Nikoliv. Běžná trubka jako Jan se koukne do Pravidel českého pravopisu. Kde mu i vysvětlí, proč se to nepovažuje za chybné. Inu, pro hlupáka všichni hloupí, že, Milane...
To je přesně ono. Běžná trubka jako Jan se koukne do PČP, aniž by jí došlo, že tohle není o pravopisu, ale logice. Docela už věřím tomu, že jiná dementní trubka by tu přišla obhajovat, že věta "zítra jsem vařil železo v borovicové ploutvi" není pitomost, protože z hlediska pravidel českého pravopisu k ní nejsou námitky.
Je normální, že lidé s nižším IQ nevidí logiku v příkladech, jež lidé s vyšším IQ dovedou vyřešit. Toto je podobný případ.
Mimochodem nejde jen o češtinu. Jak už tu bylo zmíněno, "LCD display" či "FET transistor" jsou běžná spojení i v angličtině a jiných jazycích, stejně jako "operační systém MS-DOS", "programovací jazyk COBOL", "reaktor typu VVER", "norma ČSN" atd. Jedná se o ustálené zkratky, jež tvoří název konkrétní technologie nebo věci, kdy redundantní použití podstatných zkratkotvorných slov není chybou, zejména jde-li o zdůraznění kategorie dané věci, upřesnění či kvůli skloňování. "Učebnice jazyka COBO", "referenční příručka k operačnímu systému MS-D" jsou zkrátka nesmysly, stejně jako "triangulační síť JK" či "norma ČS" – co to má být? Nějaký blíže nespecifikovaný úzus zaběhlý v Československu? "Síť JK"? Co to je?
Ne! Jde o konkrétní systém norem, který nese označení "ČSN", o konkrétní trigonometrickou síť, jež nese označení "JTSK", o konkrétní technologii, která nese označení "FET" atd.
Ale vždycky se najdou nějací íkváci, kteří v tom viděj nějaký nepřekonatelný problém a připadá jim logičtější a srozumitelnější do tabulky vyplnit něco ve stylu "typ paměti: SDRA", "typ displeje: LC", "zdroj světla: ED".