10X vs. Cargo cult

dddddd

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #15 kdy: 10. 03. 2017, 17:59:34 »
Dokonce mezi tím "průměrem" může být i někdo daleko lepší... akorát už se na to dávno vy**** a v klidu si svých 8 hodin odkroutí u copy&paste pásu.

Ne, tak to opravdu nefunguje. Pokud jsi lepší, tak to znamená, že jsi pro to něco musel udělat a to tě automaticky vyřazuje s běžných lemplovin. Vykašle se na to lempl, který třeba něco umí, ale moc dobrý nikdy nebyl.

Je to asi jako kdyby Jágr přestal trénovat, že ho to prostě už nebaví ;D


javaman ()

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #16 kdy: 12. 03. 2017, 19:51:00 »
Tady to nějak umřelo. To fakt nikdo neřeší, že průměrný programátor je v podstatě lempl, který je k ničemu? Stačí jeden dobrý a nahradí celý tým i s manažerem. Ale to asi není dnes politicky korektní. V době, kdy se do IT cpou kuchařky, to asi není dost cool? Co čekat, no.

A kde je autor? Fakt jsem to tentokrát nezakládal já ;D

Tone Vymislis

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #17 kdy: 31. 03. 2017, 09:19:29 »
Tady to nějak umřelo. To fakt nikdo neřeší, že průměrný programátor je v podstatě lempl, který je k ničemu? Stačí jeden dobrý a nahradí celý tým i s manažerem. Ale to asi není dnes politicky korektní. V době, kdy se do IT cpou kuchařky, to asi není dost cool? Co čekat, no.

A kde je autor? Fakt jsem to tentokrát nezakládal já ;D
Řeší, ale co s tim naděláš. Potávka je obrovská, konkurence ještě větší. Google není nejlepší zaměstnavatel pro 10x, jsou i lepší, tak co by seděl v korporátu na švarce za 100plus, když mu firmy proplatí luxusní bydlení, BMW 5, celou relokaci na klíč, úklid doma baby sitterku a ty drobnosti jako klávesnici za 400 USD a 3x 5K monitory to je snad standard.

Ivan Nový

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #18 kdy: 31. 03. 2017, 09:40:04 »
To je jak v matematice. Jsou lidi, kteří umí rychle počítat triviální věci - nazveš je potom 10x matematikem? No, pokud to pak budou prodavačky u pultu nebo bankovní úřednice, tak bys asi mohl.

Ne, to jsi špatně pochopil. Je to rozdíl jako mezi běžným matematikem a třeba Newtonem. Koho bys chtěl raději v týmu? 50 běžných lemplů a nebo jednoho Newtona? Rozdíl ve schopnostech je obrovský, proto je smutné, když se u myšlení neřeší.

Lepší je 50 běžných lemplů než jeden Newton. Ekonomika je o opakovatelnosti úspěchů a ne o dosažení maximálního ojedinělého úspěchu.

Vývoj šel takto i v hardwaru. Dříve to byli samí Newtoni (IBM 370, obecně mainframy), ale pak přišlo PC, dnes serverovny, místo jediné výkonné mašiny :-))) A proces podle vás debilizace, podle mě optimalizace hw pokračuje v IoT a distribuovaných systémech, které z toho vzniknou.

Problém u Newtonů je motivace, je nebaví stále řešit ty samé hloupé problémy, které požaduje trh a příležitostí uplatnit jejich potenciál je poskrovnu. 90% práce je přece údržba.


Adolf Fuhrer

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #19 kdy: 31. 03. 2017, 10:21:33 »
Myslite ze programator co je 10x produktivnejsi nez ostatni bude pracovat v normalni firme?

Maximalne tak v tech uplne nejlepsich a stejne vetsina bude mit svoje vlastni uspesne projekty a bude vydelavat penize jen sobe a ne ostatnim

Ked je niekto skutocne talentovany tak urcite nebude pracovat na inych, ale uz davno vedie vlastnu firmu a zamestnava lopaty ktore urobia vsetko zanho. jeho talent sa prejavi hlavne pri tahani penazi zo zakaznikov.


Tomáš Roll

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #20 kdy: 31. 03. 2017, 10:45:34 »

Ne, to jsi špatně pochopil. Je to rozdíl jako mezi běžným matematikem a třeba Newtonem. Koho bys chtěl raději v týmu? 50 běžných lemplů a nebo jednoho Newtona? Rozdíl ve schopnostech je obrovský, proto je smutné, když se u myšlení neřeší.
Pokud bych programoval účetnictví, tak chci raději 50 běžných lemplů než jednoho Newtona, protože ten jeden Newton mi z čistě fyzických důvodů práci za těch 50 lemplů neudělá.

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #21 kdy: 31. 03. 2017, 13:15:09 »

Ne, to jsi špatně pochopil. Je to rozdíl jako mezi běžným matematikem a třeba Newtonem. Koho bys chtěl raději v týmu? 50 běžných lemplů a nebo jednoho Newtona? Rozdíl ve schopnostech je obrovský, proto je smutné, když se u myšlení neřeší.
Pokud bych programoval účetnictví, tak chci raději 50 běžných lemplů než jednoho Newtona, protože ten jeden Newton mi z čistě fyzických důvodů práci za těch 50 lemplů neudělá.
Realita je taková, že vývojáři nejsou zpravidla lemplové, ale dost podceňují vzdělání - případně sebevzdělávání - takže jim chybí znalosti, co se týče řemesla - dost se jich spokojí s naprostým minimem - co se týče programování, ale už třeba o sw ingeneeringu netuší ani, že existuje - což u větších projektů je pak bída. Je jedno jestli je to korporát nebo garážovka. Pak je tu cca 100 lidí, kteří mají špičkové teoretické znalosti a honí si triko patternama, jazykama .. nicméně většinou naprosto zbytečně, jelikož na 90% projektů stačí brát IT jako řemeslo a nemá cenu z toho dělat vědu. Dobrý projekt se dá udělat v PHP, VB, C#. Ty dobří programátoři mají oblíbené technologie, ale nemají problém psát dobře v čemkoliv.

Je fajn mít dobře namíchaný tým - jeden člověk i když je špičkovej veškerou práci nezastane - brzo vyhoří, není zastupitelný, nemoc, dovolená je problém. Zase na druhou stranu lidi bez technologických znalostí programují občas dost neefektivně - pokud je ve firmě někdo technologicky zdatnější, tak ty lidi vytáhne nahoru.

Seniorita programátora se ukáže v tom, aký má efekt na svoje kolegy v týmu.

javaman ()

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #22 kdy: 31. 03. 2017, 13:47:18 »
To jsou dost nesmysly. Znalosti lepší program nenapíší. A i pro to hloupé účetnictví je lepší ten Newton. Až budete po 5 letech celý produkt zahazovat, protože má zbytečně dvacetinásobek řádků a nikdo se v tom nevyzná, tak si ještě na Newtona vzpomenete :D

Řemeslo to nikdy nebude, protože se to nedá naučit. Ale lemplové si to dnes stejně myslí. Kdyby se to dalo naučit, tak to můžou dělat stroje.

Proč by špička měla vyhořet? Právě protože je to špička, tak vyhořet nemůže. Vyhoří lempl, který si neumí organizovat práci a je celkově mimo. Si myslí, že prací vše dožene.

Seniorita programátor nemá žádný použitelný význam, tak je zbytečné mu vymýšlet pořád nové a nové.

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #23 kdy: 31. 03. 2017, 13:57:48 »
To jsou dost nesmysly. Znalosti lepší program nenapíší. A i pro to hloupé účetnictví je lepší ten Newton. Až budete po 5 letech celý produkt zahazovat, protože má zbytečně dvacetinásobek řádků a nikdo se v tom nevyzná, tak si ještě na Newtona vzpomenete :D

Řemeslo to nikdy nebude, protože se to nedá naučit. Ale lemplové si to dnes stejně myslí. Kdyby se to dalo naučit, tak to můžou dělat stroje.

Proč by špička měla vyhořet? Právě protože je to špička, tak vyhořet nemůže. Vyhoří lempl, který si neumí organizovat práci a je celkově mimo. Si myslí, že prací vše dožene.

Seniorita programátor nemá žádný použitelný význam, tak je zbytečné mu vymýšlet pořád nové a nové.

Když se baví dospělí, tak děcka by měla mlčet.

javaman ()

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #24 kdy: 31. 03. 2017, 14:02:04 »
To já dneska byl nakoupit dvakrát 8)

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #25 kdy: 31. 03. 2017, 17:59:27 »
To já dneska byl nakoupit dvakrát 8)
Já vím, že je to pro lopaty, ale asi by jsi měl začít cvičit, pokud ty 2 rohlíky a 10 deka salámu neuneseš najednou :D

javaman ()

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #26 kdy: 31. 03. 2017, 18:08:30 »
To já dneska byl nakoupit dvakrát 8)
Já vím, že je to pro lopaty, ale asi by jsi měl začít cvičit, pokud ty 2 rohlíky a 10 deka salámu neuneseš najednou :D

OMG, to byla reakce na ty nesmysly. Pokud někdo není schopný psát k věci, tak co mám asi dělat.

Polymath

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #27 kdy: 02. 04. 2017, 02:04:02 »

Ne, to jsi špatně pochopil. Je to rozdíl jako mezi běžným matematikem a třeba Newtonem. Koho bys chtěl raději v týmu? 50 běžných lemplů a nebo jednoho Newtona? Rozdíl ve schopnostech je obrovský, proto je smutné, když se u myšlení neřeší.
Pokud bych programoval účetnictví, tak chci raději 50 běžných lemplů než jednoho Newtona, protože ten jeden Newton mi z čistě fyzických důvodů práci za těch 50 lemplů neudělá.
Realita je taková, že vývojáři nejsou zpravidla lemplové, ale dost podceňují vzdělání - případně sebevzdělávání - takže jim chybí znalosti, co se týče řemesla - dost se jich spokojí s naprostým minimem - co se týče programování, ale už třeba o sw ingeneeringu netuší ani, že existuje - což u větších projektů je pak bída. Je jedno jestli je to korporát nebo garážovka. Pak je tu cca 100 lidí, kteří mají špičkové teoretické znalosti a honí si triko patternama, jazykama .. nicméně většinou naprosto zbytečně, jelikož na 90% projektů stačí brát IT jako řemeslo a nemá cenu z toho dělat vědu. Dobrý projekt se dá udělat v PHP, VB, C#. Ty dobří programátoři mají oblíbené technologie, ale nemají problém psát dobře v čemkoliv.

Je fajn mít dobře namíchaný tým - jeden člověk i když je špičkovej veškerou práci nezastane - brzo vyhoří, není zastupitelný, nemoc, dovolená je problém. Zase na druhou stranu lidi bez technologických znalostí programují občas dost neefektivně - pokud je ve firmě někdo technologicky zdatnější, tak ty lidi vytáhne nahoru.

Seniorita programátora se ukáže v tom, aký má efekt na svoje kolegy v týmu.
Čili jedním slovem cargo cult :)

Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #28 kdy: 02. 04. 2017, 05:44:39 »

Ne, to jsi špatně pochopil. Je to rozdíl jako mezi běžným matematikem a třeba Newtonem. Koho bys chtěl raději v týmu? 50 běžných lemplů a nebo jednoho Newtona? Rozdíl ve schopnostech je obrovský, proto je smutné, když se u myšlení neřeší.
Pokud bych programoval účetnictví, tak chci raději 50 běžných lemplů než jednoho Newtona, protože ten jeden Newton mi z čistě fyzických důvodů práci za těch 50 lemplů neudělá.
Realita je taková, že vývojáři nejsou zpravidla lemplové, ale dost podceňují vzdělání - případně sebevzdělávání - takže jim chybí znalosti, co se týče řemesla - dost se jich spokojí s naprostým minimem - co se týče programování, ale už třeba o sw ingeneeringu netuší ani, že existuje - což u větších projektů je pak bída. Je jedno jestli je to korporát nebo garážovka. Pak je tu cca 100 lidí, kteří mají špičkové teoretické znalosti a honí si triko patternama, jazykama .. nicméně většinou naprosto zbytečně, jelikož na 90% projektů stačí brát IT jako řemeslo a nemá cenu z toho dělat vědu. Dobrý projekt se dá udělat v PHP, VB, C#. Ty dobří programátoři mají oblíbené technologie, ale nemají problém psát dobře v čemkoliv.

Je fajn mít dobře namíchaný tým - jeden člověk i když je špičkovej veškerou práci nezastane - brzo vyhoří, není zastupitelný, nemoc, dovolená je problém. Zase na druhou stranu lidi bez technologických znalostí programují občas dost neefektivně - pokud je ve firmě někdo technologicky zdatnější, tak ty lidi vytáhne nahoru.

Seniorita programátora se ukáže v tom, aký má efekt na svoje kolegy v týmu.
Čili jedním slovem cargo cult :)
To si nemyslím - ten pozitivní efekt se nedostaví jenom tím, že nějaké eso budete mít v týmu. Ale tím, jak ten člověk reviduje práci ostatních, ukazuje problémy, ukazuje řešení - vysvětluje výhody a nevýhody, diskutuje jaké jsou možnosti. Ten člověk musí samozřejmě udělat hodně práce pro tým.

borekz

  • ****
  • 493
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:10X vs. Cargo cult
« Odpověď #29 kdy: 02. 04. 2017, 07:53:15 »
Až budete po 5 letech celý produkt zahazovat, protože má zbytečně dvacetinásobek řádků a nikdo se v tom nevyzná,
Někdy to může být naopak, v tom delším kódu se půjde lépe vyznat, protože bude méně špagetový. Zdůrazňuji někdy.
Další věc je důvod dlouhého kódu. Někdy za to může "lempl" programátor, jindy je lempl analytik a programátor dostane nesmyslné komplikované zadání.