Prodám HP Microserver G8 - Xeon 1220L, 16GB DDR3, 2x 4TB HDD

Prodám tohohle bobka. 2C/4T low power Xeon (2.2 GHz, TB 3.4GHz), 16GB ECC RAM a k tomu 2x 4TB WD RED (najeto 32-33k hodin, 50 start-stop). V serveru jsem vyměnil ventilátor za Noctuu plus ve zdroji taktéž Noctua. Součástí 4 rámečky na 3.5", dva rámečky obsahují redukci na 2.5" (vytisknuto na 3D tiskárně). Sloužil jako LAB & NAS. Ideální pokud šetříte místem nebo nechcete stroj v normální tower bedně :)

Předání Benešov / Praha. Dovoz po dohodě.

Cenu si představuji 7000


Re:Prodám HP Microserver G8 - Xeon 1220L, 16GB DDR3, 2x 4TB HDD
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2024, 20:54:08 »
Ahoj, 16GB RAM je 2x8?

Ahoj, 16GB RAM je 2x8?

Zjevně, neb chipset 16GB moduly nepodporuje.

Jen Kings

  • ***
  • 102
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Ne že bych chtěl rýpat,ale spíš se zeptat.Před půl rokem jsem kupoval 2 kusy G7 za 1000 i s diskama. Je tohle o tolik lepší ?

Medo77

  • ****
  • 300
    • Zobrazit profil
    • E-mail
V zavislosti od user case.
Ako nenarocny NAS staci aj G7. Na tej G8 sa s ssd uz da robit virtualizacia. + Ak to user oceni, malo by to mat ILO.


Karmelos

  • *****
  • 1 036
    • Zobrazit profil
    • E-mail
G8 doma mám, využívám jako fileserver a pro nějaké mediální služby. ILO tam je, ale není to podle mě plnohodnotné, na to je potřeba dokoupit asi licence. Moc to nepoužívám, prakticky vůbec, ale myslím, že tahle verze má jen základní funkce, vypnout/zapnout a informace o systému.
Gréta je nejlepší.

jjrsk

  • ****
  • 469
    • Zobrazit profil
Zjevně, neb chipset 16GB moduly nepodporuje.
Nikolivek, 16GB je oficielni limit deklarovany HPckem. Coz je dany primarne tim, ze v dobe uvedeni se vetsi nez 8GB moduly nedelaly. CPU i vse kolem umi 32GB. Co se bude shanet asi vazne blbe budou 16tkovy moduly v provedeni UDIMM. A pokud mi pamet slouzi, je treba kvuli tomu ponekud modnout bios. Na webu mozna bude k dohledani kompletni popis jak a s jakejma ramkama to rozjet.

...je potřeba dokoupit asi licence...
Licenci si prectes z toho ila ... kdekoli na netu. Najdes na webu seznam IPckek tech co to maji otevreny verejne ... rozdil je primarne v tom, ze pokud to nemas aktivni, tak se nemuzes pripojit na konzoli, kdyz ten stroj bezi.