Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« kdy: 20. 08. 2024, 21:26:02 »
Pre tych, ktori pracujete na 100% HO a mate doma rodinu (male deti), manzelku na materskej, ako fungujete? Mate nastavene nejake mantinely? Vyrusuju vas pocas prace?
Ja mam v dome vyhradenu pracovnu pre seba. Mne sa stava, ze manzelka pride, ci postrazim syna nachvilu, alebo ci mozem ist spravit nieco. Akoze niekedy mi to neprekaza, ale ked mam nieco rozrobene a premyslam nad niecim a do pracovne mi niekto pride uz tretikrat po sebe, tak ma to dokaze poriadne vytocit. A potom je ohen na streche.


Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #1 kdy: 20. 08. 2024, 22:01:55 »
Tohle mají všechny vrozené a jen ty nejsilnější to v sobě umi popřít (je jich tak 8 na celém světě). Když je chlap doma, tak je potřeba ho zaměstnat a využít toho, ze tam je - nezávisle na tom co dělá, nebo jestli byl před tím venku v lomu 12 hodin roztloukat kameni…

Doma jsi něco jako vysavač, hadr na podlahu, v lepším případě mixer…

Mlocik97

  • *****
  • 889
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #2 kdy: 20. 08. 2024, 22:28:06 »
Keďže bývam sám v byte tak jediný problém s vyrušovaním je z dôvodu že pracovňa ma zdieľanú stenu so susedkou. Bežne pracujem pri hudbe pri ktorej sa viem sústrediť a zároveň to prekrýva ostatné ruchy. Ale zas keď som v dome u rodičov, tak mi zvykne vtrhnúť do izby mamka, vtedy len zamávam rukou "heš" gesto a vie že nemá vyrušovať. Až budem mať rodinu a deti, bude to zrejme iné ale pripravým sa na to. Navyše v kancelárii je tých vyrušení omnoho viac.

alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #3 kdy: 21. 08. 2024, 04:17:49 »
kolega chodi do kanclu i kdyz nemusi, jen aby mel klid na praci.

tak se tam zamkni a za rodinou jdi jen o prestavkach.

XX125

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #4 kdy: 21. 08. 2024, 07:50:44 »
To si musíš vyhodnotit, jestli jsi ty i tvoje rodina dostatečně vyspělí na HO. Vlastní pokoj/kancelář je základ. Následně musí fungovat zcela jasná pravidla (např. pracovní hodiny), kdy nemohou vyrušovat.
Pokud nejste schopni se domluvit a následně dodržovat ani tato základní pravidla, HO není pro tebe vhodný.


Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2024, 08:37:33 »
Zkoušel jsem mít kancelář v jiném patře budovy (činžák), ale to stejně nefungovalo, protože rodina vyrušovala několikrát za den.

Dokonvergoval jsem k vlastní kanceláři několik ulic od mého bydliště. Ano, stojí to raketu, ale s dětmi to jinak nešlo.

Jedeme 100% remote ještě z doby před covidem a z toho, co mám vypozorováno, tak single lidi mají dobrý konzistentní výkon. Když si pořídí partnera, který je také doma, tak se to trochu rozkolísá. Když do toho vlítnou děti, tak je to velmi často utrpení pro všechny a na výkonu je to hodně znát.

Naštěstí jsme malá firma, takže se to dá celkem jednoduše ukočírovat, ale nedokážu si představit, že bychom to dělali, kdyby nás tu bylo třeba 100, kdy ještě bude mít každý individuální pozici.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #6 kdy: 21. 08. 2024, 08:50:24 »
Pochopitelne rodinny dum (idealne s "vejminkem") je lepsi nez sebevetsi byt. Prisnost na sebe i vsechny okolo je jedina moznost. Idealne zenskou co chodi pravidelne kazdy den do prace na ranni.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #7 kdy: 21. 08. 2024, 09:02:14 »
Idealne zenskou co chodi pravidelne kazdy den do prace na ranni.

A večer někam na vedlejšák.  8)

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #8 kdy: 21. 08. 2024, 09:21:44 »
chodíval jsem do sdílených kanceláří, doma se pracovat nedá, pro duševní klid je dobré být schopný oddělit práci a osobní život, to se dá blbě, děti a rodina ruší příliš a je to těžké i pro ně, když tam jsi a nemohu na tebe mluvit.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #9 kdy: 21. 08. 2024, 09:36:31 »
Pre tych, ktori pracujete na 100% HO a mate doma rodinu (male deti), manzelku na materskej, ako fungujete? Mate nastavene nejake mantinely? Vyrusuju vas pocas prace?
Ja mam v dome vyhradenu pracovnu pre seba. Mne sa stava, ze manzelka pride, ci postrazim syna nachvilu, alebo ci mozem ist spravit nieco. Akoze niekedy mi to neprekaza, ale ked mam nieco rozrobene a premyslam nad niecim a do pracovne mi niekto pride uz tretikrat po sebe, tak ma to dokaze poriadne vytocit. A potom je ohen na streche.

Měl jsem to úúúplně stejně. Nepomohlo vysvětlení, ani opakovaný, nepomohlo bejt už nepříjemnej, tak jsem začal chodit normálně do kanclu. A měl jsem klid. Pro sebe to považuju za největší zaměstnaneckej benefit.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #10 kdy: 21. 08. 2024, 09:53:31 »
Tak přesně takové problémy jsem vyřešil tak, že jsem si pořídil dvě kočky místo dětí.
Pracovat chodím ven, když se mi chce, a rád se vracím domů... když se mi chce.


Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #11 kdy: 21. 08. 2024, 10:22:24 »
Jo a jeste jsem si vzpomnel na jednu vec kterou jsem vyzkousel az letos a je super: anc sluchatka
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #12 kdy: 21. 08. 2024, 10:28:41 »
Já dělám na HO a mám děti a nemám s tím problém v bytě. Základ je:

  - mít office (pokoj jen tvůj)
  - mít plán. Pokud jsou veci, co mě budou rušit (např. dojde nákup, musím pohlídat děti, atd...) tak o tom chci vědět dopředu
  - pokud děti ruší, tak se zamknu a dám si sluchátka
  - pravidelné meetingy dávám zase já vědět, abych měl zaručený 100% klid

Je potřeba komunikace a vysvětlit tvojí ženě, co ti vadí, atd... Na druhou stranu nemám problém s tím pomoct, když vidím že je žena vyčerpaná, atd... Děti dokážou hodně vyčerpat.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #13 kdy: 21. 08. 2024, 10:45:59 »
kolega chodi do kanclu i kdyz nemusi, jen aby mel klid na praci.
tak se tam zamkni a za rodinou jdi jen o prestavkach.

To opravdu nestačí. Proto chodí kolega do té kanceláře.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #14 kdy: 21. 08. 2024, 10:46:51 »
Tak přesně takové problémy jsem vyřešil tak, že jsem si pořídil dvě kočky místo dětí.
Pracovat chodím ven, když se mi chce, a rád se vracím domů... když se mi chce.

Jestli stavíte kočky a děti na stejnou úroveň, je víc než dobře, že jste si pořídil raději ty kočky...  ::)