Další plocha na GNOME navíc. Jak se to stalo?

Další plocha na GNOME navíc. Jak se to stalo?
« kdy: 12. 03. 2023, 18:47:18 »
Na GNOME (FreeSpire 9, v podstatě Ubuntu) se mi objevila nová plocha navíc, ale nevidím tam složku Home. Původně tam byla. A zmizely my Aplikace z horní lišty - myslím takové tříděné menu, kdy byly položky Kancelářské, Příslušenství, Systémové nástroje ... jako ve Windows... Toto jsem hodně používal. Tak toto mě na linuxu nebaví, že vždycky něco za dva, tři dny přestane fungovat. Já vím moje chyba. Zkoušel jsem nainstalovat compiz config , něco málo zkoušel, ale nic moc. Zase jsem to pak povipínal. Tak nevím jestli to nějak rozhodilo.

Dá se nějak zjistit, co jsem změnil jaký konfigurák? Ale to by asi nepomohlo, když nevím jakou položku. To by chtělo nějaký program, který sleduje a zapisuje změny v konfigurácích gnome a aplikací gnome, nějaký "track" pro jednotlivý den a čas, případně možnost vrátit konfigurák. To by mi zezačatku mohlo pomoc vyřešit problémy, které si způsobím ani nevím jak. Fotku nebo co budete potřebovat kdyžtak přiložím, zodpovím později.


Re:Další plocha na GNOME navíc. Jak se to stalo?
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2023, 19:17:49 »
Citace
Tak toto mě na linuxu nebaví, že vždycky něco za dva, tři dny přestane fungovat.
Nečekal bych víc od obskurní distribuce (FreeSpire) založené na obskurní distribuci (Ubuntu).

Řekl bych že z nějakého důvodu máte vypnutá rozšíření která přidávají tyto funkce, takže zkuste nainstalovat balík gnome-shell-extension-manager, spustit program Rozšíření a pozapínat tam ta, která by mohla přidat tyto chybějící funkce, bohužel z hlavy nevím jejich názvy.

V GNOME se na konfiguráky naštěstí nehraje, existuje konfigurační databáze DConf uložená v ~/.config/dconf/user. Také můžete tuto databázi exportovat do textového formátu pomocí příkazu dconf dump a znovu nahrát pomocí dconf load.

Doufám že to pomůže ;)


Re:Další plocha na GNOME navíc. Jak se to stalo?
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2023, 20:30:57 »
Díky moc, to pomohlo.  :) Určitě to měl na svědomí ten compiz-conf když jsem konfiguroval "kompatilibilitu s gnome"

Re:Další plocha na GNOME navíc. Jak se to stalo?
« Odpověď #3 kdy: 12. 03. 2023, 20:54:08 »
Smím se zeptat proč se snažíte používat Compiz na moderním GNOME? Pokud vím, ta GNOME kompatibilita je tam pro GNOME 2 a nemělo by to vůbec fungovat, jelikož GNOME Shell je plugin pro správce oken Mutter. Pokud chcete nějaké efekty, na to jsou právě ta rozšíření jako Burn my Windows nebo slavné Desktop Cube.

Re:Další plocha na GNOME navíc. Jak se to stalo?
« Odpověď #4 kdy: 13. 03. 2023, 19:44:03 »
Compíz jsem už odinstaloval. Dík za info. Ty dvě plochy tam stále jsou... Chtělo by ti přeinstalaci celého systému, ale až vyřeším problém s nedostatkem paměti RAM (jen 115MB hned po startu) a proč mi nejde zápis do nasdílené složky NTFS.