Jaká je vaše nejoblíbenější databáze?

vesterna12

  • ***
  • 124
  • byrokracie zabíjí kreativitu
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jaká je vaše nejoblíbenější databáze?
« kdy: 01. 12. 2023, 15:04:42 »
Vim, ze tato otazka zalezi na mnoha faktorech, ale zajimalo by me jaka je Vase oblibena databaze a proc?

Pokud mate moznost porovnat z vicera distribuci, tak ktera Vam vyhovuje nejlepe z hlediska konzistence, udrzby a vysoke dostupnosti?
« Poslední změna: 01. 12. 2023, 15:38:24 od Petr Krčmář »


Re:Jaká je vaše nejoblíbenější databáze?
« Odpověď #1 kdy: 01. 12. 2023, 15:42:22 »
SurrealDB. Protože má podle mne správný mix vlastností, aby se dala použít na spoustě různých projektů. Zároveň se velmi snadno používá. A věřím tomu, že s ní nepřijdu o data, protože jako storage používá existující a prověřená řešení. Ale zatím ji používám jen pro hraní, přeci jen teprve nedávno vyšla verze 1.0.0. Věřím tomu, že má budoucnost, protože od začátku záměrně kolem databáze budují komunitu, takže to nebude jen prskavka, která zazáří, nadchne pár lidí a zhasne. Doufám.

Z relačních databází PostgreSQL. Je kvalitní, umí spoustu věcí a věřím tomu, že s ní nepřijdu o data.

modnar

Re:Jaká je vaše nejoblíbenější databáze?
« Odpověď #2 kdy: 01. 12. 2023, 15:46:09 »
SQLite, protoze je pouzitelna uplne vsude.

Re:Jaká je vaše nejoblíbenější databáze?
« Odpověď #3 kdy: 01. 12. 2023, 16:12:09 »
Ano, odpověď na otázku záleží na mnoha faktorech a nic jako nejlepší "databáze" neexistuje, ale já bych jednu měl :-D PostgreSQL používám tak nějak univerzálně na všechno, od roku 2008. I na binární data (BYTEA). Má hromadu datových typů a hlavně jejich kontrolu (na rozdíl třeba od SQLite, která na datové typy kašle, na druhou stranu sqlite je skvělá jako univerzální datové úložiště pro menší programy). Takže za mě PostgreSQL. 15 let bez jediného problému, velikost dat dneska už v desítkách TB.