Doporučte čtečku knih, ne Kindle

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #15 kdy: 23. 10. 2024, 09:29:18 »
Zajimave tema, je ctecka Onyx + palmknihy dobra volba? Nikdy predtim jsem o tom neuvazoval, sam mam kindle. Ale dcera cte hodne na mobilu a pujcuje si knihy pres knihovnu. Tady bohuzel kindle (nebo pocketboook) neni cesta.

Lze to doporucit nebo to prinese jeste vic problemu? Divam se rekneme na Onyx Boox go 6.


Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #16 kdy: 23. 10. 2024, 12:11:21 »
Doporučuji PocketBook Touch Lux 5. Je stabilní, podporuje různé formáty včetně ePub, má dlouhou výdrž baterie a podsvícený displej. Alternativou může být Kobo Clara HD pro kvalitní čtení.

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #17 kdy: 23. 10. 2024, 17:31:10 »
Právě proto jsem bral onyx pro dceru. Naprostou většínu eknih má z knihovny/palmknihy a je spokojená jak želva. A jako bonus si může pouště audioknihy.

Zajimave tema, je ctecka Onyx + palmknihy dobra volba? Nikdy predtim jsem o tom neuvazoval, sam mam kindle. Ale dcera cte hodne na mobilu a pujcuje si knihy pres knihovnu. Tady bohuzel kindle (nebo pocketboook) neni cesta.

Lze to doporucit nebo to prinese jeste vic problemu? Divam se rekneme na Onyx Boox go 6.

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #18 kdy: Dnes v 08:03:10 »
Diky, to zni jako dobry napad. Jeste se zeptam - pro boox go 5 jsem nasel ze ma 2GB RAM, pro go 6 to radeji ani neuvadi, ale zazracne cislo neocekavam. Neni to malo pro bezproblemovy provoz?

ktk

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #19 kdy: Dnes v 08:47:30 »
Uz tu padlo prakticky vsechno, snad az na dve veci, ktery treba ja na ctecce povazuju za podstatny -

* HW tlacika (ze smatlani po displeji kvuli kazdymu otoceni stranky by mi je*lo)
* Vodeodolnost/vodotesnost - jsou lidi, co maji ve zvyku cist ve vane, na dovoleny u bazenu..

Z uvedenych duvodu (ktere pro tazatele nemusi byt relevantni, ale je dobre se nad tim zamyslet) provozuju PB aqua 2. Ta uz se ted nova neda koupit a az odejde, sam nevim, cim ji nahradim. (ale nejaky nastupce snad vidim https://www.alza.cz/pocketbook-634-verse-pro-passion-red-cerveny-d7927847.htm)

Na to pozadovany cteni beletlrie v epubu/mobi to funguje bez problemu a splnuje vsechno co JA od ni chci. Tazatel at si samozrejme vybere sam.


kate

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #20 kdy: Dnes v 09:19:55 »
Z uvedenych duvodu (ktere pro tazatele nemusi byt relevantni, ale je dobre se nad tim zamyslet) provozuju PB aqua 2. Ta uz se ted nova neda koupit a az odejde, sam nevim, cim ji nahradim. (ale nejaky nastupce snad vidim https://www.alza.cz/pocketbook-634-verse-pro-passion-red-cerveny-d7927847.htm)

Osobně z těch samých důvodů zvažuju Pocketbook Era, má navíc tlačítka na boku :)

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #21 kdy: Dnes v 09:30:40 »
Dakujem. Nakolko nepotrebujeme vodeodolnu, tak je moj vyber zatial Onyx. Hlavne tie audioknihy su velmi zaujimave.

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #22 kdy: Dnes v 09:42:01 »
Sem tam si ji půjčim a s pamětí jsem problém nikdy neměl a ani dcera se nezmínila. Byly tady zmíněné HW tlačítka, já jsem hledal aby na čtečce nebylo nic co cvaká. Tlačítka u PocketBoku co jsme měli cvakala strašně a večer když si žena četla mě to fakt hodně rušilo. Naopak kolega má spoustu let starou čtečku myslím že kobo, u té se tlačítka dají najít pohmatem i ve tmě, ale jsou dotyková, né mechanická takže je prostě ticho  :)

Diky, to zni jako dobry napad. Jeste se zeptam - pro boox go 5 jsem nasel ze ma 2GB RAM, pro go 6 to radeji ani neuvadi, ale zazracne cislo neocekavam. Neni to malo pro bezproblemovy provoz?

ktk

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #23 kdy: Dnes v 10:11:49 »
K tem HW tlacitkum jeste jeden poznatek - lidi taky ctou na ulici v zime, a kdyz nemate vhodny rukavice… videl jsem ctenare otacet nosem :) Proste mikrospinac je mikrospinac a na mym PB to slyset sice je, ale ze by to bylo obtezujici nemuzu rict, asi moje zena spi jako spalek a opravdovy ticho stejne doma proste nemame.

Ale opet - at si kazdy vybere dle svych preferenci.

Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Odpověď #24 kdy: Dnes v 10:37:06 »
A ještě jedna věc, díky androidu má dcera ve čtečce tremotesf pro ovládání/ukládání torentu a syncthing co to pak překlopí do čtečky i mobilu. Onyx má přímo podporu nextcloudu, ale když si to nastavovala tak to blblo, třeba to už jede v pořádku. Pak vím že má Simple ABP na audioknihy, AntenaPod na podcasty, MHD Tabule, Edupage...prostě to co jako 12letá holka chtěla mít ať nemusí vytahovat telefon. Né vše je díky e-ink ideál ale ona si poradila.  A hlavně si nastavila zámek, který na čtečce skoro nikdo nemá i když tam je spousta osobních věcí.

Mechanická tlačítka jsou fajn, ale mě to vážně lezlo na nervy, třeba je to u novějších modelů lepší.