Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů

Ahoj

najde se tu někdo z firmy realizující dopravní kamerové systémy - zejména s ohledem na kontrolu dodržování rychlosti v obci. Případně stačí kontakt.

Díky

Pavel Stěhule
« Poslední změna: 27. 01. 2024, 13:50:04 od Petr Krčmář »


Re:kontakt na člověka, firmu realizující dopravní kamerové systémy
« Odpověď #1 kdy: 27. 01. 2024, 12:08:59 »
Proč ho potřebuješ?
Chceš získat nějaké moudro, a nebo u nich pracovat?

Re:kontakt na člověka, firmu realizující dopravní kamerové systémy
« Odpověď #2 kdy: 27. 01. 2024, 12:29:59 »
Proč ho potřebuješ?
Chceš získat nějaké moudro, a nebo u nich pracovat?

Potřebuji získat nějaké moudro.

Re:kontakt na člověka, firmu realizující dopravní kamerové systémy
« Odpověď #3 kdy: 27. 01. 2024, 12:45:56 »
Proč ho potřebuješ?
Chceš získat nějaké moudro, a nebo u nich pracovat?

Potřebuji získat nějaké moudro.

Jsem z malé vesnice, kterou prochází relativně málo frekventovaná (a kvalitní silnice). Bohužel tu silnici mám půl metru od domu - je to 130 let starý dům, který tehdy postavili u silnice (ale byl jiný provoz). Mezi 7-8:30 tu je intenzivní provoz. Většina řidičů dodržuje 50, ale najdou se čů..., kteří ty co jedou 50 musí předjet (a občas ani nepředjíždí a jedou 90). Jsem zhruba v polovině 150m úseku mezi 2 zatáčkami o 90%, takže akorát v místě mého domu jedou na plný plyn, a to je o život. Řešil jsem to s policií, přijeli pokrčili rameny, že by tu museli stát furt, a 2 roky se nic neděje. Mám podepsanou petici od místních, bo nechcem čekat až tu někoho zabijí - což se stalo v okolní vesnici, a pak se věci posunuly dopředu. Mrtvá zvířata nepočítám. Potřebuji se dostat do obrazu, jaké jsou možnosti, ceny, řešení aby mi dopraváci nevěšeli bulíky na nos. Od nich je to nejjednodušší nechat vyšumět, ale já v tom žiju, a nechci to nechat vyšumět a nechci se bát, že nějaký čů.. mi tady zabije někoho blízkého.

Re:kontakt na člověka, firmu realizující dopravní kamerové systémy
« Odpověď #4 kdy: 27. 01. 2024, 13:43:42 »
To co popisujes by mel resit starosta obce a ten muze zavolat do nejake obce, kde to uz resili.


Buldr

  • ***
  • 141
    • Zobrazit profil
Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #5 kdy: 27. 01. 2024, 14:29:21 »
Obávám se, že na úrovni jednotlivce, nebo skupiny občanů, řešení nenajdeš. Připrav se na neskutečný boj s ÚOOÚ a nemá smysl nadávat PČR, protože oni s tím nic nezmůžou.

Bez povolení nesmíš umístit ani kameru na vlastní pozemek, která bude zabírat část veřejného prostoru za účelem identifikace cyklistů, kteří Ti neustále ničí bránu (přehrazení), zámky a dělají si z tvého soukromého pozemku (les) svou trialovou trať. Kdyby ta kamera zabírala výlučně tvůj soukromý pozemek, tedy zorné pole posunout metr za bránu, tak je Ti to jako důkaz sice k prdu, ale zase nepodléháš povinné registraci, jen máš povinnost vést záznamy o činnosti. Ve finále, když rozbíječe načapáš, tak začne maraton úředního zkoumání i jiné důležité činnost a nechtěj vědět, jak flexibilní je výklad „nepřiměřeně zabírání veřejného prostoru“. Nad tím zůstává rozum stát.

Musí to udělat obec, která musí vyřídit veškeré povolení a nebude jich málo, od ochrany osobních údajů, plynařů, vodáků, plánování … protože tam, kam chceš postavit zabetonovaný sloup může něco vést a vyjadřovat se k tomu budou muset i silničáři. Není problém koupit sloup, vykopat díru a celé zařízení si postavit – existují součástky i SW, ale bez všech těch razítek to nebude k ničemu. Vysmějí se Ti a ještě budeš úředně popotahován.

Zkus kontaktovat třeba Hikvision, třeba Ti pomohou.
Carpe diem

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #6 kdy: 27. 01. 2024, 15:49:00 »
Obce Medonosy na trase Mělník-Dubá - https://www.obecmedonosy.cz
Před lety nainstalovali měřený úsek a funguje asi dodnes.
Ať tvůj starosta zavolá do Medonos, třeba poradí.

Pokud nebudete chtít primárně kasírovat, tak i značku Měřený úsek, tu v Medonosech nedali.

M.
« Poslední změna: 27. 01. 2024, 15:53:06 od michaelscz »

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #7 kdy: 27. 01. 2024, 16:28:36 »
Musí řešit vedení obce s vlastníkem komunikace, policií, atp. Je možné, že cesta není obecní, ale krajská. Pro zpomalení provozu se používají kromě měřičů rychlosti i třeba různé ostrůvky se zúžením na vjezdu/výjezdu z obce, které donutí řidiče zpomalit.  Zúžení silnice obecně pomáhá sníží rychlost, jako to dělají například v holandsku. Pro obec jsou to roky plánování a milionové náklady.

Volně pobíhající domácí zvířata na silnici nepatří, to je (ne)zodpovědnost majitele. Jsem taky na vesnici, a kočku bych venku určitě pobíhat nechal, protože aby ji srazilo auto tak nemusí jeť ani těch 50km/h. Kočky chodí i několik km od domu, takže silnice ani nemusí být za domem.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #8 kdy: 27. 01. 2024, 16:44:00 »
Musí řešit vedení obce s vlastníkem komunikace, policií, atp. Je možné, že cesta není obecní, ale krajská. Pro zpomalení provozu se používají kromě měřičů rychlosti i třeba různé ostrůvky se zúžením na vjezdu/výjezdu z obce, které donutí řidiče zpomalit.  Zúžení silnice obecně pomáhá sníží rychlost, jako to dělají například v holandsku. Pro obec jsou to roky plánování a milionové náklady.

Volně pobíhající domácí zvířata na silnici nepatří, to je (ne)zodpovědnost majitele. Jsem taky na vesnici, a kočku bych venku určitě pobíhat nechal, protože aby ji srazilo auto tak nemusí jeť ani těch 50km/h. Kočky chodí i několik km od domu, takže silnice ani nemusí být za domem.

Počítám s tím, že to nebude hned, a že to bude boj na 5-15 let. Není to problém jen s kočkama, ale i s dětma. Rozhodně nechceme skončit na tom, že se budeme bát pustit děti ven. Byl bych radši za 40 nebo 30tku, ale bohatě by mi stačilo, aby se dodržovala 50tka. Zase na druhou stranu, proč bych se měl nechat terorizovat bezmozkama, který neumí sundat nohu z plynu. V polovičce cesty (v obci) z obou stran domy jsou zatáčky, a hov... tam předjíždí.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #9 kdy: 27. 01. 2024, 17:49:17 »
Musí řešit vedení obce s vlastníkem komunikace, policií, atp. Je možné, že cesta není obecní, ale krajská. Pro zpomalení provozu se používají kromě měřičů rychlosti i třeba různé ostrůvky se zúžením na vjezdu/výjezdu z obce, které donutí řidiče zpomalit.  Zúžení silnice obecně pomáhá sníží rychlost, jako to dělají například v holandsku. Pro obec jsou to roky plánování a milionové náklady.

Volně pobíhající domácí zvířata na silnici nepatří, to je (ne)zodpovědnost majitele. Jsem taky na vesnici, a kočku bych venku určitě pobíhat nechal, protože aby ji srazilo auto tak nemusí jeť ani těch 50km/h. Kočky chodí i několik km od domu, takže silnice ani nemusí být za domem.

Počítám s tím, že to nebude hned, a že to bude boj na 5-15 let. Není to problém jen s kočkama, ale i s dětma. Rozhodně nechceme skončit na tom, že se budeme bát pustit děti ven. Byl bych radši za 40 nebo 30tku, ale bohatě by mi stačilo, aby se dodržovala 50tka. Zase na druhou stranu, proč bych se měl nechat terorizovat bezmozkama, který neumí sundat nohu z plynu. V polovičce cesty (v obci) z obou stran domy jsou zatáčky, a hov... tam předjíždí.

Nicméně teď hledám kontakt na někoho, kdo má dělá kamerové systémy. Vůbec neplánuji, že bych si kameru montoval načerno, a nejsem naivka, že bych písknul, a obec kamery nainstalovala. Potřebuji získat přehled.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #10 kdy: 27. 01. 2024, 18:30:58 »
https://www.tssgroup.sk/

Toto riešia aj špeciálne pre obce

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #11 kdy: 27. 01. 2024, 19:11:41 »
Pro jednotlivce nerealizivatelne a obsurdni o tom vubec uvazovat. Ale nic nebrani dohodnout se se sousedy a nainstalovat znacky a atrapy kamer na svuj pozemek.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #12 kdy: 28. 01. 2024, 02:18:40 »
Jsi naivní a vůbec to nechápeš.

Ty toto vůbec nesmíš řešit, s tebou se nikdo nebude vůbec bavit! Maximálně ti vyúčtují placenou konzultaci, ale nechápu na co?!
Prostě toto je záležitost pouze a jedině obce a musí to projít nějakým procesním kolečkem (razítky), pak sehnat peníze atd. Ale tady vůbec nejde o to jestli a nebo kdy se to zrealizuje, ale o to že první podnět musí dát vlastník komunikace a/nebo obec. A obec je zastoupená starostou, a starosta může řešit pouze to co se odhlasuje.
Maximálně můžeš vzhledem k debilní době začít protestovat v zájmu těch šílených studentů (ekologických fanatiků) co se lepí k silnici. Pak se dostaneš na 15 minut do televize a možná si tam můžeš postěžovat že starosta je ignorant. Ale to je asi tak všechno, a spíš to zhorší tvé vztahy v obci. Dej ale bacha aby tě nikdo na silnici nepřejel! Ale i na to budeš muset nejspíše mít povolení! Jinak na tebe přijedou policajti.

Podle mě ale vůbec nepočítej s tím, že by se v obci snižovala rychlost pod 50kmh, ta je dána plno zákony, a jakékoliv snížení znamená mnohem více byrokracie, a ve výsledku se spíše a dříve udělá obchvat obce.

Re:Kontakt na realizátora dopravních kamerových systémů
« Odpověď #13 kdy: 28. 01. 2024, 06:28:48 »
Jsi naivní a vůbec to nechápeš.

Podle mě ale vůbec nepočítej s tím, že by se v obci snižovala rychlost pod 50kmh, ta je dána plno zákony, a jakékoliv snížení znamená mnohem více byrokracie, a ve výsledku se spíše a dříve udělá obchvat obce.

Díky za radu, že mám být pasivní, apatický, slepý, neaktivní a se vším smířený. Dopravní řešení se dějí, jsou občas tu a tam vidět - bohužel dost často, až když dojde k nějaké tragédii. Ale je vidět, že to jde. U nás by byl pokrok už jen když se tu bude dodržovat zákonem daná rychlost v obci. Chci aby se dodržoval zákon, a chci se k tomu dostat zákonnou cestou. Že to bude znamenat byrokracii, pro někoho práci navíc a pro mne fakt, že budu muset nasírat a otravovat některé lidi je jasné. Bez toho to tady v Čechách nejde. Bohužel v tomhle nejsme Západ, ale Východ.