Gnome úvodní obrazovka po přihlášení

peekaa

  • ***
  • 126
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Gnome úvodní obrazovka po přihlášení
« kdy: 19. 05. 2024, 18:13:56 »
Když se zaloguji do Gnome, tak úvodní obrazovka co vidím je: zmenšená plocha, nahoře dvě Pracovní plochy a dole lišta s Oblíbenýma. Mám jednu aplikaci, Kodi, kterou jsem si přidal do Spustit po startu a rád bych, aby ta úvodní obrazovka zmizela a já rovnou viděl Kodi a mohl hned brouzdat v něm. Myší je to jeden klik já vím, ale my máme ovladač https://www.aliexpress.com/item/1005006675674467.html, a na něm a na televizi to tak jednoduché není. Díky.


k3dAR

  • *****
  • 2 944
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gnome úvodní obrazovka po přihlášení
« Odpověď #1 kdy: 20. 05. 2024, 01:09:18 »
nepouzivam Gnome, ale na 97% ma Kodi svoji session, takze nez se zalogujes, mas nekde v rohu, mozna u login jmena, nejspis ozubene kolecko, nebo jinou ikonku, co prepina session do ktere se prihlasis, melo by tam byt Gnome, Gnome(X11) a Kodi... kdyz vyberes Kodi, melo by se spustit rovnou to, jen pocitej s tim ze pak bezi jenom Kodi, a nelze se prepnout (pokud bys to na TV pozadoval) do Gnome a v nem pustit jinou aplikaci, jedine stejnym spusteb zas prepnout session pri prihlasovani zpatky na Gnome (=Wayland) ci Gnome (X11), podle toho kterou si mel (mas ted) vybranou

Ink

  • *****
  • 667
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Gnome úvodní obrazovka po přihlášení
« Odpověď #2 kdy: 20. 05. 2024, 09:09:36 »
nepouzivam Gnome, ale na 97% ma Kodi svoji session, takze nez se zalogujes, mas nekde v rohu, mozna u login jmena, nejspis ozubene kolecko, nebo jinou ikonku, co prepina session do ktere se prihlasis, melo by tam byt Gnome, Gnome(X11) a Kodi... kdyz vyberes Kodi, melo by se spustit rovnou to, jen pocitej s tim ze pak bezi jenom Kodi, a nelze se prepnout (pokud bys to na TV pozadoval) do Gnome a v nem pustit jinou aplikaci, jedine stejnym spusteb zas prepnout session pri prihlasovani zpatky na Gnome (=Wayland) ci Gnome (X11), podle toho kterou si mel (mas ted) vybranou

Ano. Má a funguje.