Software na poznámky – náhrada OneNote

Re:Software na poznámky – náhrada OneNote
« Odpověď #30 kdy: 02. 09. 2024, 15:00:26 »
A pak jsou tu lidi, kteri chteji fungovat efektivne a jedou na Apple takze pouziva jeho Notes :-)

No ale to efektivne znamena nahradit sirokou a pestrou paletu zarizeni co pouzivam (a jsem s nimi spokojen) apple zarizemimi a to nechci. :-). ipad (s pencil) je skvele zarizeni, ale iphone si kupovat nechci, stejne tak nedam dopustit na soukromy notebook s linuxem (ubuntu 24.04), plus tedy jako pracovni mam w10 (musim).

Po delsim premysleni a experimentovani jsem dosel k zaveru, ze vlastne nemusim mit vsechno pod jednou aplikaci, radeji rozdelim pozadavky do tri oblasti.

Na rucne psane poznamky, ktere vytvarim na ipadu a vetsinou prohlizim na ipadu (jen zridka si je chci zobrazit treba na mobilu), Apple Notes. Pocit z psani je v teto aplikaci bezkonkurencne nejlepsi. O neco lepsi nez v OneNote, o parnik lepsi nez napr v Obsidianu s pluginem Excalidraw nebo Ink. V nouzi lze zobrazit na mobilu s androidem pres icloud.

Jako nahradu “lepicich karticek“ (tj rychle poznamky z mobilu typu koupit x,y,z, vyfoceni otviraci doby nebo nactrtnuti rozmeru nabytku na tabletu) Google Keep. To uz pouzivam. Ma to appku vsude, je to rychly a bezproblemovy cloud…

Zbyvaji delsi poznamky psane vetsinou na pocitaci na klavesnici nebo na tabletu s pripojenou klavesnici s vlozenymi obrazky/screenshoty (a mozna nacrtky perem). Tady porad nevim. Mozna ten Obsidian, ale budu potrebovat nejak resit ten web (kvuli pristupu z pracovniho pc). Jeste jsem si rikal, ze bych mohl mit .md dokumenty na GitHub :-)



Re:Software na poznámky – náhrada OneNote
« Odpověď #31 kdy: 03. 09. 2024, 08:27:38 »
....
Jeste jsem si rikal, ze bych mohl mit .md dokumenty na GitHub :-)

Tohle je pekna cesta...

Ja mam trochu jine pozadavky na poznamky a md mi nestaci
(chci status tracking, scheduling, tagging, clocking, agenda views.. )
.. tak mam na githubu org files.

Tam kde mam emacs (pracovni stroj, domaci stroj... ) tak vesele poznamkuju v nem.
Web jako nouzovka poslouzi taky.

Na telefonu (i kdyz tam mam ten emacs taky... ale je to nepohodlne) sem si udelal apku do ktery muzu neco nadiktovat a to si necham prez whisper transcribnout a pushnout taky do gitu (specialni soubor inbox). Ale stejne  to pouzivam tak malo, ze sem si ani ted nemohl vzpomenout jak se to jmenuje.

Tablet nepouzivam. Nejak sem dospel k nazoru, ze bych to pouzival akorat v leze na gauci nebo v posteli a stejne bych hned usnul, coz je beztak prospesnejsi ;-)

Maluvky radsi maluju tuzkou na papir a pak si to vyfotim + poznamka do inboxu.

Ale hlavni je, ze si udelam kazdy den aspon pul hodinku cas nove poznamky(inbox) si zatridim, otaguju...
Pristihl jsem se totiz, ze jakmile si ten cas neudelam, tak je za chvilku z tech poznamek "write only storage" a ztraci to ucel.