hledá se bastlíř

hledá se bastlíř
« kdy: 24. 03. 2023, 08:33:02 »
Hledám někoho kdo by mi byl schopen "vyvinout" na míru řešení pro domácí použití. Chtěl bych "dlouhodobý timer", který bude notifikovat po uplynutí dlouhé doby. Dlouhá doba je od měsíců do několika let. Používám dneska cron, ale chci být nezávislý na počítači. Typický use-case je "expirace smlouvy na pojistku domu v roce 2025" nebo "miso na poličce je dva roky staré". Přesnost nemusí být závratná.

Moje představa o implementaci je nějaký ATmega čip, čočková baterka, bzučák a kód, ale nedokážu to udělat. Cena vlastního zařízení musí být nízka - desetikoruny. Samozřejmě se odměním a jsem přístupný alternativním řešením.

Díky!


3ugeene

Re:hledá se bastlíř
« Odpověď #1 kdy: 24. 03. 2023, 08:42:30 »
nevim, jestli je to dobre reseni pres nejaky uC. Vybije se vam baterka, zapomenete na to a jste v haji. Protoze i ty nizkozerouci cipy proste zerou a vydrzi max nekolik tydnu na baterku, co by nebyla velka jak granat. Na tohle se snad pouzivaji ruzne kalendare apod v mobilu?

3ugeene

Re:hledá se bastlíř
« Odpověď #2 kdy: 24. 03. 2023, 08:52:55 »
Napriklad info k samotne Atmega328 na SO:

https://electronics.stackexchange.com/questions/49182/how-can-i-get-my-atmega328-to-run-for-a-year-on-batteries


Citace
Incorporating these suggestions allows for running microcontroller applications for weeks or months on a single CR2032 coin cell, and years on a LR123 type lithium cell. Of course, your mileage may vary depending on what sensors, outputs and actual processing your application requires.

alex6bbc

  • *****
  • 1 617
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:hledá se bastlíř
« Odpověď #3 kdy: 24. 03. 2023, 09:54:13 »
ktera vec se pouziva doma roky a da se na ni prilepit papirek s informacemi?! lednicka.
segra ma z boku na lednicce magnetem pridelany papir s hesly, piny a dulezitymi informacemi, muze to tam
viset roky a stejne to ma na ocich a automaticke chovani ji donuti se na to obcas kouknout.

Re:hledá se bastlíř
« Odpověď #4 kdy: 24. 03. 2023, 10:37:27 »
Ta baterka je samozrejme problem. Nejsem jejim priznivcem, rad pouziju neco bez baterky, treba neco mechanickeho nebo chemickeho. Papriky na lednicce nemeri cas ani me neupozorni a pro moje potreby je nevhodna, hledam neco jineho. Urcitou moznosti jsou napriklad chemicke pasky - po jejich aktivaci se postupne zabarvuji a po sesti mesicich jsou cele vybarvene. Par jsem jich dostal s lednici a hlidaji nejaky zivotnost nejakeho filtru. Zmeril jsem si to a bylo to plus/minus tyden.


Re:hledá se bastlíř
« Odpověď #5 kdy: 24. 03. 2023, 11:17:42 »
To je dávno vymyšlené, říká se tomu mobil. A má ho skutečně skoro každý.

Nicméně ty říkáš domácí použití a z toho nejsem moudrý.
To chceš prodávat jako výrobek pro domácí používání, a nebo pouze ty sám to chceš používat doma?

V prvním případě si udělej SWOT analýzu a rozpočet, vč. zajištění výroby, protože výroba prvního kusu může vyjít na 5000 Kč, výroba 10 kusů může vyjít celkem na 7000 Kč a výroba velmi malé série 100 kusů vyjde např. na 40tis.Kč.
V druhém případě se nauč bastlit Arduino, protože když si najmeš nějakého vývojáře tak ten stojí 2tis. za hodinu, jenom posezení nad tvým návrhem a prvotní zápis pro objednávku jeho služeb toho co ti slíbí a na co dodá rozpočet tě bude stát 10hodin práce = 20tis. Kč.

Re:hledá se bastlíř
« Odpověď #6 kdy: 24. 03. 2023, 14:50:06 »
Mobil kazdej rok ci dva vymenis, prenos dat je opruz, neni snadne to zalohovat, prenaset, predat tete a babicce, je to kazdodenni nabijeni. Chci "token" nezavisly na internetech, neustale kontrole baterie a sprave sw. Jak je v predmetu, hledam bastlire, kterej mi to za par tisicovek navrhne a ja si udelam dvacet tricet kusu svepomoci. Neni to projekt, neni to prace. Pokud nad tim nekdo chce travit deset hodin premyslenim, tak at se na to vykasle, neni to raketova veda. Dik