Mám používat Chrome nebo Chromium?

Pavel Denko

Mám používat Chrome nebo Chromium?
« kdy: 09. 04. 2010, 13:59:34 »
Zdravím všechny a díky za tohle fórum. V poslední době mě naštval Firefox a chci změnit prohlížeč. Docela mě zaujal Chrome, hodně se o něm mluví a lidi ho začínají používat. Nevím ale jestli mám začít používat originální Chrome nebo Chromium. Říkám si, že Chrome je asi víc otestovaný a používá ho víc lidí, ale zase Chromium je otevřenější a tak nějak víc zapadá do linuxové koncepce. Četl jsem článek Co odesílá Chrome do Google? Totéž co Chromium, takže v tomhle směru asi problém není. Podle čeho se rozhodnout?


Google Evil

Re: Mám používat Chrome nebo Chromium?
« Odpověď #1 kdy: 09. 04. 2010, 14:53:15 »
Pokud používáš Linux, tak ti Chrome nic moc nepřinese. U Chromia si můžeš si vybrat vývojové buildy nebo něco stabilnějšího. Chrome se od Chromia liší hlavně aktualizačním systémem, což v Linuxu odpadá. Na druhou stranu, Chrome má hezčí ikonku. Kuk sem https://launchpad.net/~chromium-daily/+archive/ppa. Pokud si na jiné distribuci než Ubuntu, tak si musíš najít zdroje sám.

Re: Mám používat Chrome nebo Chromium?
« Odpověď #2 kdy: 09. 04. 2010, 14:56:05 »
Já používám Chrome, protože má originální balíčky pro Debian. Nemám problém s aktualizacemi, nejsem závislý na nočních buildech Chromia, které mohou být zabugované. Hlavně kvůli tomu mám originál Chrome balíčky od Google.

Re: Mám používat Chrome nebo Chromium?
« Odpověď #3 kdy: 10. 04. 2010, 09:50:42 »
Taktéž jsem jednoznačně pro Google Chrome. Používám Mandrivu a pro ni je také repozitář spravovaný přímo Googlem a je na něm Chrome unstable i beta. Pokud rád testujete nové funkce, pak doporučuji unstable, sám jej používám a problémy jsem zatím nezaznamenal. V opačném případě pak betu.