Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?

Ink

  • *****
  • 668
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #30 kdy: 20. 09. 2023, 11:30:01 »
Citovany jedinec je presne ten typ

Vůbec nevím, proč mě urážíš. Já jsem sem napsal věcně, jak vypadá problém, který se zde diskutoval, z opačné strany. Nemusíš souhlasit, argumentuj, nebuď osobní, jedinče.
No věčně..... stále z vás věčně nevypadlo číslo obrovské mzdy, ale předpokládám, že  v rámci věčné diskuze se nic věcného nedozvíme, protože do budou zase nějaké české drobné...

Tak to obraťme a napiš Ty, co jsou u Tebe "české drobné". Já nechci psát žádné konkrétní částky, jelikož to je individuální, ale naznačím: u kvalitního vývojáře není problém dát 6 cifer, u méně zdatného je to 5 cifer. A minimální zákonná mzda to není, to se neboj.


nehalem

Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #31 kdy: 20. 09. 2023, 19:58:28 »
Ja som posledných 6 mesiacov som hľadal nový job a takú katastrofu som ešte nezažil a nemyslím, že som mal nejaké nerealistické mzdové nároky, resp. remote s tým, že 2-3 mesačne prídem na pár dni onsite mi príde tiež celkom fér, nie je to ani full remote, ale ani nebudem sedieť v "offise" ako blbeček pod dohľadom pána veľkomožného. Najhoršie hľadanie práce v živote zatiaľ. Je to fakt taký průser a nábory sa haltujú alebo je chyba vo mne? Hľadal som klasika, Jobsy, Indeedy, Startups... po známosti to nevyšlo. Odpovedal som aj na Linked asi 20 nabídek a doslova ani jedna odpoveď, všade tak ďalších 30 zájemcov.

Skúšal som aj hybrid aj remote a na to, že vo svete sa remote čoraz viac presadzuje tak mám silný dojem, že tu sa trend otočil naproti celému svetu. Premýšľam, že ak to budem riešiť nabudúce, či ešte má zmysel strácať čas lokálnym trhom práce a nehľadať niekde v zahraničí. Nostalgicky spomínam na 2019-2020 tam som mohol mať nový job v priebehu 2 týždňov. WTF

Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #32 kdy: 21. 09. 2023, 06:56:44 »

Tak to obraťme a napiš Ty, co jsou u Tebe "české drobné". Já nechci psát žádné konkrétní částky, jelikož to je individuální, ale naznačím: u kvalitního vývojáře není problém dát 6 cifer, u méně zdatného je to 5 cifer. A minimální zákonná mzda to není, to se neboj.
Opravdu nevím, co chcete obracet. Stále z vás nevypadlo to číslo. Pětimístnou sumu má nevzdělaný migrant z Afriky v Německu, kde jsou náklady na život stejné nebo nižší než v ČR. Šestímísná suma je normální mzda inženýra. Takže bych rád slyšel tedy číslo ohledně obrovské mzdy? ;D ;D ;D ;D

Ink

  • *****
  • 668
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #33 kdy: 21. 09. 2023, 07:24:57 »

Tak to obraťme a napiš Ty, co jsou u Tebe "české drobné". Já nechci psát žádné konkrétní částky, jelikož to je individuální, ale naznačím: u kvalitního vývojáře není problém dát 6 cifer, u méně zdatného je to 5 cifer. A minimální zákonná mzda to není, to se neboj.
Opravdu nevím, co chcete obracet. Stále z vás nevypadlo to číslo. Pětimístnou sumu má nevzdělaný migrant z Afriky v Německu, kde jsou náklady na život stejné nebo nižší než v ČR. Šestímísná suma je normální mzda inženýra. Takže bych rád slyšel tedy číslo ohledně obrovské mzdy? ;D ;D ;D ;D

Tak si trhni, když se nechceš bavit normálně. Že v Německu vydělá hajzlbába víc než v Česku, to nebylo tématem vlákna a je to triviální zjištění. Tématem bylo, jestli má mít programátor-nicka a programátor superhvězda dostat stejnou nabídku. Což je blbost.

Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #34 kdy: 21. 09. 2023, 12:00:00 »
...Šestímísná suma je normální mzda inženýra....
To je ale v ČR spíše na úrovni přání, ne běžná realita.
Jedině že bys měl na mysli roční příjem.  :)


Ink

  • *****
  • 668
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #35 kdy: 21. 09. 2023, 12:51:25 »
...Šestímísná suma je normální mzda inženýra....
To je ale v ČR spíše na úrovni přání, ne běžná realita.
Jedině že bys měl na mysli roční příjem.  :)

Nehledě ale na to, že spousta "programátorů", kteří se hlásí o práci, není inženýry. Nemají VŠ, často nemají ani relevantní středoškolské vzdělání, absolvovali nějaký rychlokurs Pythonu a dokázali v něm zavolat pár funkcí nějakého API a vypsat výsledek. Práce ideálně někde z vesničky na Spiši nebo na Vysočině s tím, že přijedou milostivě v prvních dvou měsících jednou týdně do kanceláře. A dej nám 100K. OK, klidně, pokud jsi aspoň trochu talent a snažíš se, nevadí, že nejsi senior, ale s rozumem, pojďme začít třeba na půlce.

Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #36 kdy: 21. 09. 2023, 17:18:12 »
...Šestímísná suma je normální mzda inženýra....
To je ale v ČR spíše na úrovni přání, ne běžná realita.
Jedině že bys měl na mysli roční příjem.  :)
Skutecne inzenyr, zkuseny senior musi jako vyvojar v pohode kilčo dostat na HPP.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #37 kdy: 21. 09. 2023, 18:08:57 »
Mrkni na OKSYSTEM v Praze, jsou na Pankraci a po javistech (kteri ale neco museji umet !) je stala poptavka... tam by jsi (pokud neco umis) snadno nasel praci za takovou mzdu

Re:Plat junior javisty v Praze - je 50k reálné?
« Odpověď #38 kdy: 21. 09. 2023, 21:09:37 »

Tak si trhni, když se nechceš bavit normálně. Že v Německu vydělá hajzlbába víc než v Česku, to nebylo tématem vlákna a je to triviální zjištění. Tématem bylo, jestli má mít programátor-nicka a programátor superhvězda dostat stejnou nabídku. Což je blbost.
Naštváváte se zbytečně. Sám přišel jste s termínem obrovská mzda, která z vás stále nevypadla. V ČR jste si vyšroubovali ceny tak, že jsou stejné nebo vyšší než v Německu. Navíc jsme na jednotném pracovním trh, takže to porovnávat budeme. 4000 € před zdaněním je normální mzda vysokoškoláka. To, že v ČR platíte třetinu nebo maximálně polovinu a tuhle částku vydáváte za něco extra, vám prostě každý nesežere. Nejsme na pohovoru, abych musel být hyperkorektní. Prostě země levné práce...