Starodávná AMD GPU

Re:Starodávná AMD GPU
« Odpověď #15 kdy: 30. 07. 2024, 10:17:50 »
@WIFT Ja spoustu let (asi do 2017) pouzival na (nejen) Kodi ASUS AT5IONT-I DELUXE, mozna ti ta recenze bude povedoma ;⁠-⁠)
No jeje :).
Faktem je, že tenhle next-gen ION už neměl to kouzlo dvoučipového řešení jako první "Atom + ION". Ale zase to bylo takové lépe škálovatelné. Nedávno jsem měl v rukou i podobnou variantu "Atom + Radeon" (Tuším Lenovo IdeaCentre Q180) - taky to s Kodi chodilo, vlastně asi úplně stejně jako Atom + ION.


Re:Starodávná AMD GPU
« Odpověď #16 kdy: 05. 08. 2024, 22:01:05 »
Tak jsem si pro tu srandu taky jednu z těch krabiček koupil, už se to na tom odkazu nabízí jen bez RAM za 135 Kč (nějakou jsem tu našel).

No, je to strašná plečka :) Dvoujádro na 1,4 GHz, 4 GB na desce natvrdo připájený Flash SATA paměti. Umí UEFI i se Secure Bootem i CSM, nainstaloval jsem na to MS-DOS 6.22 z disket (mám externí samodomo vyrobenou USB mechaniku z LS-120 a PATA převodníku, funguje to krásně), rozběhal rozchodil jsem na tom i aktuální LibreElec, ale nechce se mu HW akcelerovat ani H264 (zatímco z flešky puštěné Windows 11 v MPC HC H264 akcelerovaly v pohodě, bohužel na H265 je to moc starej hardware a na Windows je to zase celý příšerně pomalý, dokonce jsem to dostal do nějakýho stavu, že to jelo celý jen na 600 MHz a to dokázal vytížit na max i samotný správce úloh, to fakt nebylo k použití ani trochu). Možná zkusím starší verzi, tu jsem na nějakým Radeonu připlácnutým k Atomu rozakceleroval.

Technicky vzato by z toho šel udělat router s USB 3.0 gigabitovým ethernetem, zrovna ale žádný volný nemám, abych to vyzkoušel, jestli by skrz to dokázal ten gigabit pronatovat OpenWrt (někdy asi zkusím). Potenciálně by z toho šel udělat i nějaký NAS, akorát storage zase externě přes USB 3.0. Na desce je místo, kam výrobce možná někdy plánoval dát mSATA slot, třeba by z toho šlo vytáhnout SATA (pokud k tomu nechybí nějaká bižuterie kolem) - myslím, že si na tý srandě za necelý dvě stovky asi vyzkouším různý pájení a blbůstky. K tý integrovaný 4GB Flashce jsem bohužel nenašel pinout (datasheet ano, ale pinout tam není, je to spíš datasheet typu lepší reklamní brožurka), takže tam to bude asi metoda pokus/omyl, pokud si s tím vůbec budu hrát a nenechám to tam (reálně by v tom stroji měly být aspoň podle BIOSu SATA porty dva, jeden je osazen tou fleškou, druhý bude ta příprava na mSATA). A pak je tam mini PCIe slot (nejspíš standardně na WiFi, ale šlo by do toho dobastlit s patřičnou redukcí asi leccos, teoreticky i NVME SSD, jen nevím, jestli firmware počítá s možností bootu z něj, ale storage v tomhle fakt není nejslabším článkem).

No, mám si každopádně s čím hrát, díky za tip :).

k3dAR

  • *****
  • 2 937
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Starodávná AMD GPU
« Odpověď #17 kdy: 05. 08. 2024, 23:38:37 »
@WIFT pokud by sis chtel hrat s necim co ma rovnou 2x M.2 SATA, 2 RAM sloty a druha LAN by mela jit pres M.2 Wifi slot, tak HP T630 co sem zminoval ;-)
aktualne to vidim za 729Kc s 8GB RAM bez SSD

EDIT: ad ten neosazenej slot, na 99% ta bizuterie kolem bude chybet, vychazim z infa co sem cetl pro Lenovo Tiny M720q , kde druhe M.2 neni osazene a vyzaduje bizuterie dost
nebo Lenovo Tiny M73 pridani mSATA
« Poslední změna: 05. 08. 2024, 23:44:23 od k3dAR »

Re:Starodávná AMD GPU
« Odpověď #18 kdy: 06. 08. 2024, 09:15:44 »
To už stojí peníze (na rozdíl od necelých dvou stovek za toho fujitsu mrzáčka) a člověk tolik nenaexpí ;).

CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Starodávná AMD GPU
« Odpověď #19 kdy: 06. 08. 2024, 15:14:54 »
Krabičku dostal kolega, který jí nechce. Kdyby jí chtěl někdo na hraní, za 180 Kč předání v Praze včetně 4GB RAM.


CPU

  • *****
  • 801
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Starodávná AMD GPU
« Odpověď #20 kdy: 06. 08. 2024, 17:28:17 »
Tak mi kolega psal, že krabička je pryč.