Systém pro tablet GoClever Terra 70 L

Systém pro tablet GoClever Terra 70 L
« kdy: 15. 06. 2024, 21:31:39 »
Zdravím. Poradí mi prosím někdo jak a jakou distribuci Android/Linux/jiný OS nahrát na
starý tablet GOCLEVER TERRA 70 L + klávesnice Android 4.1 Jelly Bean
(tech. specifikace zde: https://www.mall.cz/tablety-uhlopricka/goclever-terra-70-l-klavesnice )

Nefunguje aktualizace, a tím pádem play.google.com a https, instalovat lze jen něco přes USB

P.S. Nechci vyhazovat techniku co by se dala ještě použít, když po hw stránce funguje.


Re:Systém pro tablet GoClever Terra 70 L
« Odpověď #1 kdy: 17. 06. 2024, 08:19:35 »
Tenhle tablet, a podobný levný šunty, musel stát za hovno už když byl novej.

Má to 512MB RAM, na co si myslíš, že to bude v dnešní době použitelný? Tohle je dobrý leda tak jako digitální fotorámeček, a na to nepotřebuješ novější OS.

Re:Systém pro tablet GoClever Terra 70 L
« Odpověď #2 kdy: 17. 06. 2024, 08:33:39 »
nieco podobne mam a tiez to chcem pouzit ako fotoramcek. Lenze uz aj nejaku tu primitivu apku na ten fotoramcek je problem tam dostat. A naprogramovat si vlastnu je problem, lebo potrebujes stare android studio, sdk, ktore sa ale odmieta nainstalovat na novy system.

Re:Systém pro tablet GoClever Terra 70 L
« Odpověď #3 kdy: 17. 06. 2024, 10:02:14 »
Zapátrat někde v hlubínách internetu a nějakou starou apku najít, třeba v alternativních obchodech, nebo třeba F-Droid.

Otázkou je, jestli se zde nehledá zbytečné využití pro odpad, protože kdo potřebuje fotorámeček? Leda to rychle darovat třeba babičce, jako danajský dar. Bude to svítit, budeto to žrát elektřinu, zabírat zásuvku, povede k tomu kabel, jednou tomu umře baterie, bude se na to někde prášit a zabírat to místo, a navíc je to zvýšené požární riziko.

Dal bych to na Aukro od koruny, nebo za odvoz, a měl bych klidné spaní, že jsem to nevyhodil, a ještě jsem ušetřil fůru času, kterou mohu využít k něčemu prospěšnějšímu, co mě baví.

Karmelos

  • *****
  • 1 025
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Systém pro tablet GoClever Terra 70 L
« Odpověď #4 kdy: 17. 06. 2024, 10:51:45 »
Jako, sám jsem s podobným šrotem strávil strávil desítky, možná stovky hodin nahráváním alternativních systémů a následným laděním, aby to vůbec nějak chodilo. Smyslu to moc nakonec nikdy nemělo.

Tady bych kromě vyhození a pořízení něčeho moderního doporučil to rozebrat, zjistit jak je připojené LCD a zkusit k tomu najít nějaký  driver s   HDMI vstupem a použít to třeba s raspberry.
Gréta je nejlepší.


Jen Kings

  • ***
  • 101
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Systém pro tablet GoClever Terra 70 L
« Odpověď #5 kdy: 17. 06. 2024, 11:08:26 »
Taky mám podobný nepoužitelný krám doma, chtěl jsem to zprovoznit prckovi, abych tam stáhl alespoň nějaké jednoduché logické nebo výukové hry alespoň přes sideloading appek, ale ten tablet je neuvěřitelně zasekaný i s čistým systémem po factory resetu. Prakticky nelze otevřít ani menu, bez toho aby ti zešedivěly vlasy na hlavě...

Nakonec jsem to vzdal, tablet hodil do popelnice a malej bude muset nějaký ten rok počkat a vydělat si na vlastní :D

Re:Systém pro tablet GoClever Terra 70 L
« Odpověď #6 kdy: 17. 06. 2024, 11:17:22 »
Mozno pomoze toto. Nejake jednorazove skompilovanie ako tak aktualneho Linuxu. POmerne priamociari navod, ale ako spominaju predrecnici, pomale to bude.
https://www.youtube.com/watch?v=asHGXjR6dJE