Na netbooku zlobí klávesnice v Linuxu i Windows

lucie

Na netbooku zlobí klávesnice v Linuxu i Windows
« kdy: 22. 04. 2010, 12:05:45 »
Ahoj,
potrebovala bych nutne poradit,na netbooku MSI WIND U100 mam nainstalovany linux ubunu 9.10 se kterym tedy nejsem moc spokojena,tak bych chtela dostat do booku windowsy,nebo cokoliv jineho co mi pojede tak jak ma,problem je v tom,ze si vytvorim bootovaci fleshku s windows XP,instalace se mi rozjede,ale az se dostanu do faze,kdy mam neco udelat pomoci jine klavesnice nez ENTER,tak nic nefunguje,ani externi klavesnice,jen to pise same vlnovky a ctverecky,sipky vubec nereaguji....taktez mi do dela pri instalaci win7 a jinych linuxu..Bylo mi doporuceno nejak zapasovat ovladace na mis do instalace windowsu,ale nikdo uz mi nepovi jak a ktere.
moc dekuju za jakoukoliv uzitecnou radu :)
« Poslední změna: 22. 04. 2010, 12:09:33 od Petr Krčmář »


Re: Na netbooku zlobí klávesnice v Linuxu i Windows
« Odpověď #1 kdy: 23. 04. 2010, 14:06:01 »
Ja bych doporucil skontrolovt HardWare a to tak, ze vlezes do BIOSu a podivas se jestli ti tam klavencice funguje tak jak ma. Pokud ne, tak mas porouchanou klavesnici a zadne ovladace ti nepomuzou :(

PCnity

  • *****
  • 691
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Na netbooku zlobí klávesnice v Linuxu i Windows
« Odpověď #2 kdy: 23. 04. 2010, 18:05:52 »
Ja by som zase neodporucal davat Windows.
Pravdepodobne bude problem medzi obrazovkou s stolickou, inak by sa tam ani to Ubuntu asi nedostalo.
Slecna nepopisuje ze by prave v Ubuntu klavesnica nefungovala, len jej asi vadi ze je o trosku ine ako windows, ze...

lucie

Re: Na netbooku zlobí klávesnice v Linuxu i Windows
« Odpověď #3 kdy: 23. 04. 2010, 18:49:31 »
tak v biosu mi klavesnice jede jak ma..a co se tyce ze by byl problem na me strane,krome me to melo v rukou par lidi kteri tvrdili ze to nebude problem predelat,a linuxy tam mam porad bo si s tim nevi nikdo rady,takze bych to na problem mezi obrazovkou a stolickou fakt nevidela :) a mas pravdu,s linuxem poradne neumim a uz me vytaci ze mi nic nejede tak jak ma,proste to neni nic pro me..

PCnity

  • *****
  • 691
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Na netbooku zlobí klávesnice v Linuxu i Windows
« Odpověď #4 kdy: 23. 04. 2010, 18:54:17 »
Aj ked offtopic, ale neda mi to. Asi kazdeho GNU/Linux na zaciatku vytaca... NIC NEJDE AKO MA... Vsetko je inac... Ani len "disky to nema"... A tak dalej.

Proste je to ina architektura a hlavne nezvyk uzivatelov. Po cca roku pouzivania je to vsak zrazu opacne :) A presne o tom to je. Raz sa premoct a zacat pouzivat. Kazdy sa raz s pocitacom musel naucit robit a teito nadherne chvile beznadeje proste treba zazit znova.

MSI Wind som drzal v ruke a od jeho majitela [Gentoo] som nepocul jediny problem tikajuci sa klavesnice. Cize stale si myslim ze problem bude instalacnom mediu toho Windowsu.


Re: Na netbooku zlobí klávesnice v Linuxu i Windows
« Odpověď #5 kdy: 23. 04. 2010, 20:40:22 »
PCnity ona chce poradit, nie prehovarat na system ku ktoremu aj tak casom pride...

Zkus EC reset. Vypnout pridrzenim power tlacitka na cca 4 vteriny, vytahnout z napajeni, vybrat baterku a nechat odlezet na 5 minut. Slozit a zapnout.

Juraj

Re: Na netbooku zlobí klávesnice v Linuxu i Windows
« Odpověď #6 kdy: 23. 04. 2010, 22:37:39 »
Mam tiez Wind U100 a po zapnuti obcas (raz za mesiac) tiez nefunguje klavesnica. Staci vypnut/zapnut a ide. Takze to bude asi vyrobna chyba.

Mam zasifrovany hdd truecryptom, co je vyhoda lebo to zistim este pred startom OS ze mi nejde klavesnica :)