PC s Windows a práce v doméně

Kinn

PC s Windows a práce v doméně
« kdy: 09. 12. 2010, 15:00:48 »
Ahoj. Lze udělat tohle?? : Pocitace s XPprof v doméně, sdilene pomocí samby, která je nastavena jako primární doménový řadič. Já bych potřeboval, aby PC s Win7 ve skupině, která má stejný název jako doména, mohl pracovat s nasdílenými složkami jednotlivých počítačů v doméně. Počítače vidím, ale chtějí po mně jméno a heslo, ale žadné mě k PC nepustí.
Moc děkuji za tipy.
« Poslední změna: 10. 12. 2010, 00:02:55 od Petr Krčmář »


csdc

Re: s PC ve skupině by chtěl pracovat v doméně
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2010, 16:59:32 »
Proč tady otravuješ a nezavoláš na podporu výrobce skvělého OS?

Re: s PC ve skupině by chtěl pracovat v doméně
« Odpověď #2 kdy: 09. 12. 2010, 18:33:08 »
Najjednoduchsia cesta, ak nechces ten pocitac pripajat do domeny, vyrob na nom rovnakeho uzivatela, ako je v domene (aj heslo musi mat rovnake) ... druha moznost (ale iba pre Professional a vyssie edicie) pre kazdy SMB share (je jedno ci samba, alebo niektore z tych XP) si to sietove hoslo uloz (fajfka pod dialogom na zadanie mena/hesla ... ), alebo manualne si ich vyrob (v nastaveni uzivatela hladaj "spravu povereni / sietovych hesiel") ...

kinn

Re: s PC ve skupině by chtěl pracovat v doméně
« Odpověď #3 kdy: 09. 12. 2010, 19:47:33 »
Stejného uživatele s heslem jsem zkoušel. I jméno stanice jsem navedl do Samby. Bohužel mě to přes žádného uživatele mezi okolní počítače v doméně nepusti. Spíš jsem si myslel, jestli třeba nejde něco nastavit v sekci [global]. Umožnuje vůbec Samba tento "průnik" do síťových počítačů, které jsou součásti domény???

VS

Re: s PC ve skupině by chtěl pracovat v doméně
« Odpověď #4 kdy: 09. 12. 2010, 21:36:13 »
Umožnuje vůbec Samba tento "průnik" do síťových počítačů, které jsou součásti domény???

Normálně takhle přistupuju na Sambu z počítačů ve VPN, které s doménou nemají nic společného, ani nemají stejné účty. Doména vlastně vůbec s ověřováním při přístupu ke sdílení nesouvisí. Doména je jen mechanismus, jak držet trust účty počítačů, a jak počítače mohou vylistovat seznam všech uživatelů a skupin na serveru (zjednodušeně).

Ve WinXP Pro je nejspolehlivější metoda Tento počítač > Připojit síťovoujednotku. Tam se zadá \\IP\sharename + lze zadat i login a heslo. V XP Home tohle pokud si vzpomínám asi ani nejde, umí se připojit jen "anonymně". Možná stejný problém s Win7 - není to nějaká "Home Basic" verze?


kacer

Re: PC s Windows a práce v doméně
« Odpověď #5 kdy: 10. 12. 2010, 09:17:20 »
Ahoj,
měl jsem přesně stejný problém i na XP Prof po čerstvé instalaci. Zuřil jsem snad hodinu až mě napadla poslední věc - vypnout zjednodušené sdílení. A zabralo to. Pak už to fungovalo bez problémů. V XP je to v oknech průzkumníka pod Nástroje - Možnosti složky - Zobrazení. Zdá se vám to úchylné? Ne, to je Microsoft...

Re: PC s Windows a práce v doméně
« Odpověď #6 kdy: 10. 12. 2010, 11:02:30 »
Přimouvám se taky za vypnutí zjednodušeného sdílení.

Pokud je zjednodušené sdílení souborů povoleno, všichni ve vaší pracovní skupině mají přístup k vašim sdíleným složkám. Pokud je zjednodušené sdílení souborů zakázáno, členové vaší pracovní skupiny nemají přístup k vašim sdíleným složkám, dokud nepovolíte sdílení určitých složek či jednotek s vybranými uživateli nebo skupinami.

http://support.microsoft.com/kb/307874/cs

kinn

Re: PC s Windows a práce v doméně
« Odpověď #7 kdy: 11. 12. 2010, 16:00:00 »
OK, vyzkouším to, mám to v práci. Z XPp ve skupine se na pocitace v domene dostanu. Z W7prof nikoliv. Uz pokliknuti na PC to chce uz. jmeno a heslo. Mám takový dojem ze to bude stařičkou verzi Samby 2.2, ktera neoveruje W7 klienty. Ale jeste vyzkousim to s tím sdílením a pak tu pisnu.

Kinn

Re: PC s Windows a práce v doméně
« Odpověď #8 kdy: 13. 12. 2010, 12:29:09 »
Tak tou zjednodušenou formou sdílení to není. Byla nastavena a i kdyz jsem ji vypnul, tak se stale do okolních počítačů nemužu přes žádné heslo dostat. Nevite cim by to mohlo byt. Tam kde je ve skupine XPp, se do pocitacu dostanu bez problemu. Kde jsou W7prof se pouze okolni počítače zobrazi, ale nedostanu se do nich.

Petr

Re: PC s Windows a práce v doméně
« Odpověď #9 kdy: 13. 12. 2010, 15:12:02 »
chtelo by to asi vypisy z event logu, protoze jinak je to vareni z vody. Neuspesne pokusy o prihlaseni se logujou, takze by to nemel byt problem. S velkou pravdepodobnosti bude neco zakazane v GP na lokalnim pocitaci, doporucuji porovnat nastaveni W7 s WXP.
Jinak na sitove disky lze pristupovat i z PC mimo domenu, jen je potreba se prihlasit uctem z domeny (DOMENA\UzJmeno) - v tom jiste problem neni.
Velkou opatrnost doporucuji, pokud se pokousite pristupovat z uctu lokalniho Administratora - z nejakych zahadnych duvodu se mi nepodarilo ve WXPSP2 rozchodit sdileni z tohoto uctu, ackoliv bezny uzivatel mohl ke sdilenym slozkam normalne - pri prihlaseni od Admina to vytrvale podstrkovalo ucet Guesta (ktery je ovsem blokovany).

Michal ZOBEC

  • *
  • 33
  • IT Consultant & Architect & Developer
    • Zobrazit profil
    • Michal ZOBEC LinkTree
    • E-mail
Re: PC s Windows a práce v doméně
« Odpověď #10 kdy: 23. 03. 2011, 20:00:02 »
a proč vlastně je nechceš zařadit do domény ty počítače co jsou ve skupinách? jaký to má smysl?
Michal ZOBEC
OnPremise & Cloud IT Consultant & Architect & Developer.
More: https://zob.ec/mylinktree

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: PC s Windows a práce v doméně
« Odpověď #11 kdy: 24. 03. 2011, 01:32:35 »
Je tu strasne malo informaci. Z masiny, na ktere Ti bezi samba se take do okolnich nedostanes? Jak vypada Tvuj smb.conf? Mas v sedmickach povolenou vnitrni sit? Jakou verzi samby pouzivas? Z toho co jsi napsal muzeme strilet jen od boku a bez dostatecneho zamireni.