Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"

Prodáno za 25k...
Gratuluju k prodeji, na mě to bylo moc drahý, tak jsem se radši do diskuze nezapojoval :)

Ale zajímal by mě ten Apple Mini za 10k, jak uvedl kolega:
Cena je pro mě pevná, za stejnou cenu mohu mít Apple Mini ve stejné konfiguraci.
Byl by to pro mě první stroj s Mac OS, těch 10k je horní hranice co jsem za to na zkoušku ochotnej dát, nemáš odkaz odkud to bereš?


Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #1 kdy: 03. 04. 2024, 06:53:40 »
Ahoj, mnoho povyku pro nic.
Nicméně jestli máš zájem to pořád prodat tak nabízím 10 tis. Kč.
Ale:
1. měla by to být česká distribuce (CZ klávesnice) a záruka
2. dáš mi všechny prodejní doklady aby nevznikly žádné pochybnosti při servisních událostech ohledně pravosti
3. očekávám že je to stav "jako nový" bez poškození a škrábanců + všechno příslušenství
4. nebude to vázaný na žádný Apple účet

Cena je pro mě pevná, za stejnou cenu mohu mít Apple Mini ve stejné konfiguraci.
Dej vědět do SZ.

Ta cena je včetně té požadované CZ klávesnice a Apple trackpadu? Monitor v tom asi nebude 🤔

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #2 kdy: 03. 04. 2024, 12:47:28 »
Tak ono 8GB/256GB je smutna kombinacia. Otazne vobec je aku zivotnost bude mat ten chip s 256GB. Nedogooglil som sa, ze ci tieto apple silikony maju podobny problem ako napr. iMacy s T2 chipmi -- ak raz lahne ten chip tak strati UEFI fw a teda nie je schopny nabootovat z nicoho, ani z externeho disku. Pri iMacu sa za relativne normalny peniaz (150E) da spravit z toho externy monitor (ten 5k 27'' je fakt pekny).

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #3 kdy: 03. 04. 2024, 12:54:44 »
Nemluvě o tom, že to téměř jistě bude zabiják pro LLM v příštím release.

To je fakt dojemný.

Inženýři v Apple kvůli tomu cedí krev, manažeři kvůli tomu zapalují doutníky platinovými Apple Card 💳 a tebe to nebere?!

Nějak ani ne, hele ;D

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #4 kdy: 03. 04. 2024, 12:56:43 »
[...] MacOS umí skvěle swapovat [...]
to je "hezke", ale ze skvele swapuje na nevymenitelne SSD? :-D

Já si to taky říkal. Ale ať si swapuje kam chce -- evidentně je dostatečně kvalitní na to, aby to to SSD celkem v pohodě dávalo dlouhé roky. Tedy "evidentně" podle toho, jak ho dotyčný testovací subjekt (má žena) používá a jak používala ten předchozí.


Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #5 kdy: 03. 04. 2024, 12:57:51 »
Tak na kancelářkou práci to skoro dostačuje, stejně jako notebook za 8k. Nač kupovat proprietární, neopravitelný sráč za téměř 4x tolik...
Tohle patří na aukro od koruny.

K používání. On ne každej je troll a panelákový snob, víme?

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #6 kdy: 03. 04. 2024, 12:59:55 »
Moc penazi som myslel v tej konfiguracii 8GB RAM + 256 GB SDD. Za tie prachy sa da kupit normalny novy notebook s ovela lepsou vybavou.

Jak už tu několik lidí asi tisíckrát psalo: 8 GB RAM je co se použitelnosti týká na tom Macu zhruba totéž, co 16 GB RAM třeba na Linuxu a tak 20 GB RAM na Windows. MacOS umí skvěle swapovat. Nevím, jak to dělají. Ale funguje to. Srovnávat je třeba srovnatelné.

Tím že se něco 1000× zopakuje se z toho pravda nestane.

Mně je úplně jedno, co se má nebo nemá stát pravdou. Jako ano, že se auto pohybuje vpřed mimo jiné i díky tomu, že kola nejsou hrantá ale kulatá se také pravdou nestane tím, že se to 1000× zopakuje. Protože tak to prostě je a co si o tom myslíte je naprosto jedno.

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #7 kdy: 03. 04. 2024, 13:03:42 »
On to neprodává jako počítač s 8GB/265GB, ale jako šperk s logem nakousnutého jablka... Kdyby to bylo pozlacené a vykládané diamanty, tak by i hodnota mohla s časem růst... Takhle je to jen spotřební elektronika, použitá,..

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #8 kdy: 03. 04. 2024, 13:05:29 »
Nedalo mi to a zeptal jsem se kolegy, který používá Mac na práci ve Fusion 360 a DaVinci, takže jeho hodnocení jako fanouška apple jsem čekal chválu na tento stroj.

Fakt máte dojem, že každý potřebuje MacBook kvůli Fusion 360 a DaVinci? Jak tu někdo psal, když budu (třeba) stříhat video, paměť potřebuju a dobrá správa a práce s pamětí to fakt nenahradí. A tak to přesně je. Naopak pro celou řadu méně paměťově intenzivních využití je to naopak nepodstatné. To opravdu není žádný objev.

Podle něj je 8GB ram vhodné pouze pro programy optimalizované pro MacOS, na vše ostatní je to málo. Takže pro manželku na socky + machrování že mám apple. Nic víc

Tvrdit že 8GB na MacOS se = 20GB na Windows musel být snad argument v zuřivosti protože je to naprostý nesmysl.

S tímhle jsem asi před dvěma lety udělal (nechtě) jednoduchý experiment. Vzal jsem celou session v jejím Chrome a nenapadlo mě nic lepšího, než ji otevřít v mém Chrome. Poté, co došla virtuální paměť systém sletěl. Čekal jsem, že alespoň OOM zabije ten Chrome, ale ani to ne. A ona na tom počítači normálně pracuje. Jako ano, rychlé to pak není. Nepřekvapivě. Ale můj systém by tou dobou nebyl rychlý. Byl by totiž mrtvý, Dave, mrtvý.

Karmelos

  • *****
  • 1 038
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #9 kdy: 03. 04. 2024, 13:35:06 »
Nedalo mi to a zeptal jsem se kolegy, který používá Mac na práci ve Fusion 360 a DaVinci, takže jeho hodnocení jako fanouška apple jsem čekal chválu na tento stroj.

Fakt máte dojem, že každý potřebuje MacBook kvůli Fusion 360 a DaVinci? Jak tu někdo psal, když budu (třeba) stříhat video, paměť potřebuju a dobrá správa a práce s pamětí to fakt nenahradí. A tak to přesně je. Naopak pro celou řadu méně paměťově intenzivních využití je to naopak nepodstatné. To opravdu není žádný objev.

Podle něj je 8GB ram vhodné pouze pro programy optimalizované pro MacOS, na vše ostatní je to málo. Takže pro manželku na socky + machrování že mám apple. Nic víc

Tvrdit že 8GB na MacOS se = 20GB na Windows musel být snad argument v zuřivosti protože je to naprostý nesmysl.

S tímhle jsem asi před dvěma lety udělal (nechtě) jednoduchý experiment. Vzal jsem celou session v jejím Chrome a nenapadlo mě nic lepšího, než ji otevřít v mém Chrome. Poté, co došla virtuální paměť systém sletěl. Čekal jsem, že alespoň OOM zabije ten Chrome, ale ani to ne. A ona na tom počítači normálně pracuje. Jako ano, rychlé to pak není. Nepřekvapivě. Ale můj systém by tou dobou nebyl rychlý. Byl by totiž mrtvý, Dave, mrtvý.

Já myslim, že tady nikoho nemusíš přesvědčovat o tom, že přítelkyně má skvělý IT rozhled a proto používá mekbůk. 

Stejně všichni vědí, že na net a pár videjek na jůtůbu stačí i to core2duo co tu postuje kolega. Když to člověk používá normálně a né jak dement s otevřenýma 10+ záložkama s blikacíma vopičárnama tak se to dá.

Ještě v lednu jsem tak používal notebook s C2D T77XX (nevim přesně) a 4GB ram. Když mi v ňom klek SSD tak jsem ho už neoživoval a pořídil modernější strojek s 8gen intelem a 32GB ram za cca 7K. 

Což mi teda přinde daleko použitelnější než ten inzerovaný bůk a za zlomek ceny.
Gréta je nejlepší.

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #10 kdy: 03. 04. 2024, 20:27:27 »
Stejně mě fascinuje, co je tady chytrolínů...

Fabia tě odveze do cíle úplně stejně jako Superb že, ale...

Já své volby nikomu nenutím, každý ať si koupí co mu vyhovuje a za kolik chce...

Když už jsme tedy u NTB, rád si vyslechnu návrhy, co bych asi tak mohl pořídit, aby to splňovalo následující požadavky:

1) Display s rozlišením nad 2500 pixelů horizontálně, úhlopříčka alespoň 15", jas 400 nitů a více
2) Konstrukce kov unibody
3) Podsvícená klávesnice, čtečka otisků prstů
4) Výdrž baterky nad 14 hodin
5) Skvělý zvuk a touchpad (myš nepoužívám)
6) Hmotnost do 1,5 kg
7) Primární použití pro Office, občas konverze a úprava fotek a videa (neprofesionálně, pouze drobnosti)

Ink

  • *****
  • 668
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #11 kdy: 03. 04. 2024, 20:59:54 »
Stejně mě fascinuje, co je tady chytrolínů...

Fabia tě odveze do cíle úplně stejně jako Superb že, ale...

Já své volby nikomu nenutím, každý ať si koupí co mu vyhovuje a za kolik chce...

Když už jsme tedy u NTB, rád si vyslechnu návrhy, co bych asi tak mohl pořídit, aby to splňovalo následující požadavky:

1) Display s rozlišením nad 2500 pixelů horizontálně, úhlopříčka alespoň 15", jas 400 nitů a více
2) Konstrukce kov unibody
3) Podsvícená klávesnice, čtečka otisků prstů
4) Výdrž baterky nad 14 hodin
5) Skvělý zvuk a touchpad (myš nepoužívám)
6) Hmotnost do 1,5 kg
7) Primární použití pro Office, občas konverze a úprava fotek a videa (neprofesionálně, pouze drobnosti)

A všechno to opravdu potřebuješ, nebo je to prostě "good to have"? Mac jsem v práci odmítnul kvůli proprietárnímu systému, ale obecně dám taky přednost větší RAM a SDD před "skvělým zvukem", super displejem a hmotnosti do 1,5 kg.

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #12 kdy: 03. 04. 2024, 21:08:26 »
Stejně mě fascinuje, co je tady chytrolínů...

Fabia tě odveze do cíle úplně stejně jako Superb že, ale...

Já své volby nikomu nenutím, každý ať si koupí co mu vyhovuje a za kolik chce...

Když už jsme tedy u NTB, rád si vyslechnu návrhy, co bych asi tak mohl pořídit, aby to splňovalo následující požadavky:

1) Display s rozlišením nad 2500 pixelů horizontálně, úhlopříčka alespoň 15", jas 400 nitů a více
2) Konstrukce kov unibody
3) Podsvícená klávesnice, čtečka otisků prstů
4) Výdrž baterky nad 14 hodin
5) Skvělý zvuk a touchpad (myš nepoužívám)
6) Hmotnost do 1,5 kg
7) Primární použití pro Office, občas konverze a úprava fotek a videa (neprofesionálně, pouze drobnosti)

A všechno to opravdu potřebuješ, nebo je to prostě "good to have"? Mac jsem v práci odmítnul kvůli proprietárnímu systému, ale obecně dám taky přednost větší RAM a SDD před "skvělým zvukem", super displejem a hmotnosti do 1,5 kg.

Jsem pořád na cestách, takže hmotnost a baterka důležitá, display čitelný venku taky, večer místo televize takže slušný zvuk se hodí a nemusím tahat nějaký repro...

Asi by se dalo něco oželet, ale proč že...

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #13 kdy: 03. 04. 2024, 22:47:28 »
1) Display s rozlišením nad 2500 pixelů horizontálně, úhlopříčka alespoň 15", jas 400 nitů a více
2) Konstrukce kov unibody
3) Podsvícená klávesnice, čtečka otisků prstů
4) Výdrž baterky nad 14 hodin
5) Skvělý zvuk a touchpad (myš nepoužívám)
6) Hmotnost do 1,5 kg
7) Primární použití pro Office, občas konverze a úprava fotek a videa (neprofesionálně, pouze drobnosti)

Akoby som cital podmienky pre statnu zakazku urcenu pre vopred vybraneho dodavatela.
8 ) Este ste zabudli doplnit "Lepia sa na to zeny" :)

Ked som kedysi presiel (bez nejakeho nadsenia) na MacBook, rozhodne som nepozoroval ziadne relevantne zlepsenie zivota.
Skor naopak: suma pri ktorej som si vyberal medzi najdrahsimi modelmi ma pri Apple obmedzovala na kompromisy typu maly disk.

Re:Re:Prodám nový MacBook Air - Apple M2 (8jádrový), 15,3"
« Odpověď #14 kdy: 03. 04. 2024, 23:28:51 »
1) Display s rozlišením nad 2500 pixelů horizontálně, úhlopříčka alespoň 15", jas 400 nitů a více
2) Konstrukce kov unibody
3) Podsvícená klávesnice, čtečka otisků prstů
4) Výdrž baterky nad 14 hodin
5) Skvělý zvuk a touchpad (myš nepoužívám)
6) Hmotnost do 1,5 kg
7) Primární použití pro Office, občas konverze a úprava fotek a videa (neprofesionálně, pouze drobnosti)

Akoby som cital podmienky pre statnu zakazku urcenu pre vopred vybraneho dodavatela.
8 ) Este ste zabudli doplnit "Lepia sa na to zeny" :)

Ked som kedysi presiel (bez nejakeho nadsenia) na MacBook, rozhodne som nepozoroval ziadne relevantne zlepsenie zivota.
Skor naopak: suma pri ktorej som si vyberal medzi najdrahsimi modelmi ma pri Apple obmedzovala na kompromisy typu maly disk.

Jo jo, krásně jsi se zařadil mezi některé místní hlupáčky... Já jaksi ve svém pokročilém věku mám jiné priority než machrovat s Macbookem před ženami.

Mám samostatnou profesi, takže ani není před kým machrovat, ale asi mluvíš z vlastní zkušenosti, že?

A kdybys nebyl hloupočkej a línej, tak bys zjistil, že nejenom Macbook vyhovuje výše uvedeným parametrům, některé stojí více, některé stojí méně.