Hosting pro warez - v jake zemi?

Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #15 kdy: 25. 07. 2011, 10:03:33 »
I za odkazy na filmy te mohou zazalovat. Zalezi na tom jestli sajta bude vypadat jako dobry cil z ktereho se da neco vysoudit.

Znam pripad kde mel chlapec odkazy na filmy, a falsoval pocet pristupu aby si zvedl kredit mezi obdobnyma sajtama a mel na tom reklamni bannery. Kdyz na to narazil pravnik tak zajasal ma tam bannery + hafo pristupu, to z nej urcite dost vyrazime u soudu a zazaloval ho. Pak se zjistilo ze je to 16ti lety chlapec a rodina pak musela prodat barak, ale stejne nemela na ty miliony co po nem ty spolecnosti u soudu vysoudili.

Pouceni: Nefalsujte pocty pristupu! Nedavejte komercni reklamy na warez sajty.
Rada: Vybodnete se na warez a radsi se naucte poradne IT. Vic to vynasi.


asdfasdf

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #16 kdy: 25. 07. 2011, 10:19:13 »
...
Co tu zase meles :O
Pokud vim, pokud link das mezi tagy
Kód: [Vybrat]
, cili "link" neni link - kliknutelny, ale pouze text, pak jsi z obliga a nemuzes byt souzen za sireni...
Nebo se snad v teto veci uz neco zmenilo??!!

asdfasdf

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #17 kdy: 25. 07. 2011, 10:21:16 »
...
Co tu zase meles :O
* Oprava, protoze ze to maji blbe ostereno :-(

Pokud vim, pokud link das mezi tagy CODE tagy ;), cili "link" neni link - kliknutelny, ale pouze obecny text, pak jsi z obliga a nemuzes byt souzen za sireni...
Nebo se snad v teto veci uz neco zmenilo??!!
[/quote]

janek

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #18 kdy: 25. 07. 2011, 10:28:57 »
I za odkazy na filmy te mohou zazalovat. Zalezi na tom jestli sajta bude vypadat jako dobry cil z ktereho se da neco vysoudit.

Znam pripad kde mel chlapec odkazy na filmy, a falsoval pocet pristupu aby si zvedl kredit mezi obdobnyma sajtama a mel na tom reklamni bannery. Kdyz na to narazil pravnik tak zajasal ma tam bannery + hafo pristupu, to z nej urcite dost vyrazime u soudu a zazaloval ho. Pak se zjistilo ze je to 16ti lety chlapec a rodina pak musela prodat barak, ale stejne nemela na ty miliony co po nem ty spolecnosti u soudu vysoudili.

Pouceni: Nefalsujte pocty pristupu! Nedavejte komercni reklamy na warez sajty.
Rada: Vybodnete se na warez a radsi se naucte poradne IT. Vic to vynasi.

Můžeš dát nějaký odkaz na tu kauzu? Pokud vím, tak poslední podobná kauza byla jenom novinářská kachna a reklama na organizace s monopolem na informace.

KapitánRUM

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #19 kdy: 25. 07. 2011, 10:46:05 »
Ad ta sajta, to bylo asi tohle:

http://zpravy.idnes.cz/student-daval-na-web-odkazy-na-stazeni-filmu-hrozi-mu-vezeni-pl5-/krimi.aspx?c=A110621_171113_liberec-zpravy_alh

Nicméně já chci opravdu stránky o zabezpečení - což mi kurvy smázli!!! Naštěstí jen smázli.


Lenin POWER!

  • ****
  • 434
  • Nekecat a delat!
    • Zobrazit profil
    • Tribut Leninovi
    • E-mail
Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #20 kdy: 25. 07. 2011, 12:30:07 »
Aspon se ten student proslavil. Mne tenhle pripad prisel v nejake prezentaci kde bylo 10 nejuspesnejsich antipiratskych zatahu.

Dostat se s 40k czk obratem do top10, to je dobry vykon. Pokud si pamatuju tak prvni misto mela borkyne asi 14 let se sdilenyma 3500 mp3. Po ty chteli 250 mega usd protoze se priznala ze to sdilela jiz od svych 12ti let a tudiz si to od ni stahla cela zemekoule nekolikrat.

smoofy

  • *****
  • 1 058
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #21 kdy: 25. 07. 2011, 12:59:55 »
Proc by nekdo chtel vydelavat na warezu a riskovat kdyz si muze udelat server s nahatejma a soulozicima a bude to mi ve vetsine zemi legalne?

zfdgsdfde

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #22 kdy: 25. 07. 2011, 13:09:37 »
sleduj piratske noviny a ceskou piratskou stranu.
sami rozjeli web s filmovymi odkazy, aby rozvirili situaci.

Jenda

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #23 kdy: 25. 07. 2011, 13:35:20 »
http://www.julda.cz/wp-content/uploads/2009/12/trestni-zakon-2010.pdf ...
To by tě vlastně mohli zavřít i za to, že ti někdo pošle svoje heslo mailem. A ani to heslo nemusí být celé  :) Stejně tak je nelegální http://www.copacobana.org/, kterou maj třeba na ČVUT.
Všimni si, že tam je důležitá podmínka „v úmyslu“.

Jenda

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #24 kdy: 25. 07. 2011, 13:36:23 »
Podle mě v ČR si pro dedikovaný server policie nepřijde, pokud tam nebude vyloženě nějaké probourávání se do ministerstva vnitra.
V housingovém centru na Strahově je díra po zabaveném PC doteď. A pochybuju, že by se kamkoli probourával, policie jednala „na objednávku“ velkého obsahu.
Mluvil jsem o tématu předřečníka - hackování/crackování. Nikoli o autorských dílech.

Jenda

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #25 kdy: 25. 07. 2011, 13:37:48 »
I za odkazy na filmy te mohou zazalovat. Zalezi na tom jestli sajta bude vypadat jako dobry cil z ktereho se da neco vysoudit.

Znam pripad kde mel chlapec odkazy na filmy, a falsoval pocet pristupu aby si zvedl kredit mezi obdobnyma sajtama a mel na tom reklamni bannery. Kdyz na to narazil pravnik tak zajasal ma tam bannery + hafo pristupu, to z nej urcite dost vyrazime u soudu a zazaloval ho. Pak se zjistilo ze je to 16ti lety chlapec a rodina pak musela prodat barak, ale stejne nemela na ty miliony co po nem ty spolecnosti u soudu vysoudili.
No jo, jenže to určitě bylo v emérice.

Jenda

Re: Hosting pro warez - v jake zemi?
« Odpověď #26 kdy: 25. 07. 2011, 13:39:06 »
Ad ta sajta, to bylo asi tohle:

http://zpravy.idnes.cz/student-daval-na-web-odkazy-na-stazeni-filmu-hrozi-mu-vezeni-pl5-/krimi.aspx?c=A110621_171113_liberec-zpravy_alh

Nicméně já chci opravdu stránky o zabezpečení - což mi kurvy smázli!!! Naštěstí jen smázli.
A kde ti to smázli? Nějaký sdílený webhosting? V ČR?