Mé připomínky

Mé připomínky
« kdy: 25. 02. 2010, 16:05:32 »
Zatím se mi moc líbí Vaše fórum, dal jsem si černý vzhled.

Zatím bych poukázal na toto:

1) V profilu není kolonka pro jabbera, pouze pro jiné protokoly.
2) Nešlo by nějak propojit fórum s loginem na titulce rootu? Musel jsem se znovu přihlašovat...
3) Možná by bylo dobré v černém vzhledu nějak sladit ten bílý vrchní a dolní pásek, dle mého subjektivního pocitu je ta bílá hodně výrazná oproti černému zbytku.
4) Na fórech, pokud vím, nebývá zvykem, že když je uživatel přihlášen, tak musí vyplňovat i capchu, nešlo by s tím něco udělat? :)

Jedná se však pouze o detaily. Jsem moc rád, že jste udělali plnohodnotné diskuzní fórum, ve kterém je možné i mimo jiné editovat příspěvky - dobré na opravování pravopisných chyb a podobně, to mi hodně chybělo.

Přeji Vám hodně úspěchů s přechodem ;)

EDIT:

Teď jsem si všiml jedné nepřeložené části: "For topics and boards I've requested notification on, notify me:" Nachází se v části Editace profilu -> Upozornění a email. Nepřeložený je i ComboBox vedle tohoto textu.

EDIT:

Tak ono toho není přeloženo více, další nepřeložené řetězce jsem našel v "Nastavení soukromých zpráv"...
« Poslední změna: 25. 02. 2010, 17:06:27 od Jakub Šenk »


Re: Mé připomínky
« Odpověď #1 kdy: 25. 02. 2010, 17:21:45 »
1) Bohužel jsem nikde nenašel možnost to tam přidat. Nemá to ani Ubuntu fórum. Pokud někdo tušíte jak to doplnit, poraďte prosím.
2) Bohužel ne. Naši vývojáři nad tím problémem dost dlouho bádali a prý by to bylo velmi komplikované. Víc k tomu nevím.
3) Tak je to i na Rootu a všude na ostatních serverech. Má to schválně jednotný vzhled.
4) Já capthu nevyplňuji, to je zajímavé. Podívám se na konfiguraci.

O nedokonalém překladu víme, některé věci jsme doplňovali a další ještě dopřeložíme. Díky za jejich oznámení.

Re: Mé připomínky
« Odpověď #2 kdy: 25. 02. 2010, 17:29:39 »
Tu captcha kontrolu by to už po přihlášeném uživateli chtít nemělo. Vyzkoušejte.

Re: Mé připomínky
« Odpověď #3 kdy: 25. 02. 2010, 17:30:34 »
Děkuji, za odpovědi, také jsem si myslel, že to je omezením fóra jako takového, čili leda zásah do zdrojáků, jsou-li.... :)

PS: jj, capchu už to opravdu nechce :) Čili jediný zásadní problém odstraněn, díky  8)

Re: Mé připomínky
« Odpověď #4 kdy: 25. 02. 2010, 17:35:12 »
Captcha jsem úplně zrušil a nacpal tam místo toho pár českých přísloví, která je třeba jednoduše doplnit. Myslím že to bude jednodušší a účinnější než opisovat písmenka z obrázku.


Re: Mé připomínky
« Odpověď #5 kdy: 25. 02. 2010, 18:22:37 »
2) Nešlo by nějak propojit fórum s loginem na titulce rootu? Musel jsem se znovu přihlašovat...
Nevím, zda s tím teď teď bylo něco děláno, ale obráceně mi to dělá auto-login.

Tedy:
1) jdu na root.cz. Nepřihlášen. Ani staré info že "nejsem přihlášen" (ručně smazán cooke sid či který že to byl)
2) přihlášení na forum.root.cz
3) návrat na root.cz - a tam jsem přihlášen

V mém případě nepříjemné chování, neb na rootu jsem se nepřihlašovával - až na kdysi dávnou starou registraci nyní vyhrabanou. A udržoval si seznam přečtených diskusí a příspěvků bez loginu. Ten se mi teď smazal. Ale jinak to beru jako celkem logické chování (to že jsem si udržoval historii bez loginu na rootu je můj problém).



EDIT: Upřesňuji to "přečtených diskusí". Ono se mi to mixuje teď s tímto novým fórem, takže jak diskuse, to ještě nevím. Ale když si znovu smažu cookie "sid", tak mám zpět seznam přečtených komentářů ke článkům. Asi (že by dle IP?). Ale stále platí, že to je jen má záležitost, že jsem líný se logovat (a žas od času promazávám cookies, takže časem jsem na rootu bez sid).
« Poslední změna: 25. 02. 2010, 18:35:37 od Petr Adámek »

Re: Mé připomínky
« Odpověď #6 kdy: 25. 02. 2010, 19:45:07 »
Kdyz uz je to server o linuxu/bsd/opensource tak bych uvital moznost nastavit si v profilu jabber kontakt, ne jen icq/msn a podobne :-)

Re: Mé připomínky
« Odpověď #7 kdy: 25. 02. 2010, 19:52:00 »
Už jsem to tu psal. Ta možnost tam není, jestli existuje způsob, jak to někde naklikat, sem s ním, rád to udělám.

Re: Mé připomínky
« Odpověď #8 kdy: 25. 02. 2010, 19:58:07 »
Urcite existuje nejaky mod treba muze pomoct http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=773 SMF ale vubec neznam a nikdy jsem jej nepouzival.

PS: Sorry za ten prispevek ale vubec jsem si nevsim ze se na jabber uz nekdo ptal, asi jsem dneska uz prepracovany :o

Re: Mé připomínky
« Odpověď #9 kdy: 25. 02. 2010, 20:13:45 »
Ten mod jsem vygooglil, ale je jen pro starou verzi SMF. Až se objeví aktuální, tak ho nasadíme. Řekl bych, že to ale není nijak zásadní problém.

Re: Mé připomínky
« Odpověď #10 kdy: 25. 02. 2010, 21:23:09 »
na http://forum.debian-linux.cz jsem to vyresil pomoci XMPP/Jabber Mod. ALe nevim jestli je to kompatibilni se SMF 2.0

edit
tak jsem to rychle zcheckoval a je to tam

Re: Mé připomínky
« Odpověď #11 kdy: 25. 02. 2010, 21:31:54 »
Kde je konkrétně ten mod pro 2.0?

Re: Mé připomínky
« Odpověď #12 kdy: 25. 02. 2010, 21:52:37 »
Ten mod pro jabber na Ubuntu fóru nějakou byl. Po přeinstalaci se ho buď nějak nepovedlo aplikovat, nebo po něm nebyla až zas tak velká sháňka.

Ale říkám si, že asi nebude zas tak velký problém ten plugin ohnout... teda když se na to podívá nějaký phpčkař.

A popravdě řečeno se děsím doby, kdy bude potřeba se SMF přejít na verzi 2.0, protože najít někoho, kdo by "namaloval" Ubuntu šablony se vzhledem, byl dycky problém.

Re: Mé připomínky
« Odpověď #13 kdy: 25. 02. 2010, 22:00:54 »
Ten mod pro jabber na Ubuntu fóru nějakou byl. Po přeinstalaci se ho buď nějak nepovedlo aplikovat, nebo po něm nebyla až zas tak velká sháňka.

Vystohls to dokonale -- někdy kolem  1.1.10 přestal ten plugin fungovat a protože si nikdo moc nestěžoval, tak jsem to nedořešil.

doby, kdy bude potřeba se SMF přejít na verzi 2.0, protože najít někoho, kdo by "namaloval" Ubuntu šablony se vzhledem, byl dycky problém.

2.0 je pořád ještě beta, tak nám snad ta 1.1.X ještě chvilku vydží.

Re: Mé připomínky
« Odpověď #14 kdy: 26. 02. 2010, 19:15:51 »