asi firma ala jako 365internet co za dva roky krachne.

Zatim vyckam, ale zase se bojim hned zaplatit pak rocni platbu v rijnu pokud prijde a nebo doufat ze Dragon Internet by mi cast penez vratil, ale to zatim nevim jak bude.

Bonding 35b by byl super, router muj to umi tj 2x 300Mb/s. Takze i kdybych za to mel priplatil a jelo to treba pak 300Mb/s a vyssi upload, urcite bych do toho sel, ale mohu zatim jen doufat  ;)

Verim ze tak v pripade prechodu, to budou umet mensi firmy, co technicky to mu rozumi napr ten UVT bych zvazoval.


vyjádření z Cetinu.

,,Vzhledem k tomu, že na jednotlivých párech je synchronizační rychlost cca 79 Mb – dohromady do dělá oněch 157 Mb, tak po 1 páru v profilem 35b by to rychleji nejelo. … a 2-párový bonding s profilem 35b CETIN nenabízí.

Aby byla rychlost v rozmezí, musela by přešplhat přes 163584 kb/s – rozdíl je tedy cca 6 Mb.

Parametry i kvalita linky jsou v pořádku, ale délka vedení aktuálně neumožňuje dosáhnout na vyšší rychlost.

Pomohlo by tomu zapnutí vektoringu na rDSLAMu, ale bohužel nemáme informaci, jestli se tady plánuje.,,

V tuto chvíli tarif můžeme nechat jak je nebo můžeme stáhnout na 100/20 Mbps. Rozhodnutí je na Vás



UVT starsi email ale pro info, kdyby nekdo zvazoval:

    Ano, můžeme potvrdit, že do Cetinu máme dva propoje, každý v jiném datacentru.
    Ano, budete za NAT a budete mít přiděleno  IPv6 /48.
    IPv4 je za poplatek 90 Kč.
    Rychlost nijak neomezujeme, poskytujeme to, co se zadá u Cetinu a jakou rychlost dodává Cetin.
    Smlouva je na dobu neurčitou, aktivační poplatek je 649 Kč.


Pěkný takže nejspíš stará ústředna ještě z dob telefoniky před Cetinem bez vectoringu nebo nějaký paskvil na kterým to nefunguje...máš to na hraně tak zůstaň u Dragonu, ale platbu dej maximálně po měsíci. Interconnect není jen přeprodavač je to regulerní ISP má bezdráty i 60Ghz + vlatní optiku podle webu i na tom Žižkově. Toho bych se nebál.

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #98 kdy: 04. 08. 2024, 14:11:38 »
qw84: ano to bude stare, co myslis? Presouval se DSLAM, proto to je jen tech 360metru  ;)
Draty to mas v techto domech jeste pred rokem 1989, nektere ani nezapojene, takze to je natahano husich krcich a ten muj drat byl i odpojen. Takze misto aby nekdo to poradne proveril, napsali puvodne ze bonding neni mozne zridit!  :(
Myslis ze Cetin tomu rozumi? Prijede jeden technik, rekne ze by to asi slo a zacne blekotat o profilu, nemas 163Mb/s down, takze to nepujde, protoze by pak nekdo rekl, jak to ze te tam dali. Nic ted neudela, znovu objednat, storno.
Prijede dalsi, ukazes mu ze mas tam ten drat. On bezi dolu, ale rekne ze do skrine se nedostane, nevi jak by to zapojil, storno - zakaznik si nepreje bonding  >:(
Potom vyjizdi dva technici, musis nahlasit ze potrebuji vrtacku a taky klice od skrine! Operatorka to zapise na muj popud, protoze ja jsem expert a vim to lepsi  8)
Dva kluci na to koukaj, rikaj tak jo bonding, hezky mam ten drat, potom nejde jim klicem otevrit skrin, takze storno na Cetinu a musi se k tomu do mesice vyjadrit spravce siti  >:(
Znovu pisu do Cetinu, operatorka mi to jen zada co nadiktuju.
Prijizdi starsi pan z Cetinu a ten se poprve do toho rozumi, umi otevrit skrin, vi kde je i ustredna a ze se musi navstivit.
Takze ja potrebuju specialniho ISP, co vi co ma psat, vi co je potreba v takovem dome s tim delat a i rozumi ustredne.
Nastesti ted uz vim kde mam ustrednu kdyby neco, abych vedel jim nadiktovat to, presto se bojim ze do toho nekdo zasahne a pokazi to  :(

u Dragonu dle toho ceniku, se me zustat nechce, protoze net bude stat pak stejne 699czk (jako u ostatnich operatoru), takze nic levnejsiho neprinese (a ani nic lepsi technicky neprida).
Ipv4 - verejnou nepotrebuji protoze se nepripojuji domu na server ani na kamery / chytrou domacnost. Tu bych asi ozelel.
Tudiz za takove penize to uz je lepsi mit znamejsi a sikovnejsi firmu  :)

Ipv6 - ne nedelam s tim extra veci, ale pokud operator ji nema a nebo pise ze nelze ji zridit na xDSL, o necem to svedci a v pripade vypadku prvni lehne asi jako 365internet.

Takze porovnavam, na cenu pusobi dobre:
Interconnect - NAT 1:1 149czk + IPv6 /56 zdarma, routovana IPv4 za 250czk  - celkem za 250/50 cca 545czk
Giganet - IPv4 za 99czk + IPv6 /64 zdarma (64 rozsah by nemel asi nicemu vadit pro domacnost), IPv6 /56 za 99czk + Konfigurace 490czk - celkem za 250/50 pri rocni platbe 596czk (jinak 650czk)
UVT internet - IPv4 za 90kč (jinak je za NATem bez poplatku) + IPv6 /48 zdarma za 250/50 celkem za 747czk (prislib ze jen to prevezmou papirove, nezasahuji ani neomezuji)
T-Mobile - xDSL INTERNET 250/50  - Nabízené tarify xDSL Internetu je možné aktivovat pouze pro zákazníky uzavírající smlouvu na RČ. Nedílnou součástí služby je přidělení IP adresního prostoru. V ceně služby xDSL Internet je přidělení jedné privátní IPv4 adresy a veřejného statického rozsahu IPv6 o velikosti /56.
STATICKÁ VEŘEJNÁ IPv4 ADRESA  99,– (81,82)

Při uzavření účastnické smlouvy s výše uvedenými tarify FTTx Internet a xDSL Internet do 31. 8. 2024 získá Účastník statickou veřejnou IPv4 adresu v rámci ceny měsíčního paušálu za tarif, a to na celou dobu trvání účastnické smlouvy s původně sjednaným tarifem. celkem za 749czk mesicne

Vodafone - nelze, umi jen 100/20 na adrese

pozn. u dalsich firem neni znamo, ani to nevyctu jestli maji dva propoje do Cetinu  :(



Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #99 kdy: 04. 08. 2024, 14:55:30 »
Ten Cetin seznam https://www.cetin.cz/domacnosti/seznam-poskytovatelu je nějaký divný. Dříve tam těch poskytovatelů bylo znatelně více. O tom svědčí i text v nadpisu Můžete si vybrat z více než 20 poskytovatelů v pevné síti CETIN , ale reálně jich tam je 18. Metronet tam není (ale byl tam), Dragon tam není (a nevím, jestli tam byl). Je to možná nějak očesané nebo si od Cetinu pronajme linky větší firma a ta je pak přeprodává menším ISP; třeba to vyjde cenově levněji.

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #100 kdy: 04. 08. 2024, 15:30:07 »
pedro42: u Dragon Internet je to docela podezrele ze ma dle toho co jsem koukal zakladni kapital 8 milonu, pusobi teda ze je vetsi, dela i nejaky ten Apple servis. O to vic me proto zarazil ten cenik a ze na xDSL neumi ipv6.
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/27237800/dragon-internet-as/

Nepusobi teda jako akciovka az tak garazove, kdyz nebudeme presne resit cenu (usetreni 50 - 100czk).

Dal pusobi zajmave Giganet, tim ze ma docela refence firem
https://www.giganet.cz/datove-okruhy-pripojeni-pro-isp/
vypada ze by mel mit dva propoje a ze by to nemusela byt jen garazova firma co chvilku bude delat xDSL a potom ji nekdo  hned koupi.
Technicka podpora 24/7 to zni dobre i pro domacnosti a i firmy.

Interconnect - ten ma technicke oddeleni jen do 22h, pokud se internet pokazi a bude treba svatek, zakaznik si pocka.

Vzhledem k tomu ze nebudu mit plnych 250Mb/s tak na druhou stranu levnejsi cena cca 600czk mesicne je dle meho vic adekvatni nez 750czk mesicne. Je to na zvazou, kdo by z tech firem vydrzel vic nez dva roky  :(


qw84

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #101 kdy: 04. 08. 2024, 16:00:36 »
pedro42: u Dragon Internet je to docela podezrele ze ma dle toho co jsem koukal zakladni kapital 8 milonu, pusobi teda ze je vetsi, dela i nejaky ten Apple servis. O to vic me proto zarazil ten cenik a ze na xDSL neumi ipv6.
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/27237800/dragon-internet-as/

Nepusobi teda jako akciovka az tak garazove, kdyz nebudeme presne resit cenu (usetreni 50 - 100czk).

Dal pusobi zajmave Giganet, tim ze ma docela refence firem
https://www.giganet.cz/datove-okruhy-pripojeni-pro-isp/
vypada ze by mel mit dva propoje a ze by to nemusela byt jen garazova firma co chvilku bude delat xDSL a potom ji nekdo  hned koupi.
Technicka podpora 24/7 to zni dobre i pro domacnosti a i firmy.

Interconnect - ten ma technicke oddeleni jen do 22h, pokud se internet pokazi a bude treba svatek, zakaznik si pocka.

Vzhledem k tomu ze nebudu mit plnych 250Mb/s tak na druhou stranu levnejsi cena cca 600czk mesicne je dle meho vic adekvatni nez 750czk mesicne. Je to na zvazou, kdo by z tech firem vydrzel vic nez dva roky  :(

Giganet jsem měl ten je v pohodě. Zařídili mě terminátora + bonding někdy kolem roku 2022 a přechod od 365internet když začal krachovat :)
Ještě k ty ústředně no myslel jsem to tak jako že je před rokem 2017 než dotoho začal Cetin sypat peníze. Tady u nás je taky vectoring někdy od roku 2019...tady bez toho bylo 44Mbit po něm 53-56Mbit s HG622 a s terminatorem 68Mbit na 17a jedna linka. Proto mě není jasný proč nemají v Praze v roce 2024 zapnutý vectoring.
Jen pro zajímavost řekli nebo zkoušeli tu rychlost na profilu 35b přes tu jednu linku kolik to pojede s tím Fritzem? Nebo se to ani nezkusilo a řekli automaticky nejde...

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #102 kdy: 04. 08. 2024, 16:29:52 »
Ten Cetin seznam https://www.cetin.cz/domacnosti/seznam-poskytovatelu je nějaký divný. Dříve tam těch poskytovatelů bylo znatelně více. O tom svědčí i text v nadpisu Můžete si vybrat z více než 20 poskytovatelů v pevné síti CETIN , ale reálně jich tam je 18. Metronet tam není (ale byl tam), Dragon tam není (a nevím, jestli tam byl). Je to možná nějak očesané nebo si od Cetinu pronajme linky větší firma a ta je pak přeprodává menším ISP; třeba to vyjde cenově levněji.
Zmizeli:
- Nej.cz (koupen O2)
- A1M (koupen T-M)
- 365internet (...)
- Metronet (tezko rict, proc nebyl nahrazen Dragonem)
- Telly
a brzy zmizi jeste Nordic (pokud O2 dokonci proces koupe).

V seznamu by meli byt jen ISP, kteri maji smlouvu primo s CETINem. Jinak dalsi preprodej je bezny (dela to hojne treba Avonet), ale takovi ISP v seznamu nejsou.

Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #103 kdy: 04. 08. 2024, 16:33:19 »
qw84: parada, takze ty jsi mel Giganet, to vypada ze po Metronetu vedi co delaj a ze technicky by slo s nima +- neco resit  :) K Metronetu jsem sel prave od 365internet, ze vedeli co a jak, hned se poptali a dokazali mi vyjednat ten vyssi profil. 365internet hral jak to umi, ale nedokazal to, jen objednaval dokola vyjezdy od Cetinu i kdyz jsem vedel a tusil ze to jde.

"zkoušeli tu rychlost na profilu 35b";D Jsi snedl vtipnou kasi? Jasne ze se to nezkouselo>:( Oni i Cetin to koukne na dalku, nekde u nich a posoudi. Viz muj pribeh s bondingem. Automaticky to koncilo vzdy, ze mam jen 1x drat, kdyz mas 1x drat, je ti na nic Terminator a co porad resim?  >:( Jsem nevedel, to ti nikdo nerekne (zjistis to leda nahodne z for a diskuzi, protoze ani technik to nevi), ze driv do starych domu jako je v centru Prahy, se zavadeli 2x kroucene linky, ty ze jsou vetsinou pod omitkou v dome. Neni mozne abys sam tahal kabel, jak ti casto poradi nekdo v diskuzi, ktery karkuluje ze asi bydlis ve vlastnim dome.
Navic u vsech domu, casto to vlastni jeden nebo dva majitele, mas skrin a do te skrine nema pristup majitel ale jen Cetin.
Jenze operator jako treba je 365internet, tam nikdo nevi ze musi mit nekdo klic, aby logicky skrin otevrel pro zapojeni dratu.
Drat kdyz vis ty informace, jako zakaznik mas sanci na to tlacit. Pokud to nevis, mas smulu. Technik prijede, koukne a rovnou to cele shodi, rekne ze to nejde.
Proto je i dulezita ta firma, pokud Metronet vedel ty veci, byl schopen napsat do Cetinu a vedel co jim napsat, aby rekli, dobre zakaznik si to zaplati treba za 250Mb/s ale musi pocitat ze mu dame zatim jen 157Mb/s.
To zadny T-Mobil / O2 neudela.
Proto to resim a pripadne bych presel, kde to zase umi a zaroven to nepokazi. Vi co tam jim napsat aby odpovedeli.

Vektoring by byl fajn, zkousel jsem zatlacit primo na Cetin pres FB, ale jak uz jsem napsal, napsali ze to neni a neodepsali proc ten Vektoring nechteji zkusit  :( Me osobne by to zajmalo, klidne bych to rad zkusil.
Doufam jedine pokud rozjedou bonding 35b profilu, ze pak bych mohl znovu se ozvat, ze mam router a ze me muzou bondovat. Hadam ale ze to by bylo reseni tak na 2 - 3 roky nez byse to uspesne rozjelo.
Me ted tesi ze mam konecne vyssi upload, 55Mb/s je uz prijatelne a citelnejsi je i ten download i kdyz se to nezda tak 100 vs 157Mb/s jsem poznal.
Nechci pak skoncit v bode, ze me nova firma, bude tvrdit ze na webu je 250/25 a ze to nemuzu mit, protoze to tam neni.
Metronet tam napr mel ze na adrese muzu mit jen 100/20, ale neresil to a nechal si to vysvetlit  :D

Zatim ale pro zajmavost ctu:
Co jako zákazníci Metronetu získáváte hned?

    Stejný nebo lepší internet. Současná rychlost internetového připojení zůstává beze změny. Ověřte si ale, zda na vaší adrese nenabízíme teď vyšší rychlost. Zákazníci na mikrovlnné síti se můžou brzy těšit na symetrickou rychlost internetu (tzn. stejná rychlost stahování i odesílání).


Co získáte ve chvíli, až se vaše smlouva převede pod Dragon Internet?
Internet za stejných cenových podmínek. Pokud se rozhodnete zachovat stejnou rychlost internetu, cena za službu vám zůstane stejná, jako jste měli u Metronetu.
V průběhu podzimu vás budeme kontaktovat, abychom uzavřeli novou smlouvu už se společností Dragon Internet.


Tak to je super, ipv6 by teda meli ponechat, kdyz to umel Metronet, ipv4 taky a cena stejna. Pokud by lidem nedali do 700czk mesicne toto, nejednalo byse o stejnou cenu a sluzbu v pripadne xDSL 250/50  :)
Zajma me jak to u nich bude zda mesicni platba vs rocni platba.





Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Odpověď #104 kdy: 04. 08. 2024, 16:36:33 »
Radek Zajíc: jo to jsou dve firmy? Nejpripojeni cz koupil UVTinternet co ctu.