IP kamery bez nutnosti aplikace

IP kamery bez nutnosti aplikace
« kdy: Dnes v 11:22:10 »
Můžete mi doporučit nějaké NVR zařízení pro záznam a prohlížení alespoň čtyř kamer? Rád bych "appliance", box, který koupím, nakonfiguruju a roky o něm nebudu vědět. Všichni výrobci mi nutí aplikaci (jen pro windows), a/nebo mobilní apliaci obvykle s "přístupem přes internet", v nejlepším případě webové rozhraní, které ovšem potřebuje různá rozšíření prohlížeče, která jsou k dispozici jen pro windows. Vyhovoval by mi web interface, který bude fungovat plnohodnotně pod linuxem (live-view, konfigurace NVR). To zařízení bude kompletně offline bez přístupu k internetu.



SR

Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Odpověď #2 kdy: Dnes v 18:02:55 »
Cca mesic zpatky sem si rozbehal synology security station a na jejich NASu (DS920+) celkem spokojenost
plus:
 - rozumne jednoduche
 - vse lokalne
 - funguje v prohlizeci (bez doplnku jen pokud chces h265 tak to myslim neco chtelo tak sem zustal u h264) + apka
minus:
 - cena zalezi jestli ten NAS vyuzijes i na jine veci. Ja si na to beham zalohy. Bezi tam docker takze sem zrusil vsechny raspbery pi a podobne hracky a bezim si na tom veci v kontejneru.
 - plati se tam licence za pocet pripojenych kamer coz je takove... nicmene je to jednorazovy poplatek podle ceny NASu dostanes nake licence zdarma a ta cena neni tragicka (pokud uz mas na to koupis NAS s disky za 20K tak te to nepolozi :))


 

Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Odpověď #3 kdy: Dnes v 18:45:57 »
Ahoj,

děkuju za reakce a zkušenosti. U synology jsem se nikde nedočetl, že funguje v Linux browseru, ani to, že bude fungovat offline. Nejspíš to poběži na chrome/firefoxu v linuxu, ale asi bude problém s tím offline režimem. Ty AI funkce vyžadují připojení. Obecně o ně nestojím, takže zakážu komunikaci. Ostatní funkce NAS nepotřebuju a nebudu používat. Tím se z toho stává drahá krabice (15k) ve srovnání s libovolným NVR řešením od kdekoho (5k). Nepopiratelnou výhodou je ten web interface. Nevýhodou je zase komplexnost té krabice - má to bezpočet funkcí a vlastností které nevyužiju a mohou se rozbít a platím za ně. Vedle toho nějaké NVR neumí nic moc navíc a je to specializovaná appliance, nikoli univerzální řešení kde čeho.

Neměli byste ještě nějaký námět?

Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Odpověď #4 kdy: Dnes v 19:18:29 »
NAS obecně častěji funguje offline (což je i výchozí režim), tedy tam problém nehledejte. Online je primárně pro přístup z venku - pokud nepotřebujete, nebude. Rozhraní funguje nezávisle na OS.
Jako zásadní bod rozhodování vidím výchozí licence na počet kamer (Synology 2, Qnap tuším 8) a potřeba dokoupení dalších. Což opět prodraží variantu NAS.
V jednom objektu mám kamery postavené na řešení TP-Link / Tapo. Je to levné, snadno se přidávají kamery a aplikaci pro telefon potřebujete jen na výchozí nastavení. Kamery ukládají video na SD kartu, tedy není potřeba další krabice a online funkce nejsou povinné. Podporují protokol RTSP, tedy pro samotné sledování stačí ve většině případů nativní přehrávač v Linuxu.
Což mi připomnělo, že existují přímo celé distribuce, které fungují jako "surveillance center". Před lety jsem si s podobnou hrál na Raspberry Pi (pro 4 kamery by to chtělo alespoň v.5) - tady je rovnou i návod https://www.youtube.com/watch?v=DUt82YP1p0U

Nicméně ten TP-Link Vám doporučím jako téměř ideální řešení. Kamery lze provozovat s lokálním napájením přes WiFi, nebo přes PoE jedním LAN kabelem. Detekce i nahrávání fungují skvěle a ač jsem rovněž online funkce nepožadoval, ukázaly se velmi užitečnými (upozornění na překročení oblasti, či vzdálená komunikace - kamera má mikrofon i reproduktor).


Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Odpověď #5 kdy: Dnes v 19:26:42 »
V práci mame Nvr Dahua N220104-P-4KS4. Je kompletne offline, ovládanie cez html5 web GUI(bez doplnkov), ak ale človek chce, majú aplikáciu na win/android (tiež iba lokálne bez internetu). Ma zabudovany poe switch na 4 kamery. Kamery používame tiež dahua,neviem, ci podporuje iné.

Doma mám na kamery nasadený Frigate, co ale nesplňuje hotový box(treba niekde nainštalovať).