Prodám Canon Powershot A720 IS

Kada

Prodám Canon Powershot A720 IS
« kdy: 02. 08. 2024, 13:19:47 »
Prodám Canon Powershot A720 IS + příslušenství (obal, "stativ", originální SD karta 16MB)

Specifikace: https://www.megapixel.cz/canon-powershot-a720-is#section-parameters

Je podporovan CHDK: https://chdk.fandom.com/wiki/A720IS

Něco nabídněte, leží mi tu už léta, ceny k videni zde, Ideálně osobní předání v Brně.


Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2024, 12:20:38 »
Čím je toto zařízení tak specifické, že nepatří do červeného kontejneru, rozuměj na Aukro od koruny? Uniká mi něco?

Toto není tradiční rýpání.

Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2024, 13:43:33 »
Tyhle kompakty se už moc nevyrábí a navíc tohle má CCD snímač. Je to asi jako s vinylem. Není to praktické, obrazová kvalita horší než z mobilu, ale někteří na to nedají dopustit a fotografii těmito stroječky si užívají. Z toho důvodu v posledních letech jde cena těchto přístrojů nahoru.

Jen Kings

  • ***
  • 101
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2024, 14:13:29 »
No, jako sběratel veškerého funkčního elektro-harampádí mám doma ve "sbírce" i asi 10 kompaktů.. Včetně Olympusů nebo Fujifilmů. Když na to tak teď koukám, tak je možná taky zkusím někde vystavit :)


Jinak souhlasm, že dneska je to podle mně fakt mrtvola. Na focení v 85% procentech případů už udělá mobil lepší fotku než sebelepší kompakt. Jediná výjimka je to, když se nemůžu k focenému objektu přiblížit na správnou úrověň, aby to chytil jeden z těch X laděných objektivů co jsou a zádech dnešních mobilů a musel bych použít ten "zoom", který vlastně není zoom, ale jen výřez z obrázku...

Kdo chce fotit snídaně a špeky na pláži, tomu stačí mobil a kdo chce fotit fotky co nejsou jen na fejzbůkový temelín, či co teď zrovna frčí, ten použije zrcadlo, nebo pokud chce být extra progresivní a investovat, tak bezzrcadlo :)


//EDIT: pardon za OT. Nějak jsem se rozvášnil. Jestli to bude překážet, tak mně mázněte. Já když už vyplodím tolik textu najednou, tak ho mazat sám nechci :)

Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2024, 14:34:38 »
Na focení v 85% procentech případů už udělá mobil lepší fotku než sebelepší kompakt.

Tak to tedy opravdu hodně záleží jaký mobil a jaký kompakt. Když vezmu obvyklou nižší střední třídu smartphonů a nějaký Sony RX100 (což fakt nebyla žádná extratřída), v kresbě ani optice to tedy lepší fakt nebude. Prostě proto, že velikosti čoček i snímačů jsou pořád dost jinde. O plastových čočkách v některých levnějších smartphonech ani nemluvě. (Jak je na tom vyšší třída smartphonů netuším.) Smartphony toho dnes velkou část dohánějí postprodukcí a napálenými megapixely. Ano, pro takové to domácí focení je to skutečně jedno, ale technicky vzato ještě fakt ne. Ono ne všude si chcete brát velkou (bez)zrcadlovku.
« Poslední změna: 05. 08. 2024, 14:39:29 od Martin Poljak »


Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #5 kdy: 06. 08. 2024, 10:34:35 »
Domnívám se, že pointa tohohle foťáku je někde jinde - jak prodejce zmiňuje, je podporován v Canon Hack Development Kit, takže se s ním dá docela řádit:

  • Shooting in RAW / DNG (Fast SD card is beneficial)
  • Live histogram
  • Zebra mode
  • Shutter speeds from 1/40.000 to 64 seconds
  • Scripting interface (uBasic & LUA)
  • Games (sokoban & reversi)
  • Bracketing
  • Timelapse Videos over weeks or months with external power supplies & eye-fi wireless sd cards
  • Motion detection with response times of just 60ms or less

Škoda, že na tohle nemám čas, protože svého času - když ještě lidi necvakali mobilama a snažili se z kompaktů dostat co nejvíc, bylo CHDK pojmem...

Karmelos

  • *****
  • 1 025
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #6 kdy: 06. 08. 2024, 12:53:22 »
No, jako sběratel veškerého funkčního elektro-harampádí mám doma ve "sbírce" i asi 10 kompaktů.. Včetně Olympusů nebo Fujifilmů. Když na to tak teď koukám, tak je možná taky zkusím někde vystavit :)


Jinak souhlasm, že dneska je to podle mně fakt mrtvola. Na focení v 85% procentech případů už udělá mobil lepší fotku než sebelepší kompakt. Jediná výjimka je to, když se nemůžu k focenému objektu přiblížit na správnou úrověň, aby to chytil jeden z těch X laděných objektivů co jsou a zádech dnešních mobilů a musel bych použít ten "zoom", který vlastně není zoom, ale jen výřez z obrázku...

Kdo chce fotit snídaně a špeky na pláži, tomu stačí mobil a kdo chce fotit fotky co nejsou jen na fejzbůkový temelín, či co teď zrovna frčí, ten použije zrcadlo, nebo pokud chce být extra progresivní a investovat, tak bezzrcadlo :)


//EDIT: pardon za OT. Nějak jsem se rozvášnil. Jestli to bude překážet, tak mně mázněte. Já když už vyplodím tolik textu najednou, tak ho mazat sám nechci :)
Zrcadlovky jsou imho dneska mrtvola.  99% lidí stačí mobil a dneska umí udělat "dobrou" (=líbivou) fotku téměř každý. A ty lepší mobily z toho na kliknutí vytáhnou víc než dokáže amatér s (bez)zrcadlovkou a fotošopem.  Na druhou stranu nezatracuju ani focení kompaktem - ergonomie držení, komfort náhledu, pohotovost, režimy, manuál,  slušné video, neřeším baterku, atd..
Gréta je nejlepší.

Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #7 kdy: 06. 08. 2024, 13:42:22 »
Sám mám bezzrcadlovku, ale poslední dobou nefotím už ani tím mobilem. Většina lidí co dnes fotí mobilem, kvalitu nikdo pořádně neocení. Navíc se na nás valí bezcenné fotky ze všech stran, takže už fotky vlastně nikoho nezajímají. Spoustu lidí dnes zajímají jen aktuální momentky, a nikoho nezajímá, co bylo včera, natož aby měl někdo čas se probírat fotkami z dovolené.

Často mám pocit, že vše už bylo milionkrát vyfoceno, a že většina fotek slouží jen k chlubení se - podívej se kde jsem, podívej se co mám, podívej se koho jsem potkal,...

Na druhou stranu, pořád má možná smysl fotit kvalitně pro zachování historie, protože i když spousta lidí pořád cvaká spoušť, tak ty fotky nejsou nikde zálohované, a až jednou skončí instragram a podobné, bude většina obsahu nenávratně pryč.

Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #8 kdy: 20. 08. 2024, 18:51:19 »
Čím je toto zařízení tak specifické, že nepatří do červeného kontejneru, rozuměj na Aukro od koruny? Uniká mi něco?

Toto není tradiční rýpání.
Tak třeba pro mě má citovou hodnotu, protože jsem (podobný model) používal a byl mi impertinentně ostentativně demostrativně zničen.
Jenže od té doby uplynulo mnoho vody  a na kapsní focení (rozměrově stejně) mám právě to RX100 x, které je technologicky uplně jinde i přesto že to byl sympatický foťák , který se perfektně ovládal a měl rozumnou funkční výbavou - nechtěl bych ho už

Re:Prodám Canon Powershot A720 IS
« Odpověď #9 kdy: 20. 08. 2024, 20:57:20 »
No právě, leda tak z nostalgie. To je jakou pořídit si dnes škodu 120, protože to před 30ti lety bylo vaše první auto.

Chápu, že se třeba někdo pořídí analogový fotoaparát, protože chce fotit na analog, ale 20 let starý digiťák... punk je jinde...