Virtuální server za rozumnou cenu?

jehovista

Virtuální server za rozumnou cenu?
« kdy: 06. 02. 2012, 23:17:28 »
Zdravim! Mate nekdo zkusenosti s nejakym hostingem virtualnich serveru? V soucasnosti spravuju dvoje stranky a chystaji se dalsi. Ted to mam na dvou ruznych hostingach a rad bych to nejak sjednotil a taky bych chtel stroj, kde bych si mohl delat cokoliv. Da se najit virtualni hosting kolem stovky, ale zajimalo by me, jestli nekdo nemate nejaky dobry tip. Vykon je potreba minimalni a vsechno to jsou +/- neziskove veci, takze na cene mi teda docela zalezi, protoze to jde z me kapsy(optimalne do dvou stovek za mesic). Bezel by tam Arch Linux/Debian(zatim nevim, jsou to ma oblibena distra), Apache http, Apache tomcat a MySQL. 256 MB pameti by snad mohlo stacit, 512 bude super. Zatim mam favorita asi tady: http://www.hostingsolutions.cz
Nejake tipy?
Diky.

P.S. Hlavni motivaci je asi ten Apache Tomcat, ktery bych mel rad na "sve" masine. Uz me nebavi lepit phpko jenom proto, ze je snadne sehnat hosting zdarma.
« Poslední změna: 07. 02. 2012, 00:15:11 od Petr Krčmář »


KapitánRUM

Re:Dedikovany virtualni server za rozumnou cenu?
« Odpověď #1 kdy: 06. 02. 2012, 23:36:57 »
Úplně nejlepší zkušenosti mám s www.xenzone.cz
Levnější VPSko sice seženeš, ale táhnou se jako smrad :-\ a to mají kolikrát "PAPÍROVĚ LEPŠÍ PARAMETRY"!
Pokud chceš slušný VPSko, tak je lepší si připlatit a papírovejm parametrům moc nevěř.

to je jedno

Re:Dedikovany virtualni server za rozumnou cenu?
« Odpověď #2 kdy: 06. 02. 2012, 23:58:13 »
- tak hledas virtual nebo dedikac?
- to je tak tezky nadlabat do googlu?
- to je tak tezky mrknout na hostingy.cz?
(btw tech 256MB myslis v dnesni dobe vazne?)

ja mam dobrou zkusenost s angel hostingem.

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #3 kdy: 07. 02. 2012, 00:16:28 »
Já používám VirtualMaster, viz můj blogpost. Má volnou konfiguraci, můžeš si tam nastavit libovolnou velikost paměti i disku a podle toho ti pak účtují.

Thco

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #4 kdy: 07. 02. 2012, 06:12:03 »


taz

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #5 kdy: 07. 02. 2012, 06:54:28 »
Já využívám vpsfree.cz a můžu vřele doporučit.

jehovista

Re:Dedikovany virtualni server za rozumnou cenu?
« Odpověď #6 kdy: 07. 02. 2012, 14:24:02 »
- tak hledas virtual nebo dedikac?
- to je tak tezky nadlabat do googlu?
- to je tak tezky mrknout na hostingy.cz?
(btw tech 256MB myslis v dnesni dobe vazne?)

ja mam dobrou zkusenost s angel hostingem.

Zrejme virtual. Asi mam trochu hokej v nazvoslovi, ale z textu dotazu je to pak snad jasne. Jinak nadlabat to do googlu neni problem. Jen jsem chtel konkretni tipy abych se nespalil.
S 256MB bych vystacil, nechci toho moc.

Diky vsem za tipy, z toho si snad vyberu

x

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #7 kdy: 07. 02. 2012, 14:43:12 »
Amazon Free Tier je zdarma na rok, po uplynuti tejto zkusobnej doby si mozes spravit nove konto (s inym cislom platobnej karty) a presunut server pod toto nove konto.

JSOB

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #8 kdy: 07. 02. 2012, 14:44:17 »
Taky doporucuji angel hosting. Mam ho pres pul roku a spokojenost. Ale srovnani s jinyma nemam. Maji udelanou dost dobrou sablonu, takze to skoro zvladnes bez hlubsich znalosti linuxu.

miro


jehovista

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #10 kdy: 07. 02. 2012, 20:21:54 »
Vsechno jsem prosel a mel bych jeste par veci. V nadpisu jsem pouzil "dedikovany virtualni server". To mam zrejme odsud:
http://www.hostingsolutions.cz/virtualni-servery-vps-hosting/dedikovane-virtualni-servery/
Je to tedy nesmysl?
Cenove nejlepe vypada http://hosting.wedos.com/cs/virtualni-servery.html
Za 100kc je 512MB pameti a 15GB hdd
Kdyz bych chtel neco podobneho(512MB pamet) dostat na jinych z odkazovanych, tak se dostanu na uplne jine ceny:
vpsfree - 300,- (minimalni platba)
xenzone - 300,- (512/25)
virtualmaster - 300,- (512/15)
selfvirtual.sk - 373,- (15 euro, 512/25)

Neco mi unika? Proc je ten jeden za tretinovou cenu oproti ostatnim?

gazda

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #11 kdy: 07. 02. 2012, 22:18:46 »
Takmer totožný problém sme riešili v roku 2007. Rozhodli sme sa pre hosting založený na xen-e, pretože xen sa údajne nedá "oversell". Teda poskytovateľ nemôže predať viac kapacity, ako má fyzicky k dispozícií. Na 256 MB ram nám beží apache2 (kvôli SSL), Tomcat, PostgreSQL a pár ďalších základných vecí (postfix, dovecot, ...) a ešte som nemal dojem, že by to nestačilo. Je to web malej technologickej firmy. GA ukazuje, že málokedy máme nad 150 pageviews/day. Poskytovateľ je v Nemecku a platíme myslím 20 EUR/mes.

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #12 kdy: 08. 02. 2012, 06:33:04 »
Můžu doporučit http://www.hosting90.cz/cz/virtualni-servery - funguje výborně, komunikace s provozovatelem suprová. (nemám s nimi nic společného, jsem jen spokojený zákazník :)

to je jedno

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #13 kdy: 08. 02. 2012, 09:21:19 »
Ten jeden je za tretinu protoze je to Wedos.

Mrkni jeste na ten angel, je cenove na pul cesty mezi tema zminenyma. dynamicka zmena parametru, denni uctovani, dobra administrace pres web (netreba znat podrobne linux).

to je jedno

Re:Virtuální server za rozumnou cenu?
« Odpověď #14 kdy: 08. 02. 2012, 09:22:46 »
koukam ta devadesatka vypada papirove taky velmi zajimave.