Schvalování – čas publikace komentářů

Schvalování – čas publikace komentářů
« kdy: 24. 11. 2021, 16:32:13 »
Nebylo by lepší u schvalovaných komentářů zobrazovat datum publikace (schválení) místo data napsání? Myslím, že by to pomohlo lepší orientaci v diskusi, a možná by pak zase začal fungovat funkcionalita zobrazování nových komentářů (pokud je to vázáno na čas a ne na ID komentáře).

Chápu, že pak zase může vzniknout problém, když někdo jiný třeba danou věc vysvětlí a teprve pak se v diskusi objeví schválený příspěvek, který bude vypadat, že dotyčný to vysvětlení úplně ignoroval. Ale pokud redakční systém umí pracovat jenom s jedním časem a není snadné to změnit, připadalo by mi to jako menší zlo. (Navíc většina komentujících, jejichž komentáře procházejí schvalováním, stejně ignoruje, co píší ostatní, takže tenhle problém stejně v praxi nenastane.)


Re:Schvalování – čas publikace komentářů
« Odpověď #1 kdy: 24. 11. 2021, 17:12:36 »
neslo by implementovat nejaky jednoduchy (AI?) filtr, ktery bude detekovat komentare s velkou pravdepodobnosti k tematu a ty povolovat automaticky?

Re:Schvalování – čas publikace komentářů
« Odpověď #2 kdy: 24. 11. 2021, 18:09:16 »
Mně to tedy smysl nedává, pisatel ten text napsal v nějaký čas a on je pak v diskusi zobrazen v tom čase a na tom místě, kam patří. Jinak se budou schvalováním odsouvat příspěvky níž, což rozhodně není žádoucí, rozpadne se kontext a časová souslednost. Je to čas odeslání, takto je to zachováno.

AI filtry nám nikdo implementovat nebude, do takového projektu těžko naši programátoři půjdou. Už teď vidím, jak by to bylo náročné a stejně by to nikdy nefungovalo dobře. Některé komentáře je dost těžké posoudit i manuálně, žádný jednoduchý filtr by na to nestačil.

Re:Schvalování – čas publikace komentářů
« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2021, 18:18:40 »
Mně to tedy smysl nedává, pisatel ten text napsal v nějaký čas a on je pak v diskusi zobrazen v tom čase a na tom místě, kam patří. Jinak se budou schvalováním odsouvat příspěvky níž, což rozhodně není žádoucí, rozpadne se kontext a časová souslednost. Je to čas odeslání, takto je to zachováno.

AI filtry nám nikdo implementovat nebude, do takového projektu těžko naši programátoři půjdou. Už teď vidím, jak by to bylo náročné a stejně by to nikdy nefungovalo dobře. Některé komentáře je dost těžké posoudit i manuálně, žádný jednoduchý filtr by na to nestačil.

napriklad, kdyz komentar obsahuje ukazku kodu, je pravdepodobne, ze je on-topic. Mohly by takove komentare treba mit jen prioritu pri schvalovani.

na to by stacil jen nejaky regex.
« Poslední změna: 24. 11. 2021, 18:21:44 od A.P.Hacker »

Re:Schvalování – čas publikace komentářů
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2021, 18:31:39 »
Časová souslednost se podle mne rozpadá už schvalováním. Jsou zobrazené nějaké komentáře, na ty ostatní reagují – a pak se mezi komentáři najednou objeví další, který tam původně nebyl. Vzhledem k tomu, že se některé komentáře publikují hned a některé až po schválení, bude tam ten problém s rozpadem časové souslednosti vždy. Jde jenom o to, kterým směrem to bude.


Re:Schvalování – čas publikace komentářů
« Odpověď #5 kdy: 27. 11. 2021, 12:22:52 »
Markantní je to u příspěvků ke zprávičkám. Pokud mezi napsáním příspěvku a schválením uplyne tolik času, že zprávička z hlavní stránky zmizí, přesouvá se debata o jeho přínosu do kategorie existence zvuku stromu padajícího v prázdném lese. Jestliže ani ½ roku k automatické publikaci nestačí, a protože kritéria jsou nejasná, moje chuť zapojovat se do diskuse výrazně klesá.