Domácí switch s podporou 2,5 Gbit

pkoci

Domácí switch s podporou 2,5 Gbit
« kdy: 16. 10. 2024, 11:44:54 »
Zdravím,

máte tip na domací 2.5 Gbit switch za rozumné peníze? Potřebuji 8 portů, managed není podmínkou, PoE není potřeba, preferuji nižší spotřebu, podpora IPv6. Chci to hlavně pro komunikaci mezi 2xPC a NASem, v budoucnu možná Wifi 7 AP.

Díky za případné doporučení.


Re:Domácí switch s podporou 2,5 Gbit
« Odpověď #1 kdy: 16. 10. 2024, 14:26:25 »
Koukni na Serve The Home (STH) často podobná zařízení recenzují.

Re:Domácí switch s podporou 2,5 Gbit
« Odpověď #2 kdy: 16. 10. 2024, 14:47:14 »
8 x 2.5G portů?

V tom případě bych ti mohl doporučit QNAP QSW-1108-8T (cca 4 tis Kč), už jsem jich nasazoval do malých kanceláří několik, obstojně za tu cenu fungují, snesou trochu vyšší teploty a nepotřebují nijak extra čisté prostředí.

Zkoušel jsem několik TP-Link TL-SX1008, ale asi jsem dostal špatné kusy, zahazovaly packety, odpojovalo se to a jedna část šasi se výrazně přehřívala (samozřejmě testováno při saturovaných linkách a ne naprázdno).

Pak dobré zkušenosti mám třeba s řadou Ubiquiti USW-Pro-Max-24, ale tam cena je už přes 10 tis.

A tím asi končíme co jde pro domácí použití za dobrou cenu koupit, v práci běžně máme nějaké Cisco, Aruba a jiné strany za vyšší desítky tisíc.

Re:Domácí switch s podporou 2,5 Gbit
« Odpověď #3 kdy: 16. 10. 2024, 15:01:10 »
Před nějakou dobou jsem to tu řešil: https://forum.root.cz/index.php?topic=27775.msg393641

Mám Horaco nemanagovaný, Aliáč říká, že teď stojí 1100 kč. Managovaný pak 1600. Mají i s PoE. Ten můj jede bez problémů.

Re:Domácí switch s podporou 2,5 Gbit
« Odpověď #4 kdy: 16. 10. 2024, 19:18:44 »
Já jsem před cca rokem také povyšoval na 2,5G (nejdřív páteř a potom i zbytek) a ještě v CZC jsem koupil několik Grandstream GWN7701M. Stály asi do 1.300 CZK, ale už si nejsem jistý a do CZC se už bohužel nepodívám (FA má účetní). Nicméně jsem spokojený a rychlost sítě je super, už nemusím řešit jestli mám soubory lokálně, nebo na serveru. Asi postupně budu odebírat i SSD co mám v pracovním PC (4x M.2 a 3x SATA) a snížím si tak spotřebu když mám pracovní PC vytížený tak 15h denně.


k3dAR

  • *****
  • 2 992
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domácí switch s podporou 2,5 Gbit
« Odpověď #5 kdy: 16. 10. 2024, 19:41:39 »
[...] a do CZC se už bohužel nepodívám [...]
jeste podivas, https://czc.cz/objednavky nechali funkcni/nepresmerovane doufam/predpokaldam kvuli jeste platnym zarukam, asi pred tydnem sem si tak stahoval podklady od par ssd atd v zaruce, jen ted kdyz to zkousel tak se to chovalo divne, nejdriv me to nechtelo prihlasit, pak prihlaseni presmerovalo na czc, ale nakonec po par prihlasenich a vzdy znovu vraceni na tu URL uz to nacita ok, mozna byl chvilkovej vypadek, ale pisu radeji abys to hned nevzdal, pokud tam neco v zaruce mas a nemas uchovane pdf ;-)