Oplatí sa repasovaný notebook?

Re:Oplatí sa repasovaný notebook?
« Odpověď #15 kdy: Dnes v 09:27:02 »
Za mě repasované notebooky určitě ano - přinejmenším pokud se jedná o Thinkpady a podobné "pracovní" stroje. Ty se typicky vyřazují po 3 letech, takže toho zase až tak moc nenaběhaly, ale kvalitativně by měly být vzhledem ke svému zaměření a využití poměrně vysoko. Jak již bylo zmíněno, při výběru pozor na připájenou paměť, pokud by bylo třeba ji rozšířit - i v budoucnu.

Osobně bych šel jen a pouze do Lenova (jakkoliv mě ani trochu netěší, že je de facto čínské), mám s ním dlouhodobě převážně dobré zkušenosti. Volil bych "střední cestu", tj. ne ultra přenosné stroje, ale ani pracovní stanice, nejlépe se osvědčily 15" notebooky jako kompromis přenosnosti, rozumně velkého displeje na dlouhodobější práci a chlazení. Navíc mají Thinkpady vynikající klávesnice (přinejmenším mezi notebooky) - a to jak hmatovou odezvou, tak rozložením. Pozor, neplatí to ale pro všechny notebooky od Lenova (např. IdeaPad). A taky mají trackpoint (ovšem člověk ho buď miluje, nebo nenávidí :).

Co se týká Dellů, za mě nejsou nic moc, podle pár kousků, které jsem kolem sebe viděl - ačkoliv přiznávám, že to možná nebyl úplně reprezentativní vzorek.


Re:Oplatí sa repasovaný notebook?
« Odpověď #16 kdy: Dnes v 10:06:21 »
My jsme ve firmách i rodinách dlouhodobě na Dellu, takže zůstáváme u nich, protože v "mojí" firmě máme geograficky přiděleného vlastního technika, takže když už je potřeba něco opravit, vezmu bolavou mašinu do práce, domluvím s ním termín, a u kafe nám opraví co je třeba, a protože je toho vždycky víc, má to obvykle tak na půl dne.
Ale co se týče řešení mašin samotných, v podstatě už jsem opustil všechny řady kromě Latitude 2-in-1, protože všichni občas využijeme tabletový režim.
A zrovna nedávno jsem zase pár kousků dokupoval, a všechno to byly právě Latitudy 2-in-1, modely 7390 a 7490 s i5kou a m.2 SATA SSD. Výkonově to víc než stačí, aby se pustil větrák už se musí fakt dít velký věci, mechanicky je to rozbitné jen s maximálním nasazením, lehké, baterka i v repasech 4h+, portů habakuk, klávesnice i displeje patří k tomu fakt lepšímu, a cena je taková, že když to spadne pod vlak, nikoho to nebolí.
« Poslední změna: Dnes v 10:09:02 od Marek Staněk »

Re:Oplatí sa repasovaný notebook?
« Odpověď #17 kdy: Dnes v 10:33:42 »
700 EUR je už dosť veľa za repasovaný notebook. Dá sa kúpiť napríklad 14" Dell Latitude s 16GB RAM, 500 GB NVMe diskom, Core i5-8250U a Win11 za menej ako polovicu aj s ročnou zárukou. Rozdiel medzi 8 a 12 generáciou Intel core procesorov je dosť malý. Na Excel určite bude stačiť.

https://www.levnapc.cz/dell-latitude-7490-7.html

mhepp

  • ***
  • 156
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Oplatí sa repasovaný notebook?
« Odpověď #18 kdy: Dnes v 11:17:54 »
Moje osobní zkušenost s repasem je velmi dobrá. Najdi firmu, která dává dvouletou záruku a máš to jak na nový.

V mém okolí se mne ptala spousta lidí na doporučení notebooku. Všem jsem vybral repas se zárukou, někteří vzali repas, jiní si raději koupili nový v podobné cenové relaci.

Repasy jsem doporučoval vždy z vyšší kategorie - Elitebooky, Thinkpady a podobně. Všechny repasy jsou stále v provozu, mnohdy i více než pět let. Žádný nový notebook za srovnatelné peníze nepřežil více jak tři roky od koupě.

Reklamaci jsem řešil jedinou - můj repas měl špatnou baterku. Poslal jsem e-mail s fotkou baterky a za týden si vyzvedl na prodejně novou.

Ale vše závisí na užití. Na kancelářskou práci v pohodě, lečí vývoj taky dobrý. Jen ten nejstarší repas se občas zadýchává - má cca 10 let.