Vtip je v tom, že i vědec má často jen názor, 90% vědeckých teorií se časem ukáže jako nesmysl a platí jen dočasně.
Nemá. Věda má svá pravidla, hypotézy se musí potvrzovat experimenty, teorie musí splňovat mnoho náležitostí, dělá se peer review, experimenty musejí být na sobě nezávislé a pokud možno používat zcela jiný přístup a tak dále. Prostě vědecká metoda, nemá smysl to tady vypisovat.
To, že je nějaká teorie překonaná ještě neznamená, že je špatně (nebo nesmysl). To, že dneska známe Einsteinovu teorii gravitace (obecnou relativitu) vůbec neznamená, že nemůžeme létat po Sluneční soustavě pomocí Newtonovi mechaniky. Ve skutečnosti se to tak totiž dělá. Jen díky OTR víme, kde má newton limity a proč. Stejně tak je stále možnost vypočítat polohu planet pomocí Keplerových zákonů (což ani není teorie, jen popis pohybu). My dokonce i víme, že OTR není konečnou teorií, ale ani to nám nebrání ji používat při výpočtech pro GPS a další navigační systémy nebo zkoumat gravitační vlny (přičemž například toto nás může posunout ve vědění a třeba to jednou pomůže najít obecnější teorii a třeba spojení mezi otr a kvantovkou).
Zkrátka, je obrovský rozdíl mezi názorem a vědou. Problém je, že se za vědu občas prezentuje i to, co nemá s vědou naprosto nic společného. Nelze se potom divit, že je z toho veřejnost občas zmatená.